Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem na górnych odcinkach(moich):). Po dojściu do wody trzeba odpocząć. Chaszcze,chaszcze i chaszcze. Woda kryształ i płytka. Okulary nie potrzebne. Wszystko widać bez. No i widziałem sporo ładnych kleni. Te w granicach 25-30 trzymały się w małych stadkach, a te 40 i 40+(dobre) pływały samotnie szukając na powierzchni małych owadów. Widziałem jak je zbierały i w jaki sposób je podpływały. Cenne dla mnie widoki. Dzisiaj używałem trzech przynęt: mojego mini robaka(pajączka), jiga ob borysa i osy jaceena. Do wszystkich miałem konkretne wyjścia. Ale nie było łatwo. Jeden klenik upatrzony płynął pod prąd ja przyczajony w krzakach zero miał szans by mnie wypatrzeć. Podałem mu jaceena osę on ją zasysa w całośći:) Ja z zamiarem zacięcia , bo widzę jak łyknął robala po gardło! Zacinam i widzę jak mnie uprzedził i wypluwa osę. Takiego cwaniaka jeszcze nie miałem. No, ale to był sygnał, że nr 1 była dzisiaj osa jaceena. I tak jednego oszukałem.large.20160629_104112.jpg

I tu widać trochę jak czysta jest woda.

Na ciekawostkę dodam, że spadł mi lin około 25cm.large.20160629_104349.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Rzadko ostatnio zaglądam nad Ślęzę, a ostatnich wypadów nad Ślęzę nie mogę zaliczyć do udanych :/ Drobnica jedynie, albo całkowite nic. A jak już miałem fajne branie to ryba odpłynęła z woblerem :o
Wczoraj pod wieczór wybrałem się na inny odcinek, z nastawieniem na okonia, szczupaka może. Gum nic nie chciało gryźć, ale woblerki owszem :) Miałem sporo brań kiedy robiło się szaro, w tym dwa faaaajne uderzenia niestety nie wcięte. W ostatnich chwilach wieczornej szarówki skusiłem klenika średniaczka na 4cm wobler prowadzony powoli wzdłuż burty. Dopisuje do tabeli 34pkt. Po zmroku brania zanikły, ze dwa puknięcia tylko miałem.

DSC_0028_Sleza_20160707.jpg

I podobnie jak w zeszłym roku w nabrzeżnej trawie napotkałem sympatycznego świecącego robaczka :)

DSC_0034_Sleza_20160707.jpg

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających Ślęzę!

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎2016‎-‎07‎-‎08 o 15:27, peekol napisał:

Rzadko ostatnio zaglądam nad Ślęzę, a ostatnich wypadów nad Ślęzę nie mogę zaliczyć do udanych :/ Drobnica jedynie, albo całkowite nic.

Dobrze, że to napisałeś, bo miałem wrażenie, że ostatnio robię puste kilometry nad Ślęzą. A jak za długo ręce nie śmierdzą rybą po spacerze, to motywacja do odwiedzin spada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej wędkarskiej abstynencji miałem wreszcie wedkarski weekend :) Wczoraj odwiedziłem Bystrzycę, ale miałem niedosyt (nie znam miejscówek na tyle żeby łowić po zmroku) i wracając, już po ciemku wstąpiłem nad Ślęzę. Warto było :)

DSC_0004_Sleza_20160717.JPG

Przynęta pływający 4cm wobler. Na mniejsze nie było zainteresowania. Oprócz tego klenia był jeszcze jeden mniejszy.

Najadłem się też trochę strachu bo o mało nie wlazłem na bobra... Wyczuł mnie i chyba ostrzegał sapaniem. Jak sobie przypomnę to jeszcze mi nieprzyjemnie... A potem chyba na złość zepsuł mi dwie kolejne miejscówki ;)

Do tabeli dopisuje 37pkt.

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nas było więcej do łapania punktów:) Człowiek bez wędki w ręce prawie trzy tygodnie:( Nawet choroba mnie w domu nie zatrzymała. 

Nie było łatwo. Wyjść całkiem sporo, ale same maluchy za dnia. I za dnia wypatrzyłem kilka fajnych miejsc z rybami. Z grzybami też:) Fotki już po ciemku robiłem:)

Wahałem się czy zostać czy jechać na inną wodę? Zostałem i......large.20160718_210412.jpglarge.20160718_210442.jpg

Wypatrzone za dnia ma się rozumieć. Ten pierwszy jak moje dwie dłonie!

