Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapraszam do podpisania petycji : Górny wymiar karpia 60


defektor

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz zaostrzyc wymiar ochronny dla ryby, ktora jest wpisana na liste gatunków obcych i inwazyjnych. Chcesz zaostrzyc ochrone ryby, ktora NIE WOLNO zarybiac wod otwartych. Jestes w kiepskiej sytuacji, bo z roku na rok reulamin APR jest coraz lepszy i na twoim miejscu modlilbym sie raczej o utrzymanie tego co jest, czyli wymiar o mozliwosc zarybien wod zamknietych. Amur - tak jeszcze niedawno popularny - skonczyl marnie. Brak wymiaru ochronnego ani nawet limitu dobowego. Mam wielka nadzieje ze to samo czeka karpia.

Musisz uzmysłowić sobie że jeżeli nie będzie sztucznych zarybień i ostrzejszego prawa dotyczącego limitów oraz miar ochronnych, to za kilkanaście lat ludzie tacy jak ty i tobie podobni kierujący się tylko i wyłącznie swoim interesem, wytłuką i zjedzą wszystko, potem będą jęczeć że w wodach pzw nie ma ryb. Także ochrona dużego karpia jest poniekąd w interesie tak samo karpiarzy jak i fedeerowców. Jak pokazuje dotychczasowa działalność pzw w zakresie zarybiana karpiem to ty jesteś w kiepskiej sytaucji i módl się żeby ta petycja nie przeszła dalej, jak pokazują inne tego typu akcje np. zbiornik Dzierżno Duże gdzie obowiązuje górny wymiar ochronny 60cm, wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kolego świnia to bardzo mądre zwierze jest i takich sadystycznych bzdur jak ty na pewno by nie wypisywała. Twoje poglądy nawiązują do całkowitego unicestwienia gatunku który kolego dla 95 % wędkarzy jest głównym trofeum więc wyluzuj

Ale to są fakty o karpi, w tych 95% ta ryba niszczy zbiorniki i tylko w tych 5% karp powinien mieć ochronę. Poza tym jak widać po tym temacie i nad wodą, to spora część wędkarzy zdaje sobie sprawę z tego jaki negatywny wpływ ma karp na nasze wody i rodzime gatunki ryb. Kolejną sprawą jest, to że sporo mięsiarzy uwielbią tą rybę z zarybień, bo mają ułatwione zadanie w napychaniu zamrażarek. I na koniec jaki sens jest z ochrony ryb, które się nie wycierają, zamulają i przyspieszają proces starzenia się małych zbiorników, wypłycania itd..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są fakty o karpi, w tych 95% ta ryba niszczy zbiorniki

Wrzuć prosze fotke zniszczonych zbiorników, porytego dna, oznak szybszego starzenia

... tylko w tych 5% karp powinien mieć ochronę ...

te powyżej 60 cm to 2% karpi z naszych śląskich wód.

I na koniec jaki sens jest z ochrony ryb, które się nie wycierają, zamulają i przyspieszają proces starzenia się małych zbiorników, wypłycania itd..?

cel czysto wędkarski, dla kogoś innego jak napisałeś mięsiarski, a zamulić i wypłycić nie zdążą, gdyż w ciągu dwóch dni zarybienie zasili zamrażarki okolicznych wędkarzy. I te które zdążą urosnąć do 60 cm należy chronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego świnia to bardzo mądre zwierze

Nie, akurat inteligencji świn nie mam nic do zarzucenia. Po prostu robi za tucznika, sztucznie hodowanego, sztucznie rozmnażanego, sztucznie tuczonego. Nie mam zielonego pojęcia czemu kojarzy mi się z karpiem?

Twoje poglądy nawiązują do całkowitego unicestwienia gatunku który kolego dla 95 % wędkarzy jest głównym trofeum więc wyluzuj

Po pierwsze do pozbycia sięgo z ogólodostępnych aturalnych zbiorników w Polsce. Nie wiem gdzie ty tu widzisz unicestwienie gatunku. Poza tym jesteś jak jarek kaczyński, który po przegranych wyborach krzyczy, że wygrał. Policz sobie w tym temacie osoby ZA i PRZECIW. Gwarantuje ci, że więcej jest przeciw, także nie strasz tutaj procentami nie wiadomo skąd. 95% :lol:

módl się żeby ta petycja nie przeszła dalej

Jeśli ty faktycznie myślisz, że dzięki petycji coś się zmieni to faktycznie nie ma o czym gadać. Po raz kolejny nie masz totalnie żadnego argumentu ZA. Odbijasz nieudolnie te przeciw.

