Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pogoria 1,2,3,4(Kuźnica Warężyńska)


NBT

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

JohnyQ, a w którym miejscu byłeś ?

Jak chcecie w okolicy połowić to jedźcie na wpływ Jaworznika do Brynicy w Wojkowicach.

Ryba bierze jak szalona. Piękne leszcze i krąpie. Bacik, lekki spławiczek i jedna za drugą - w wodzie aż się gotuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamyczekpl, JohnyQ ... jak się zdecydujecie i wzięlibyście jeszcze jednego do zasiadki to ja się piszę ;)

krisis ... leszcze od najmniejszych do takich po 2 - 2,5 kg, znajomy mówił że i karp i lin mu się tam trafił ostatnio. Z tego co wiem to jest tam też piękny szczupak (z tym, że nic nie wiem żeby ostatnio brał). Szerokość około 15-20 metrów, głębokość około 2-3 metrów.

Bardziej przypomina to kanał niż rzekę, odcinek jest bardzo krótki... wcześniej Jaworznik to właściwie strumień, dalej przechodzi w ten właśnie kanał o długości może 100-150 metrów po czym wpada do Brynicy. Czystość samej Brynicy jest kwestią wątpliwą, aczkolwiek ów kanał wydaje się być dość czysty. Poza tym co ważne, wygląda na to że wędkarze po sobie sprzątają...

Tutaj masz lokalizację tego miejsca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnyQ, a w którym miejscu byłeś ?

Jak chcecie w okolicy połowić to jedźcie na wpływ Jaworznika do Brynicy w Wojkowicach.

Ryba bierze jak szalona. Piękne leszcze i krąpie. Bacik, lekki spławiczek i jedna za drugą - w wodzie aż się gotuje...

Byłem od strony Wojkowic Kościelnych na Pogorii 4 nie w Wojkowicach :wink:

Natomiast z miłą chęcią na te leszcze bym się wybrał, jedyny wolny czas to po sobota po 14:00 by chyba do roboty będę musiał się wybrać ale to nie jest jeszcze pewne.

moje gg jak ktoś by chciał 4875890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnyq gdzie łapiesz te jaziki moze razem sie wybierzemy moje gg 5527685 pisz!

Od strony Wojkowic Kościelnych są ładne wypłycenia tylko z rana max do 9:00 można się pobawić bo później to rybka idzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak na 6 wędek około 14 leszczy w przedziale 25-30 ktore weszły z przeczyc takze porazka.Jeden Jaz 31 cm i dwa zerwane ogromne karpie(znaczy ogromne no 7 8 kg cos koło tego) dzisiaj znowu na nocke juz z grubszymi przyponami i hakami :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie nocki i dwa dni nad Pogorią IV od strony Marianek. I niestety nie ma sie czym pochwalić. Pierwszą nockę łowiliśmy we trzech, drugą we czterech a efekt to trzy jazie ok 30 cm, ze dwadzieścia leszczyków 20-30cm i jeden większy 47, który wziął chyba przez pomyłkę... Brania w zasadzie tylko w nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujecie się jak na pogoriach sytuacja z sumem ? Nie wiem gdzie występuje na tyle licznie żeby warto było się wybrać, a mam wrażenie że pogoda w ostatnich dniach sprzyja...

Sam w zeszłym roku poswięciłem trochę czasu sumom na Pogoriach, ale niestety skończyło się na samych małych. Łowiłem głównie na PIII i PII. Tak naprawdę trafiaja się na każdej z nich, ale sa to najczęściej przyłowy. Która z Pogorii najlepsza pod kątem wąsacza...? Jedni mówią, że dwójka na prawo od upustu, inni, że jedynka i skarpa za rybaczówką, jeszcze inni, że Trójka, ale najlepiej z łódki... Myślę, że samemu trzeba popróbować, ale i... duzo szczęścia by się przydało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson.b dobrze PRAWISZ :mrgreen:

PII to dobra woda tylko kiepska do holowania wąsatego :evil: identycznie jest na PIII zielsko skutecznie utrudnia a nawet uniemożliwia wyciągnięcie rybska :mrgreen:

Tylko połowy z łodzi dają zamierzone efekty :mrgreen:

Ja ostatnio 3 nocki zaliczyłem na innej wodzie , brały sandacze raz większe raz mniejsze, ale zawsze był ruch w interesie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson.b dobrze PRAWISZ :mrgreen:

PII to dobra woda tylko kiepska do holowania wąsatego :evil: identycznie jest na PIII zielsko skutecznie utrudnia a nawet uniemożliwia wyciągnięcie rybska :mrgreen:

Tylko połowy z łodzi dają zamierzone efekty :mrgreen:

Ja ostatnio 3 nocki zaliczyłem na innej wodzie , brały sandacze raz większe raz mniejsze, ale zawsze był ruch w interesie :mrgreen:

...najważniejsze, że jest ruch w interesie... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamyczekpl ps. jakby kiedyś można dołączyć do wyjazdu na nockę to byłbym chętny. daleko nie mam, mobilny jestem więc bez problemu z dotarciem ;)

nie ma sprawy, ze mną możesz się na nocke wybrać, widzę że jesteś z Bedzina a ja w Bedzinie pracuje :) tylko powiedz mi czy masz opłacony okręg Częstochowski ?? bo najbliższy wyjazd na Poraj bedzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Jako, że do tej pory łowiłem za antoniowem (okolice wysp) i tylko tam znam trochę wodę a wyników tam ostatnio brak, stwierdziłem, że czas przenieść się w inne miejsce. I z tym mam mały problem, bo nie wiem, gdzie najlepiej zasadzić się od strony Kuźnicy

Patrząc w stronę PIII na prawo (tam gdzie umocniony brzeg), czy na lewo (tam gdzie piaszczyste plaże)?

Który brzeg polecacie?

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.