Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pogoria 1,2,3,4(Kuźnica Warężyńska)


NBT

Rekomendowane odpowiedzi

a ja dzis pochodziłem z godzinke ze spinem na czwórce to widać ze szcupaki chodza i sie ostro spławiaja te wieksze sztuki tez ale mozna to zobaczyc tylko w godzinach od 20.30 do 22.00 bo w tych łaziłem ze spinem no to wynik taki ze szczupak 51 cm i 43 cm wszystko dalej pływa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Dzisiejsza wyprawa spiningowa została zaliczona do udanych wybrałem sie rowerkiem z domu o godzinie 19.00 do 21.00 , gdy dotarlem na miejsce zauwazylem spławy malutkich okoników

zarzucilem mojego malego czarnego kogucika i złapałem 3 okonki około 20 cm ,byłem bardzo zdziwiony braniami ryb pomimo podniesionego stanu wody o jakies 1,5 metra stan wody masakrycznie sie powiększył zucam dalej przez 30 minut mowie ehh dupa zbita na takim stanie wody to za duzo nie porobie ide zucac w kolejny dołek a tu ryp! czuje niezły opór ale mowie nie mozliwe ze to szczupak to nie te odjazdy, to nie odjazdy szczupaka po chwili

na brzegu melduje sie okon 35 cm jestem mile zaskoczony a zarazem zdziwiony jak na takim stanie wody cos sie dzieje przeszłem miejsce dalej z 10 rzutów i nagle znowu opór szcupak około 45 cm oczywiscie Release no i trzeba wracac do domu bo robi sie ciemno.Podsumowanie na pogori 4 drapieżnikom nie przeszkadza taki stan wody :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie Ktoś może jak wygląda obecnie sytuacja z dojazdem i łowieniem na Pogorii III? Jak mi zasiadka karpiowa na innym zbiorniku nie wypali, to tutaj chociaż chciałbym za tydzień podskoczyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd do III jak zawsze tylko do zakazów wjazdu. Pozostaje zostawić samochód na parkingu od strony plaży i dreptać ze sprzętem na łowisko. Swoją drogą karpiki łowią od strony Łęknic w przecinkach. Ogólnie nie jest ciekawie. Zębate nie chcą skubać, a ryby zgromadzone na ok 5 - 6 metrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! Mogłabyś mi powiedzieć jak trafić na miejsce zwane "czerwonym piaskiem" - jest ono położone przy drodze doprowadzającej na piekło, w pobliżu drogi.

Ja tam póki co nigdy nie byłem, więc te nazwy są dla mnie nowe.. Będę jechał z Zabrza i zależałoby mi, aby trafić właśnie w to miejsce;)

Dziękuję i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ddamcio nie ma zadnych utrudnien na dojazd na pogorie 1 stan wody prawie wogule na jedynce nie jest zwiększony,na rybaczowke spokojnie mozesz jechac

piotr_chorzow wiadomo ze zgodnie z RAPR no ale jak tak wszyscy będa robili to powodzenia :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyzej napisal nad pogorie 1 mozna bez problemu dojechac bylem dzisiaj z kolegą kawałek za rybaczówką od 6 rano 4 wędki i ani jednego brania, pozniej porzucalem troche na blache ale tez nic. Za to mialem pierwszą kontrole w tym roku:) woda sie tylko troche podniosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W niedzielę byłem na PIV ale poziom wody, no cóż jak to zobaczyłem to się zdziwiłem :-)

Panowie jak tam poziom wody? Opadł trochę, czy nadal wysoki?

Cześć

Nic a nic się nie zmienił, dalej woda bardzo wysoko i póki co to raczej nie liczyłbym na opad bo cały czas woda tamą spływa z Przemszy która zresztą wylała i zalała dawne swoje koryto.

Jak się coś poprawi to napiszę jestem prawie codziennie na PIV więc dam znać jak będzie lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Johny dzięki za info, Jutro wcześnie rano jadę znowu trochę na IV na spina połowić, zobaczymy jak będzie tym razem :-)

pozdrawiam i owocnych łowów

Daj znać jak coś połowisz ja wieczorkiem jutro podskocze.

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mógłby ktoś udzielić informacji gdzie na PIV da się wędkować ? Chodzi mi o miejsca na feeder/spławik i miejsca na żywca.

Byłem tam tylko raz... od strony bodajże Antoniowa. Nie dało się zupełnie wędkować. W wodzie drzewa i krzaki, brak możliwości podejścia i zarzucenia zestawu.

Byłbym niezmiernie wdzięczny za informację, zbiornik ten mam bardzo blisko a nie wiem gdzie mogę powędkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Daj znać jak coś połowisz ja wieczorkiem jutro podskocze.

Pozdroo

A no byłem w sobotę i w niedzielę byłem... rezultatów zero, chyba wydzielałem jakieś złe emocje i ryby to czuły, bo obok mnie łowili i holowali, największy szczupły jaki padł miał około 1m...

wierzę jednak, ze następnym razem będzie lepiej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mógłby ktoś udzielić informacji gdzie na PIV da się wędkować ? Chodzi mi o miejsca na feeder/spławik i miejsca na żywca.

Byłem tam tylko raz... od strony bodajże Antoniowa. Nie dało się zupełnie wędkować. W wodzie drzewa i krzaki, brak możliwości podejścia i zarzucenia zestawu.

Byłbym niezmiernie wdzięczny za informację, zbiornik ten mam bardzo blisko a nie wiem gdzie mogę powędkować.

Na wysokości antoniowa faktycznie ciężko znaleźć jakieś dobre miejsce, żeby z gruntu połowić. Z drugiej strony lekka spławikówka albo bacik i po namierzeniu jakiegoś dołka można się fajnie pobawić ze wzdręgami, jaziami czy płociami. Dobrze mieć wodery, żeby wejść na jakąś wyspę i tam się zasadzić.

Idąc dalej za antoniowem, jadąc autostradą chyba 2 albo trzecie skrzyżowanie, jest parę miejsc, gdzie grunt można się wybrać. Minus to to, że trzeba z całym sprzętem "dymać" piechotką ponad 500m nad wodę a z tego co zauważyłem, niektórzy chodzą jeszcze dalej - zasadzając się na wyspach.

Biorąc jednak pod uwagę poziom wody, który mamy obecnie, wytypowanie jakiegoś łowiska jest ciężkie.

W weekend na grunt nikt nie łowił, z wędami zasiadali i próbowali szczęścia na żywca lub lekki spławik - brały piękne wzdręgi.

Jeśli wybierzesz się w woderach radze uważać. Kładami wyjeżdżone są głębokie koleiny, Momentami woda sięga po pas by po jednym zaś kroku zupełnie człowieka zakrywa.

powodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.