Skocz do zawartości
tokarex pontony

łowiska we Wrocławiu i okolicach


pewniak

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 221
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

maniek, Chciałbym wiedzieć jak tam teraz stoi z karpikiem i leszczami i jeśli ktoś łowił to smaki kulek preferowane przez ryby w tym akwenie (podobno w I jest dużo karpia i leszcza, jest tak?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć jak tam teraz stoi z karpikiem i leszczami
Powiem ci tak ,na Królewieckiej nigdy nie było dużo leszcza ,owszem sa ale nie w dużej ilości ,płoci owszem jest sporo i spora .co do karpi są i łowia ,nie ma olbrzymów ale dyszki sie trafiają ,co do smaków kulek nie wiele pomogę ,ale sprawdzają sie tzw "smierdziele"i kuku. Co do innych rybek to ta woda zawsze stała linem ,piekne sztuki poławiałem i szczupakiem ,trochę szczupak się odbudował na tej wodzie po zarybieniach koła Astra.Pokazały sie węgorze ,ale takie po nad metr.

Teraz ogólnie ,jest to stara żwirownia po niemiecka ,bardzo trudna woda ,znam ta wodę od 40 lat i tak było zawsze ,oczywiście są okresy ze ryba żeruje nadzwyczaj dobrze ,ale nie zdarza sie to często . Woda zmieniła charakter jak powiększono ją ,kiedyś woda kryształ dzis z racji nowej płycizny zmętniała.

Woda ta to osiedlowe dzikie kąpielisko ,w dzień trudno sie łowi zwłaszcza w wekend ,a w nocy bywają balangi alkoholowe. :neutral:

Ta woda staje sie dobrym łowiskiem zimą i wtedy najczęściej ją odwiedzam .

Czym dojechać na ta królewiecką z okolic rynku??
403 z pl. Solidarności ,a po za tym w necie masz wszystko ,trochę chęci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
- zbiornik wodny - Wrocław -

- Charakterystyka:

2 stawy o powierzchni 6,4 ha,

połączone rowem,

pamiętające czasy okupacji,

pierwszy o pow. 3,8 ha,

- gęsto zarośnięty krzwami i drzewami,

- głębokość akwenu od 3 do 8,5 m,

- liczne dzikie stanowiska wędkarskie,

- brzeg od ulicy i torów porośnięty trzciną

drugi akwen o pow. 2,6 ha,

- głębokość od 1,5 do 3 m,

- w części zarośnięty trzciną i roślinnością wodną pływającą,

na obydu akwenach obowiązuje zakaz kąpieli (...),

corocznie zarybiane niemal wszystkimi gatunkami ryb:

karp, pstrąg tęczowy, oraz jaź, sum, węgorz, amur, lin,

inne ryby łowione: okoń, kąp, wzdręga, byczek,

- Informacje dodatkowe:

okręg Wrocławski PZW,

50-077 ul. Kazimierza Wlk. 77,

tel: (0-71) 344-44-01 i 02,

BGŻ O/Wrocław,

97-2030 0045 1110 0000 0035 5610,

obowiązuje zakaz kąpieli,

obowiązuje całkowity zakaz wędkowania z łodzi,

dojazd drogą (nr. 94) w kierunku na Środę Śląską, - stawy przy ul. Średzkiej

w Leśnicy

- GOSPODAŻ WODY:

Koło PZW 122 ASTRA (800 członków)

54-130 Wrocław ul. Horbaczewskiego 4-6

tel: 0-603/914-989

konto bankowe: PKO BP 4 oddz. Wrocław

94 1020 5242 0000 2002 0155 2033

Info z sąsiedniego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dzisiaj wykaz wód w okręgu Wrocław zauważyłem zbiornik "glinianki Wrocław" czy to jest przy Legnickiej/Lotniczej koło kąpieliska czy w którym miejscu to jest? ktoś wie coś na ten temat? szukam jakiegoś miejsca na weekend aby posiedzieć z tym, że fajnie byłoby gdyby można było się spokojnie rozłożyć, w miarę blisko dojechać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wypadu nie było, wczoraj chwilkę spędziłem nad Odrą ale niestety bez ciekawszych rezultatów. Jak na ten weekend zostanę we Wrocku to postaram się odwiedzić Leśnicę i dam znać jak na tym łowisku było.

Może ktoś jeździ na Leśnicę i mógłby się podzielić informacjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bylem wczoraj na rybkach na Leśnickich stawach, ale zadnej rewelacji. Same sumiki karłowate (5szt-8h) dwa leszcze okolo 30cm i mala płoteczka. Z drapieznych ryb to porazka nawet brania. Plotka, karas a nawet trupek nie daly rady. Ale za to miejsce bardzo urokliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Czy ktoś z was wędkował na stawach przy ul.Przybyły we Wrocławiu ( Interesuje mnie zwłaszcza ten najbliższy ul Granicznej). Jaka to woda, na co można liczyć?

Ps. Jeżeli już było na forum to przepraszam za powielanie tematu ale jakoś nieznalazłem.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr25, sprawdź [zadzwoń] do zieleni miejskiej bo wszelkie stawy i oczka wodne w ich administrowaniu leżą ,kumpel po dwóch mandatach tam załatwiał,zresztą oni bedą wiedzieć kto w gminie wystawia zezwolenia.

Co do białej ryby to malizna ,ale jest ładny lin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Łowi ktoś może na Bystrzycy w przedziale od Skałki do Ratynia? Może ktoś coś powiedzieć o tym odcinku rzeki? Na ile gram woda ciągnie, na jakie ryby się nastawiać (wiem, że są klenie, brzany, płotki, szczupaki - ale jakie inne?) jaki sprzęt (I raz chce łowić na rzece) ?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat Kotowic (łowisko w lesie koło stacji pkp). Byłem tam parę razy ale bez efektów (oprócz byczków i małych leszczy , płotek). I mam pytanie jak jest tam z rybą na co łapać itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.