Skocz do zawartości
tokarex pontony

Nietypowe nęcenie


Seferiel

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się dziś z opisem ciekawego sposobu nęcenia białymi robakami. Wersja dla ludzi ze stalowym żołądkiem :wink:

Nasza miejscówka musi być blisko drzewa którego gałęzie wiszą nad łowiskiem. Do worka, reklamówki czy innego pojemnika ładujemy kawałek jakiejś padliny; resztki mięsa, zdechły kot sąsiada lub kilo schabu, ważne żeby zalęgły sie w tym larwy muchy. Robimy w pojemniku kilka dziur i wieszamy ustrojstwo nad miejscem gdzie będziemy łowić. Ponoć żerujące w padlinie larwy będą wypadać do wody z pojemnika i przez jakiś czas ( w zależności ile mają żarcia i jak szybko odfruną jako muchy) będą samoczynnie nęcić łowisko.

Spotkał się już ktoś kiedyś gdzieś z tym? Sama idea tak długiego i w miarę systematycznego nęcenia wydaje się ciekawa ale kto dla przyjemności będzie siedział w miejscu gdzie trupem wali :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Spotkałem sie tyle że gość wbił pal wystajacy jakieś 50 cm nad wode umocował na nim wiaderko z dość dużymi otworami wycietymi wyżej aby mogł wkładać miesiwo a niezdejmować dekla ob wiadra no i oczywiście małe otworki na dnie .łowił tylko w łikendy a ja w tygodniu .niebyło takie paskudnego zapachu a ryki podchodziły zajebiaszczo,lin ,leszcz płoć no i wegorz sie trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się już ktoś kiedyś gdzieś z tym?

Tak, widziałem na własne oczy metodę "na kurczaka". Dokładnie tak to wygląda jak opisałeś i faktycznie w takiej miejscówce od płotek opędzić się nie da. Co do większej ryby to wydaje mi się, iż nie tędy droga. Pozostaje pytanie ile robaczków na raz spadnie z tego "koszyczka"?

Natomiast aromat nad łowiskiem - raczej dla prawdziwych "mężczyzn".

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.