Oczywistym jest, że petycja nie przejdzie, bo ma ona taki wymiar prawny jak twoje czy moje tutaj gadanie. Nie zmienia to faktu, że petycja to NIE jest głosowanie. Patrząc na dyskusję, gdyby do głosowania doszło wygraliby przeciwnicy. No chyba, że uważasz forum.haczyk.pl za źródło niemiarodajne i nieobiektywne (patrz jarek kaczyński - on też ma swoje sondaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest, że petycja nie przejdzie, bo ma ona taki wymiar prawny jak twoje czy moje tutaj gadanie. Nie zmienia to faktu, że petycja to NIE jest głosowanie. Patrząc na dyskusję, gdyby do głosowania doszło wygraliby przeciwnicy. No chyba, że uważasz forum.haczyk.pl za źródło niemiarodajne i nieobiektywne

Jaka będzie przyszłość tej petycji zobaczymy, jak widzisz po dotychczasowych wynikach petycji niekoniecznie forum haczyk.pl jest miarodajne w tej kwestii, wręcz przeciwnie.

Twoje czy moje gadanie, jest albo nie jest potrzebne, warto wymienić zdania, tylko trzeba uważać żeby nie było to właśnie argumenty a'la wspomniany Kaczyński, a argument o zrytym dnie i degradacji zbiornika o przestawianych brzegach nie wspomne takim jest.

Usprawiedliwiam takie argumenty nieznajomością tematu, ludzie nie wędkujący na śląsku nie mają niestety pojęcia o stanie wód i rybostanu w tym regionie, może takie rzeczy dzieją się na stawach hodowlanych ale na wodach pzw nie ma fizycznej możliwości aby takie rzeczy stały się faktem. Przeczytaj ostatnie posty z wątku o wodach ogólnodostępnych na śląsku, o zbiorniku przeczyce, przeczytasz co się dzieje z ostatnim zarybieniem karpiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ostatnie posty z wątku o wodach ogólnodostępnych na śląsku, o zbiorniku przeczyce, przeczytasz co się dzieje z ostatnim zarybieniem karpiem.

Nie czytając, podejrzewam, że chodzi o błyskawiczne wytrzebienie zarybienia. Nie popieram wycinania świeżych zarybień. Ale jak już pewnie zdążyłeś zauważyć jestem wielkim przeciwnikiem zarybień karpiem. Czemu zarybiają karpiem? Nie dlatego, że tak jest najlepiej.. Tak jest najtaniej. Karp jest najtańszym materiałem zarybieniowym jaki człowiek jest w stanie wymyślić. Stąd.. Czemu się męczyć. Wpiszą sobie gdzieśtam, że wrzucili ileś ton ryby i ludzie łykają. Dużo lepiej brzmi 3 tony karpia niż 500kg sandacza nie? No ale zarybione. Wiec wyj*** co się z tym stanie i że wędkarze to zaraz wytną. Nieistotne że 3 tony się ie rozmnożą. Ważne jest że zarybione i Wujek Józek i Dziadek Ździsiek idą na karpie w listopadzie z ruską wędką. A najważniejsze żeby obaj potem zapłacili składki na następny rok. I to się sprawdza. Zarybione? Zarybione. Zapłacone? Zapłacone. Będzie na następne zarybienie widmo? A jakże! I tak w kółeczko. A płoci, okonia, lina, szczupaka i sandacza coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie narybek szczupaka też musi być tani, ponieważ zarybienia wyglądaja tak samo karp i szczupak.

Rozwiń.. Jak mają wyglądać zarybienia karpiem, a jak inymi rybami. Przecież wygląd zarybienia ma się nijak do ceny narybku.. Karp kroczek to max 15zl/kg. Szczupak palczak to ok 25zl/kg, Sandacz narybek jesienny - ok 45zl/kg.

