Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach? Sierpień 2011


trini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja dzisiaj odwiedziłem jedną z licznych rzeczek pstrągowych w uk, standardowo na efekty długo czekać nie musiałem, kilka pierwszych rzutów i oto zameldował się mały pstrążek około 25 cm

imag0022n.jpg

Kilkanaście metrów powyżej na zakręcie zauważyłem stojącego pstrąga za kamieniem woda była plytka bo wystawała mu górna płetwa ponad wodę, krótki wyrzut i przynęta wylądowała tuż za pstrągiem... ten błyskawicznie się obrócił i uderzył :D niestety kumpel walczył ze swoją sztuką kilka metrów niżej zatem zdjęcie robiłem sam, po wyholowaniu ryby, zaplątałem sie w żyłkę ... i o mały włos sie nie skąpałem, na szczescie skończyło się na upadku na kolana w muł pomieszany z krowim łajnem...

imag0023e.jpg

Po rozplątaniu sprzętu rozpocząłem obławiac kolejny odcinek rzeczki, po precyzyjnym rzucie pod krzaczka, błyskawiczne uderzenie i piękny odjazd ..i taki oto koleżka się pojawia.

imag0028zz.jpg

Zdecydowanie największy jakiego dzisiaj udało mi się przechytrzyć coś kolo 47-50 cm po nim nastąpiła chwila przerwy w braniach, przemieściłem się jakies 400 m w górę rzeki i rzuciłem za konar delikatnie wystający z wody, przytrzymanie , zacięcie i odjazd ... zdecydowanie najwaleczniejszy dzisiaj około myśle 40cm

imag0030mp.jpg

Poniżej zdjecia miejscówek całkiem urocza rzeczka :)

imag0029dq.jpg

imag0024kb.jpg

Na kolejny wypad, mam juz inną rzeczkę na celowniki troszkę wieksza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 226
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Tondrom, piękne pstrągi :smile: gratulacje :!:

Bluzer, brawo :!:

Moje ostatnie osiągnięcia to kilka bolków między 50 a 60+. Wszystkie chętnie współpracowały z Artechowym woblerem :) poniżej fotki dwóch największych...

786b496d69c7453dmed.jpg

361623428729042cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałem z ojcem na łódkę na Glomme. Złowiliśmy po 10 okoni, mój największy miał 37cm(rekord). Do tego jeszcze złowiłem szczupaka 63cm, a ojciec 60 i 50cm w dodatku wypiął mu się przy samej łódce taki 90+. Ten szczupak był taki cwany że gumy do samej łódki odprowadzał i delikatnie je skubał. Dodam, że okonie nie schodziły poniżej 30cm. Już dawno tak sobie nie połowiłem :D Szkoda tylko, że aparat gdzieś się zapodział :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna pogoda a więc nie pozostało nic innego jak z kuzynem wybrać się rano na podkrakowską rzeczkę na rybki :mrgreen:dsc02867t.jpgdsc02864a.jpgdsc02861ts.jpg oprócz tych 8 mniejszych od 24 do 30 cm , "niewymiarki" oczywiście wróciły do wody , kolega złapał podobnie 6 nie wymiarowych i 1 na 36 cm.Ogólnie wyprawa super , jak na razie ryba dopisuje :lol: .Woda czysta , niestety brzegi bardzo wychodzone i ciężko o dużą rybkę ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złowiliśmy po 10 okoni, mój największy miał 37cm(rekord). Do tego jeszcze złowiłem szczupaka 63cm, a ojciec 60 i 50cm w dodatku wypiął mu się przy samej łódce taki 90+.

nooo pozazdrościć takich obfitych wód, graty

szczupak28 świetne pstrągi porządnie połapałeś, gratki

U mnie dziś sandacz 55+, o dziwo na srebrną obrotówkę :wink: i jeden prawie wymiarowy szczupak na żywczyka.

7808b41a868c2055m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6h z dwoma feederami, haki 12,10.. jeden zestaw z fajką, drugi na bocznym troku. Zanęta karpiowa przesiana przez sito z dodatkiem mleka w proszku i grubo mielonej psiej karmy. Na hakach różnie, kukurydza, groch, biały, makaron. Trzy nieśmiałe brania przez taki czas. Wędki w pokrowiec i do domu, na dodatek słońce dawało jak w środku lata :lol::lol::lol: Gratuluję tym, co połowili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już po rybkach na kładeczce - takiej studni dawno nie widziałem, normalnie porażka oprócz oczywiście nie do okiełznania uklejki jak tylko za dużo robaka wystawało znad haczyka, była też jakaś płoteczka i jakiś leszczyczek ale to wstyd przed Rychem. Oczywiście rybki wróciły do wody tak samo jak i wczorajsze nie zawracając sobie już mną głowy poza kontaktem przy zdejmowaniu z żelastwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś pojechałem na chwilkę na Tuszymkę zaczęło się kiepsko jednego riperka zostawiłem w wodzie ale później było lepiej po 10 rzutach mały okoń

widać go na fotce złapałem go na małego woblera

zdjcie0018o.jpg

Potem już było lepiej szczupak na 44cm szkoda tylko że byłem sam bo nikt nie zrobił mi fotki ale trudno w sumie byłem 30 min na rybach :)

(Patrz regulamin wklejania zdjęć na forum. Admin)

i musiałem zmykać bo w domu imprezka oczywiście rybki w wodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkret dziara.Jaka woda? Ja dzisiaj odwiedziłem Strykowskie i Bytyń, na każdym po jednym okoniu :roll: Póki echo nie przyjdzie pocztą to nie jadę nigdzie, szukanie górek na ślepo nie ma sensu :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.