Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach? Sierpień 2011


trini

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 226
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Tydzień temu wybrał się w moja sekretną miejscówkę efekt ok. 20 pstrągów wszystko 25-28cm , oczywiście do wody .Wczoraj pierwszy raz w swoim życiu nastawiłem się na pstrąga ale na spining .Od ponad 2 tygodni namawiali mnie na to znajomi i miejscowi bo podobno lepsze. Miejscówka zdradzona przez kolegę .Na miejscu straszny tłok okazało się ,że zawody .Ale nie zamknięte więc gdzieś się zmieściłem z bratem. Największy problem pojawił się z przynęta bo zapomniałem pudełek z blachami a z skrzynce spławikowej znalazłem tylko 2 blachy dosyć duże i ciężkie. Jedna dla mnie druga dla brata. Mnie przypadła blacha w którą w ogóle nie wierzyłem dostałem ją od kogoś nie w temacie na urodziny .Po 30min obławiania rzeki ( trzeba było stać w wodzie ponad po pas i rzucać na druga stronę rzeki) prawie przerzucam na drugą stronę , niepełny ruch korbka i siedzi. Zapięty po mistrzowsku ( większość się ze mną nie zgodzi bo wszystkie 4 haczyki kotwicy wbite w pysk także płynął z otwarta paszczą ) w miarę szybkie odhaczenie , miarka pokazuje 28cm i do wody , krótkie dotlenianie i rybka popłynęła .A ja łowię dalej po 5min następne bardzo mocne uderzenie w połowie odcinka ale spada i po chwili następne .Ojciec woła ,że idziemy wyżej. Ja za bardzo nie chce bo wiem od innych łowiących ,że dużo zaczepów i tka się staje , urywamy blachę po ok. 20min. Znajduje pudełko z blaszkami pstrągowymi( jednak wziąłem :mrgreen: ) ale to już nie to za lekkie i przez następne 4h ani jednego brania.Na dodatek okazało się ,ze wodery mnie przemakają więc kolejny minus. A plus jest taki ,że na kilkunastu wędkujących tylko ja miałem kontakt z rybą .Więc jak ja bym wystartowałbym w zawodach wygrałby je :mrgreen: Bardzo spodobało mnie się wędkowanie pstrągów na spining jednak szkoda,że sezon się kończy dla mnie za pewne zacznie się dopiero w lecie ( jednak może się okazać ,że będize krótszy niż w tym roku :evil: ). Może uda mnie się wziąć od ojca samochód i pojechać jeszcze we wtorek w to miejsce i powalczyć z kropkami. Najgorsze jest to ,że obszedłem już 3 sklepy wędkarskie i takich blach nie mają , w supermarketach tez nie ma. Gdzieś w domu miałem chyba taka 1 ale tam sprawdza się 3 ( wiem dziwne) .Pstrąg ten cieszy mnie podwójnie po pierwsze ja naprawdę nie miałem szczęścia do spiningu ( jeden szczupak przez ponad 15 i może 2-3 okonki lat wędkowania) a po drugie to pierwszy pstrąg złapany ta metodą. W tym roku miałem poświęcić zdecydowanie więcej czasu tej metodzie ale wyszło jak wyszło....może uda mnie się gdzieś wybrać na jesiennego drapieżnika. Ale mam jakieś przeczucie ,że na przełomie 2-3 lat mucha zejdzie u mnie z piedestału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sporo okonia, dwa trafiły się pod 30cm a tak to rozmiar 18-22, między 19 a 20 dosłownie co rzut branie, przynęty to Mepps 1 long srebny i gumisie...

Do tego jedno fajne branie, chwila oporu, odjazd i spinka;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 sierpnia, a więc zakończenie sezonu pstrągowego, oczywiście wybrałem się nad rzeczke pożegnać sie z kropkami, brały ładnie ale nie zlowiłem nic większego.

Jak by nie patrzeć to najlepszy sezon pstrągowy w moim życiu złowiłem 6 ryb powyżej 50 cm w tym jedną 60 cm - życiówke, w następnym będzie 70 cm :twisted::smile:

Na pociesznie brały dziś fajne garby.

okon1dobre.jpg

okondobre2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna udana wyprawa złapałem 15 okoni brały jak głupie hehe

zdjcie0037r.jpg

zdjcie0036p.jpg

zdjcie0035s.jpg

Złapałem jeszcze Klenia miał 37 cm na woblerka :) ale nie miałem jak zrobić zdjęcia :)

A więc potwierdzam tezę DAWIDA brały jak głupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na rybach od 13 do 18,30. Nie miałem nawet jednego brania, próbowałem na wszystko, normalnie przez 5 godzin to bym złowił okoni, że już by mi się nie chciało, a dziś autentycznie nawet nie miałem odprowadzenia, próbowałem na troka, na blaszki, z opadu, na woblerki płytko schodzące głęboko schodzące.

Nie wiem jak to możliwe, że 50 km odemnie DAWIDOWI brały pasiaki a mi nie :D (może nie umie łowić :( )

Odbije to sobie w weekend, w sobotę i niedzielę, będziemy z kolegami pływać po Wiśle. Okolice Sandomierza lub Basoni (rzut monetą będzie) xD - jak się coś przytrafi to zdam relacyjke :D

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.