Karp jest tani, bo to ryba hodowlana. Sprzedawana w tysiącach ton na swieta i walona w tysiącach ton w nasze wody. Latwa kalkulacja. Tanio wyprodukowac - drogo sprzedac. Karp sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń.. Jak mają wyglądać zarybienia karpiem, a jak inymi rybami. Przecież wygląd zarybienia ma się nijak do ceny narybku.. Karp kroczek to max 15zl/kg. Szczupak palczak to ok 25zl/kg, Sandacz narybek jesienny - ok 45zl/kg.

Nie mam pojęcia dlaczego zarybienia wyglądają tak samo, czyli karp i szczupak, może chodzi o popularnośc tych ryb wsród wędkarzy.

kolego temat wygląda tak jak wygąda bo ludzie śmieją się z waszych arguumentów u uważają ze nie ma sensu zabierac głosu w dyskusji

To raczej śmiech przez łzy, jeszcze nie spotkałem podobnie poukładanego środowiska, o podobnych zasadach. Wiadomo że zawsze znajdzie się jakaś czarna owca, nikt nie jest krystalicznie czysty.

Z takimi argumentami jakimi akurat tutaj wystepują przeciwnicy też bym sie nie podjął dyskusji, ale uważam że warto wysłuchać wszystkich głosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi argumentami jakimi akurat tutaj wystepują przeciwnicy też bym sie nie podjął dyskusji,

Przecież ty nie posiadasz ŻADNYCH argumentów. Naszym sztandarowym jest nacisk na ochronę rodzimych gatunków, zarybianie nimi i tworzenie środowiska pod nasze ryby - karp jest rybą obcą.

Ale uściślając:

- karp jest ogromną konkurencją w walce o pokarm dla rodzimych ryb

- wżera ogromne ilości pokarmu, a więc i ogromne ilości wydala. Powoduje to nawożenie i w nienaturalny (nie można mówić o naturalnym nawożeniu polskiego jeziora, jeśli robi to gatunek obcy polskiemu środowisku) sposób przyspiesza eutrofizację - zbiornik z karpiem będzie zarastał DUŻO szybciej niż zbiornik bez niego. Zresztą tak samo jest z amurem. Nie ma typowo rodzimego gatunku z tak szybką przemianą materii jaką ma karp.

- wpływ na dno - każesz wskazywać jakieś zdjęcia.. Jak takiś mądry wstaw zdjęcia dna (z dużą ilością mułu - to jest konieczne, bo właśnie na takie dno karp ma zły wpływ), w którym karp żerował, a którego karp nie porył.. bez sensu. Inaczej, wstaw jakikolwiek link, w którym ktoś w miarę ogarnięty pisze, że karp ma pozytywny wpływ na dno, albo, że chociaż absolutnie nie ma on wpływu na dno - to będzie argument. Durnowata wikipedia nawet o tym wspomina.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karp

Co do waszych 95% :lol::lol::lol: i małej wiarygodności forum haczyk:

http://www.fishing.org.pl/showthread.php?t=66

Temat wygooglowałem w 10 sekund. Nawet nie czytałem, ale to kolejny dowód na to, że dyskusja się toczy, a przeciwnicy nie są zamknięci w granicach błędu pomiarowego.

.

.

.

.

.

Teraz wymienię wasze argumenty:

- karp to taka fajowa ryba że SZOOOOOK!

- karpiem PZW zarybia

- karpia wyławiają wędkarze po zarybieniu :(((((((((((( :(: :( :(

- 95% (tak !!! 95% wędkarzy!!! ) za największe trofeum uważa karpia ???

O czymś zapomniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o najważniejszym kolego KARP WYSTEPUJE U NAS OD TAK DAWNA (o czym pewnie wiesz) ZE STAŁ SIĘ NASZĄ RODZIMĄ RYBA co innego jakby wystepowal od 10 lat ale nie 600lat

Dlatego jeszcze okres tarła powinien być pod ochroną :!::!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się podpaliłeś jak widze, zupełnie bez powodu.

