Skocz do zawartości
tokarex pontony

shimano catana


exitmaku

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I ja sie wtrace posiadam od jakiegos czasu catane 2500fa i poswieciłem wiele czasu spiningowi szlifujac umiejetnosci i wiem ze w tym akurat modelu słabe sa 2 zeczy a mianowicie kabłak i korbka po intensywnym łowieniu korbka dostała luzu od oporu przynet oraz kabłak przypominam ze szanuje sprzet i zawsze zamykam kabłak reka jest to jak dla mnie duzo precyzyjne łowienie oraz nie meczace kołowrotka oraz ma to duzy wpływ na korbke ktora po codziennym lowieniu i wykonywaniu setek zutow sama z siebie dostaje luzy...a co dopiero jak napisał wyzej artech, kabłak jest ciezko zbic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie czy Catana 1000 FA nadaje sie do odległościówki i lekkiej gruntówki? czy lepiej wybrać Catane 2500 FA?

zamierzam nawiną na kołowrotek żyłke 0,16 lub 0,18mm a nie chciałbym nawijać zbyt dużo podkładu, najlepiej wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie czy Catana 1000 FA nadaje sie do odległościówki i lekkiej gruntówki? czy lepiej wybrać Catane 2500 FA?

zamierzam nawiną na kołowrotek jakieś żyłke 0,16 lub 0,18mm a nie chciałbym nawijać zbyt dużo podkładu

Zależy ile chcesz nawinąć żyłki.

150m - 1000FA

200m - 2500FA

Więcej żyłki Ci chyba nie będzie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Do spinna użyłbym rozmiaru 2500 ale model stradic lub twinpower, ew. SURER GT RA, nie RB!! RA ma łożysko w rolce prowadzącej, którego nie ma nowy model S-GT-RB, teraz najważniejsze, dlaczego taki kołowrotek??. Otóż przerobiłem przez ostatnie lata parę jaxonów, robinsonow, dragonów i oczywiscie shimano.... I teraz konkluzja: wszystkie się kręcą, ale używając plecionki np. Power Pro, której szpula kosztuje ~100 PLN, nie stać mnie na jej wymianę po 1 lub 2 spiningowaniach ze względu na to że kołowrotek źle nawinął i po którymś rzucie placionka się splątuała. Kupiłem więc 3 kołowrotki shimano: 2500 Super GT-RA, STRADICA GTM-RA i TWINPOWERA. Żaden z nich ani razu nie poplątał mi plecionki, od 2 lat mam spokój ze spinami. Plecionka wytrzymuje minimum 1 sezon a nie jedno lub 2 spiningowania. Dlatego polecam szczególnie do spiningu kołowrotki z wyższej półki, bo wtedy macie gwarancję że plecionka zawsze bedzie OK. Spinning to najbardziej wymagająca z metod wędkarskich jeżeli chodzi o kręcioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich Jestem tu nowy. Zawitałem na forum bo chciałbym otrzymac podpowiedź jak rozebrać shimano catane 1000 Ra. Chciałbym go nasmarować po ciężkim sezonie ale mam problem. Odkręciłem 2 śrubki z boku korpusu i jedną z góry z uchwytu ale nic to nie dało. Trzyma się dalej mocno, napewno gdzieś jest jeszcze jakaś sruba. Próbowałe zdjąć pokrywe dolnego pokrętła hamulca ale nie idzie a ja niechcę robić coś na siłe. Prosze o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem tylko pojąć nie moge :oops: . Mam schemat i widze że jest trzecia sruba z boku korpusu. Tyle że ona chyba jest pod tą dolną srebrna obudową korpusu, która to jest skrecana śrubką w stopce. Tą śrubkę tez odkręciłem Srebna obudowa jest w całości i nie wiem jak ją zdjąć ( chyba tylko dołem ale pokrętło hamulca trzyma). Próbuje dalej. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pokrętle do hamulca nie ma żadnej śrubki, niczego co możnaby było odkręcić aby go zdjąć. Kręce do oporu w lewo lub w prawo i koniec. Nie chcę działac siłowo i właściwie stoje w miejscu. Wielkie dzieki za próby pomocy. Ale jak zdjąć do cholerne pokrętło. Pozdrawiam życzę wszystkim Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W tym pokrętle do hamulca nie ma żadnej śrubki, niczego co możnaby było odkręcić aby go zdjąć. Kręce do oporu w lewo lub w prawo i koniec. Nie chcę działac siłowo i właściwie stoje w miejscu. Wielkie dzieki za próby pomocy. Ale jak zdjąć do cholerne pokrętło. Pozdrawiam życzę wszystkim Wesołych Świąt.

Musisz poluzować całkowicie hamulec,nie odkręcasz żadnej śrubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam!!

Potrzebuje dwie catany do spiningu jaxon perseus cw do 17g niewiem czy wybrac do niego 2500 czy moze 1000

A drugi do balonki Konger Aviator Baloglnese 6m cw 10g-30g a do niego 4000 czy mozecie cos doradzic.

I czy wszystkie z przednim hamulcem

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drugi do balonki Konger Aviator Baloglnese 6m cw 10g-30g a do niego 4000 czy mozecie cos doradzic.
a po kiego diabła Tobie 4000 do bolonki??? Przecież do spławikówki 2500 to już za dużo. A do spina też brałbym 2500.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.