No i gąsieniczka......large.20160718_214631.jpglarge.20160718_215117.jpg

Dopisuję-zamieniam 33 cm:) Ładnie strzelił prowadziłem w poprzek wody wydawał się na większego ,bo pięknie walczył.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wczoraj trochę polatałem po brzegu. Efekt 4 wymiarowe okonie. Mniejszych było troszkę więcej. Trzy największe wpisuję do tabeli. Miło było spotkać kolegów z forum nad wodą :)  widać wtedy, że Liga żyje. Gorzej, że spotkałem też gościa z wiaderkiem, w którym zabierał zdobycz do domu (podobno wymiarową). Dziwnie szybko się zmył jak zacząłem łowić obok.. Dzisiaj też byłem chwilkę pomachać (bez efektu) i też spotkałem dwóch panów , którzy byli wielce zaskoczeni tym, że wpisuję datę i numer łowiska.. "bo my tu łowimy od dziecka i tu nie trzeba bo tu nie kontrolujo"..

 

Co ciekawe wczoraj okoń gryzł bardzo aktywnie a klenia praktycznie nie widziałem. Jeden spad i jedno branie ale niewielkich okazów. Dzisiaj okonia nic a kleń się bezczelnie kręcił. :) warunki zdaje mi się są podobne..Może pogoda?

 

Dopisuje punkty wg nowych zasad 25pkt za wymiar +1pkt za 1 cm.

Odpowiednio:

(21, 22, 23)cm= (28+29+30)pkt

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 18.07.2016 o 23:34, jacolan napisał:

Dopisuję-zamieniam 33 cm:) Ładnie strzelił prowadziłem w poprzek wody wydawał się na większego ,bo pięknie walczył.

Faktycznie pięknie walczą i są w doskonałej kondycji - widać że pokarmu mają pod dostatkiem :)

@PPu88 - gratuluje fajnie połowiłeś okoni!

Przede mną urlop bez wędki to trzeba się nałowić :) Skoczyłem wczoraj wieczorem, kabanów nie udało się skusić - wszystkie tego samego rozmiaru :blink:, dopisuje do tabeli 32cm.

DSC_0945_Sleza_20160719a.jpgDSC_0947_Sleza_20160719.jpg

to dwie różne ryby...

Na koniec sympatyczny dodatek do nocnych łowów, kłujący taki :)

DSC_0952_jez.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peekol, fotki z okolic Partynic. Nie sugerować się, że tam taki miód:) To tylko kilka oczek na odcinku 2-3km, gdzie można coś wrzucić do wody. A ja widzę Feroxy:) Co się stało? Na swojaki nie dziabią?;)

Wygląda, że nowa punktacja wyjdzie nam na dobre. Okonie ładnie zapunktowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaceen napisał:

Peekol, fotki z okolic Partynic. Nie sugerować się, że tam taki miód:) To tylko kilka oczek na odcinku 2-3km, gdzie można coś wrzucić do wody.

No faktycznie mało zarośnięte, ale pytałem bo urokliwe widoczki :) nie znam tego odcinka. 

2 godziny temu, jaceen napisał:

A ja widzę Feroxy:) Co się stało? Na swojaki nie dziabią?;)

No właśnie wczoraj swojaków nie chciały a Ferox 4 faktycznie robił robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
O 21.07.2016 o 22:54, jaceen napisał:

 

Najlepiej czuję się na swoich rewirach.

 

Ja też:) Sobota od godz. 16.00 szukałem kleni w górnych odcinkach. Fajnie, bo z dojściem jest już trochę łatwiej:large.20160730_172140.jpg

Jak skoszą kukurydzę to będzie miodzio.

Klenie małe ładnie wychodziły, gorzej z większymi. Widać je było , ale  za nic od dna w górę nie chciały się podnieść. large.20160730_192818.jpglarge.20160730_192809.jpgTrochę miejscówek złaziłem i nic. Po jakiś dwóch godzinkach wróciłem do burty jaką zostawiłem na potem. 

large.20160730_174005.jpglarge.20160730_173007.jpg

Oddałem dwa  rzuty. Pierwszy skończył się małym puknięciem. Drugi przytrzymaniem-zaczepem tak myślałem. A okazało się ,że kleń zassał gąsieniczkę i natychmiast wbił się w trawy. Pomyślałem rwę zestaw i kij do góry. A tu trawy wyłażą plus kleń całkiem fajny:)large.20160730_183847.jpglarge.20160730_183839.jpg

Cieszy, Bo na własną robotę.large.20160730_184150.jpg

 Zielona 3 cm lekko-tonąca  gąsiorka. W tym zaczepie jeden grot złamałem. Fart , że to nie ten co w pysku:)

large.20160730_184026.jpg

Podmieniam 35 cm. Potem namierzyłem kilka naprawdę grubych i nawet wychodziły do osy jaceena. Niestety zacięcie nie w tempo i ryby spłoszone. Ale wrócę po nie.  

I tak przy okazji chciałbym bardziej ruszyć wszystkich uczestników na Ślęzę. Trudną Ślęzę z tym stanem wody i ryżowiskiem. A mianowicie daję jedną gąsieniczkę temu zawodnikowi, który w tej turze jako pierwszy złowi rybę taką, która da mu 40 pkt do tabeli. To taki bonus:)górska premia!