Przecież ty nie posiadasz ŻADNYCH argumentów. Naszym sztandarowym jest nacisk na ochronę rodzimych gatunków

Jeżeli stosujesz zasade NO KILL, to masz dobry argument. Wystarczy przeczytać twój wpis pod nazwą użytkownika i już wiadomo jaki to argument i jaka zasade stosujesz. Moim argumentem jest ochrona dużych osobników karpia, tak jak jest to ujęte w petycji, poza tym nie łowie i nie zabieram tak jak karpi innych ryb, co już samo w sobie jest ochroną rodzimych gatunków, czego większośc wędkarzy w polsce nie robi, wręcz przeciwnie. Jeżeli zabierasz ryby które złowisz ( bo masz takie prawo ) to nie pisz prosze o ochronie rodzimych gatunków.

- karp jest ogromną konkurencją w walce o pokarm dla rodzimych ryb

- wżera ogromne ilości pokarmu, a więc i ogromne ilości wydala. Powoduje to nawożenie i w nienaturalny (nie można mówić o naturalnym nawożeniu polskiego jeziora, jeśli robi to gatunek obcy polskiemu środowisku) sposób przyspiesza eutrofizację - zbiornik z karpiem będzie zarastał DUŻO szybciej niż zbiornik bez niego. Zresztą tak samo jest z amurem. Nie ma typowo rodzimego gatunku z tak szybką przemianą materii jaką ma karp.

Tutaj poniekąd masz racje, lecz nie można porównać populacji karpia do dziesięciokrotnie większej ilości leszcza, płoci, wzdręgi itp. które to ryby przecież też jedzą, wydalają. Wielkość takiego karpia ma się nijak do ilości drobnicy, o ilości karpi powyżej 60 cm nawet nie wspomne.

- wpływ na dno - każesz wskazywać jakieś zdjęcia.. Jak takiś mądry wstaw zdjęcia dna (z dużą ilością mułu - to jest konieczne, bo właśnie na takie dno karp ma zły wpływ), w którym karp żerował, a którego karp nie porył.. bez sensu. Inaczej, wstaw jakikolwiek link, w którym ktoś w miarę ogarnięty pisze, że karp ma pozytywny wpływ na dno, albo, że chociaż absolutnie nie ma on wpływu na dno - to będzie argument. Durnowata wikipedia nawet o tym wspomina.

Nie znalazłem wzmianki, wiadomości, wywodu naukowego, lub czegokolwiek innego co mówiło by o zamknięciu zbiornika na skutek dewastacji dokonanej przez karpie. Tak samo o zmniejszeniu się populacji jakiejś innej ryby w skutek dominacji karpia. Teoria a praktyka to dwie różne rzeczy. I to nie ja musze ci udowadniać ponieważ ja nic nikomu nie zarzucam.

- 95% (tak !!! 95% wędkarzy!!! ) za największe trofeum uważa karpia ???

NIE !!! 95% "wędkarzy" za największe trofeum uważa kawał mięcha który wisi na haczyku i wkurza się bo mu karp robi "konkurencje" pokarmową.

Przecież dla Muszkarza leszcz nie będzie największym trofeum, chyba logiczne.

- karpia wyławiają wędkarze po zarybieniu ((((((((((( :

To zjawisko chyba widzisz będąć nad wodą ?, czy u was panuje ciągła mgła i zaciemnienie ?, czy może wszyscy stosują zasde NO KILL ?

- karpiem PZW zarybia

Przecież nie będą zarybiać leszczem i płotką, zarybiaja tym czego wędkarze oczekują i od razu sprostowanie, nie zarybiają tylko karpiem bo i szczupakiem, linem, jaziem, węgorzem. Także kłamliwe jest twierdzenie że pzw zarybia przesadnie karpiem.

Twoje linki ok, opinie i dyskusja taka jak tutaj, czysto teoretyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za zarybianiem karpiem każdego zbiornika nie jestem , ale uważam ze ryba która wystepuje u nas tyle lat powinna mieć ochrone (u mnie na zbiornikach karp musi mieć 2 kg żeby go zabrać z łowiska) , nawet polska odmiana wystepuje taka jak Lustrzeń.