Np. okoń 33 cm(25 pkt za wymiar + 15 cm=15 pkt).

Gąsieniczka ta będzie z nowej serii:large.20160729_180536.jpg

Połamania!!!

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Booryss napisał:

 

Fajne to nowe kolorki Jacek :)

 

Z kolorami to był mały problem, ale jakoś wyprowadziłem je i też jestem zadowolony:) Dzisiaj w wannie wstępne ustawianie. Jutro je woduje. Mam już swojego faworyta. Oczywiście czarnuch. Ale życie pokaże. Kija do ręki machać! I gąsiorkę brać do domu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

2016-09-07

Przy WABCO nie mam szans na jakiś znaczący sukces, to pojechałem za punktami na Żerniki. Przeszedłem odcinek od Kasiny do sortowni. Widziałem sporo fajnych kleni. Kilka dobrych czterdziestek wychodziło do muchy, ale rezygnowały. Trochę drobiazgu przerzuciłem. Największe dwa zmierzyłem(33,29). Wiem do jakich much najwięcej było wyjść i takie jutro zrobię w różnych wersjach. Będzie ostra walka:)

Największa ryba dnia i pająk na którego się skusiła. Pająk nie był najskuteczniejszy tego dnia;)

P1230296.JPG

P1230293.JPG

P1230298.JPG

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę byłem ustawić kilka os na Ślęzie. Zostało mi sporo czasu i w największą planetę zrobiłem kolejny obchód miejscówek. Klenie są i mają się dobrze;) Wiele emocji. Widok podnoszonego owada nosem, trącanego, pociąganego za nóżkę doprowadzał mnie do kołatania serducha. Ogólnie kilka kleników, kilkanaście nieudanych zbiórek. W powrotnej drodze, sprawdzałem tylko najciekawsze miejsca. W jednym z nich pokazała się wielka japa, która zaatakowała osę. Myślałem, że śnię. Nie wiem, jak takie wiadro mogło spudłować? Z trzęsącymi rękami podrzucam drugi raz osę. Płynie leniwie przy trawach. Potwór pojawia się ponownie.  Widzę wszystko, wielki łeb i rozwarta paszcza wynurza się i zabiera osę. Tym razem nie było pudła i ja prawidłowo zareagowałem. Mało miejsca i walka była na pograniczu wytrzymałości żyłki. Podbierak kładę na zielsku i naciągam klenia monstrum na niego. W myślach się modlę, żeby wjechał za pierwszym razem. Już połowa  była w siatce i nagle odbił się na ogonie, kotwica zaczepiła o siatkę i baj, baj mój rekordowy kleniu ze Ślęzy:)

P1230353_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne spotkanie @jaceen, z doświadczenia wiem że spotkanie z takim smokiem na Ślęzie (choć moje nie było aż tak bliskie) nieuchronnie kończy się ślęzozą ;) Życzę Ci skutecznego rewanżu następnym razem!

Ja po ciężkim tygodniu w pracy wybrałem się w piątek wieczorem na spacer ;) nad Ślęzę. Nad wodą bardzo przyjemnie, brzegi wykoszone więc nie trzeba przedzierać się przez pokrzywy :) Rybki też dopisały. Okazów nie było, ale parę punktów do tabeli wycisnąłem. Wpisuje 36pkt

DSC_0140_Sleza_20160909.jpg

Przynęta...? U mnie w pudełku król jest jeden - ten sam co zwykle :)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślęzoza u mnie ma się dobrze:) Jest chyba jedno lekarstwo, jeszcze mniejszy siur od tej zarośniętej ślumpy. Wracając dzisiaj, podpatrywałem kleniki w Kasinie. Łowił ryby ktoś w tym rowie?:)

U mnie królową dnia była osa.  25mm pływającej lipy.

P1230391_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

Mógłbym dzisiaj pochwalić się sporymi rybami. Cztery fajne klenie w tym jeden minimum 40, drugi po zbiórce i krótkiej walce wjeżdża w paliki-zdecydowanie większy. Trzeci na fotce (37cm) i czwarty również w granicach czterdziestki. Niestety mało miejsca na manewry i ryby wbijają się w tataraki. Mimo, że kotwiczka dość mała, aby uniknąć częstych zaczepów w gęstwinie, to jakimś cudem zahacza się o trawy podczas holu. Mówię o rybach które miałem na kiju i bujałem się z nimi. Był jeszcze jeden duży z małego oczka, ale nie trafił w osę. Maluszków też kilka złowiłem. Dzisiaj  zaatakowałem nietypowo dla siebie, rano;) Owad wypuszczany z nurtem.

 

P1230396_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

P1230403_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

 

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.