Poza tym nie wierze że troche karpia w takim zbiorniku na którym łowie (około 900 ha

wody) wyryje dno i zasra zbiornik. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uważam ze ryba która wystepuje u nas tyle lat powinna mieć ochrone (u mnie na zbiornikach karp musi mieć 2 kg żeby go zabrać z łowiska)

W Polsce karp ma ochrone, powoli zaczynamy wchodzić w etap ochrony tego co jeszcze zostało, powoli zaczynamy oddzielać wędkarstwo od zdobywania pożywienia, powstaje coraz więcej klubów, teamów, fanatyków wędkarstwa (Karpiarze, Spinningiści, Muszkarze) którzy stosują zasade NO KILL, i nie słychać tam głosów niezadowolenia z tego powod. Zbyt liberalne prawo, brak jego egzekfowania, brak wyobraźni, doprowadził do stanu jaki mamy dzisiaj. Coraz mniej okazów, wszechobecne narzekania, kulawa polityka pzw. Jednak wszyscy brną tą samą drogą, uważam że nie ma sensu zarybiania tonami ryb i to obojętnie jakiego gatunku czy jest to karp, lin, czy karaś, skoro nie ma kontroli nad tym co się wpuściło i jak to "wypływa". Może właśnie ochrona tych najstarszych okazów jest jakąś receptą na szanse złowienia konkretnego okazu, i dotyczy to wszystkich ryb, a że inni nie piszą takich petycji to już nie moja wina.

Tak na marginesie, te twoje 900h to konkret woda, jeżdze nad 500h i juz jest to "morze" :lol: gdzie to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję PZW Katowice aby wzmogła kontrolę na swoich wodach, i dała z pół litra społeczniakom za każdy patrol na naszych wodach. Gdyby nie stado mięsiarzy, dziadków co to wszystko co złowią traktują jako niezbędny posiłek to nie byłoby potrzeby zwiększać wymiaru karpia bądź innej ryby. Druga strona medalu leży po właściwej etyce wędkarskiej. Rozpowszechniać zasadę "C&R", uświadamiać młodym, osobom zdającym egzamin na kartę że jeżeli nie będziemy wypuszczać ryb to za kilka lat nie będzie co łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję PZW Katowice aby wzmogła kontrolę na swoich wodach, i dała z pół litra społeczniakom za każdy patrol na naszych wodach.

Twoje propozycje to nic nowego, jako komentarz - w tym roku nie byłem kontrolowany ani razu, wędkowałem kilkadziesiąt razy.

Karpiem nie powinno się w ogóle zarybiać wód związkowych, wymiar górny czy dolny to temat wtórny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpiem nie powinno zarybiać się w jeziorach,rzekach i żadnych ciekach wodnych ,czy stawach o charakterze naturalnym. Argument przychodzi sam z zagranicy mówię tutaj o Stanach Zjednoczonych czy Australii.

Nie mam nic przeciwko zarybieniom na zbiornikach prywatnych,żwirowniach, stawach służących do działalności związanej z hodowla i połowem ryb.

Co do górnego wymiaru to trzeba by sie zastanowić jak szybko taki karp osiąga dany rozmiar żeby nie wpłynęło to na dany ekosystem w sposób niszczący. W mojej opinii około 7-10 letnie ryby powinny być objęte ochroną ( mówię tutaj o zbiorniku o dość dużej aktywności wędkarskiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument przychodzi sam z zagranicy mówię tutaj o Stanach Zjednoczonych czy Australii.

Niestety argument nietrafiony zupełnie. Powód jest prozaiczny - mamy zupełnie inny klimat.

Co do samej petycji ta się już wypowiedziałem wcześniej i wciąż podtrzymuje swoje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacbydg, widocznie zupełnie nie czytałeś tematu, bardzo dużo jest tu zwolenników zasady "no kill" jednak pod taką petycją wielu z nich się nie podpisze, KARP to obcy gatunek którym nie powinno się zarybiać Polskich wód, jednak PZW lubi takie rybki wpuścić utuczyć wyłowić i tak w kółko, dlatego ciągle trwają zarybienia karpiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bardzo dużo jest tu zwolenników zasady "no kill" jednak pod taką petycją wielu z nich się nie podpisze ...

Takich zwolenników NO KILL to jest pełne pzw, zapewnie na przykładzie łowców pstrągów będzie to : Pstrąg NO KILL a reszta na grill

... jednak PZW lubi takie rybki wpuścić utuczyć wyłowić i tak w kółko, dlatego ciągle trwają zarybienia karpiem.

... Szczupakiem, Jaziem, Linem, Węgorzem i wieloma innymi rybami, które spełniają dokładnie taką samą role jak karp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.