Skocz do zawartości
tokarex pontony

łowiska we Wrocławiu i okolicach


pewniak

Rekomendowane odpowiedzi

abyś dał znać kiedy według Ciebie będzie już odpowiedni stan rzeki, aby wrócić nad nią z kijem, co by były jakieś wyniki:)
Ok.Przeglądam strone IMiGW codziennie i jesli spadek przepływu potrwa do soboty tak jak obecnie to w sobotę wyruszam na nocke ,obecnie na wodowskazie w Brzegu Dolnym jest 255m3/s ,jeśli spadnie poniżej 200m lub okolicy 150m to można spokojnie siadać z federem ,oczywiście woda nie jest jeszcze klarowna ,co może potrwać z 2 tygodnie.A dziś wieczorem mały rekonesans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 221
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Oławka jest strasznie mętna i słabo płynie praktycznie nie da się łowić do tego jakaś plaga komarów jest przy oławce, pewnei ze względu na roślinośc i możliwość wylęgu komarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maniek za odpowiedź, dziś byłem zobaczyć jak wygląda moja miejscówka, jest jeszcze trochę mętnie, ale stan ok, wziąłem kijka raczej z myślą o potrenowaniu rzutów, bo w taką pogodę nie liczyłem na nic, a tu niespodzianka pierwszy rzut i okonek około 20-paru centów.

okonek.jpg

Idę dalej bezskutecznie kręcąc obrotówką, w końcu zakładam smużącego szerszenia własnej produkcji, trzeci rzut i siada klenik:)

klenik.jpg

Nawet go nie mierzyłem, bo i tak się wystarczająco namęczył zanim mu wyjąłem kotwiczkę, 35centów myślę, że miał, 40max.

Wszystko w lekko ponad pół godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opatowice woda płynie na conajmniej 100 gr, miałem koszyk 50 + zanęta = mniej wiecej 80 gr i płynie, w nurcie nie da się łowić. przeniosłem się za jaz juz tak nie spływał. Kilka leszczyków gruźlików i jakas inna drobnica, na trupa dwa brania i puszczenie przynęty. Ogólnie słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam. Orientuje się ktoś może do kogo należy woda ze zdjęcia ? Przechodziłem obok i widziałem tabliczkę teren prywatny, zakaz łowienia ryb. Miejsce ewidentnie jest przyszykowane do łowienia (pomost, ławeczki). Czyżby jakieś koło opiekowało się tą wodą ?

mapka2m.jpg w896.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opowieści teścia wiem, że jeszcze ok. 15 lat temu (kiedy on wędkował na potęgę), to był drogi, ale dobrze utrzymany komercjak. Podobno od cholery ludzi tam siedziało, teściu też ładne sztuki tam raz ciągnął, ale ceny go odstraszyły skutecznie, pozatym to były jeszcze czasy innego rybostanu w łowiskach ogólnodostępnych, a głównie w Odrze. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich i mam pytanie gdzie jechać na majówke na leszcza ? Co prawda to maj jeszcze jest daleko ale chciałbym wiedzieć , bo mam zamiar zabrać swoją rodzinkę pod namiot myślałem o bajkale , a może ktoś mi poradzi gdzie jechać?. mam nadzieje że ktoś mi coś odpisze . Pozdro wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
myślałem o bajkale

Na wypad z rodzinką, to chyba dobry pomysł.

W sobotę byłem sprawdzić co się dzieje na Oławie, a w niedzielę sprawdziłem ujście Ślęzy (fotki z wyprawy poniżej). Kilka lat temu koło WABCO był sobie dołek i tam nęciłem. Przed zmierzchem w ciągu 30min udawało się mi łowić po kilkanaście ładnych płoci. Czasami wchodziły piękne karasie. Może w tym roku znowu się przeproszę do tej rzeczki.

2b0753a822c70aa8m.jpg 40afcdfeecf90ee9m.jpg f128fcbc417e6562m.jpg

feadbf20b90beee4m.jpg 5f6c0181d6bebafbm.jpg b4c1be847f79e0dam.jpg

bb801ae4980fd850m.jpg 26b18af6d88e1330m.jpg edf0d6595584159em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie bajkału to z tego co wiem wjazd przez most od kamieńca jest niemożliwy z powodu naruszenia jego konstrukcji krotko mówiąc most jest zamknięty i niewiadomo kiedy go naprawia a bajkał to dość fajne lowisko tylko to tez popularna baza wypadowa niewyżytej młodzieży jak sie chce spokojnie połowic bez odgłosów z pięciu car audio naraz to bajkal odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaceen, z tego co widać po zdjęciach spacerowałeś sobie od strony lasku. jak to teraz wygląda, czy jest jakaś możliwość przedostania się przez pas obwodnicy? Pytam bo w tamtym roku jak byłem kilka razy, a zawsze jak tam jeżdżę to stawiam sobie autko na parkingu przy ogródkach działkowych i idę wzdłuż rzeki do ujścia, to nie miałem jak przejść do końca, ponieważ pas na którym robią obwodnicę jest zagrodzony.

Ps. Ślęza fajna rzeczka, nie raz na tym odcinku miałem ciekawe sztuki klenia na haczyku. szkoda tylko, ze latem poziom wody jest zazwyczaj przerażająco niski.

Zna ktoś może odcinek tej rzeczki za autostradą, dokładnie w wiosce Ślęza, byłem tam raz, w przeciwieństwie do odcinka przy ujściu poziom wody zadowalający, woda płynie spokojnie, jednak nie miałem tam żadnych ciekawych brań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam sobie autko na parkingu przy ogródkach działkowych i idę wzdłuż rzeki do ujścia

Też tak robię tylko, że w niedzielę daleko nie brnąłem, bo byłem w lakierkach. Zaglądnąłem tam po drodze jadąc do kina z Grabiszyńskiej przez Nadrzeczną i na Kazimierza :smile: więc nie wiem co się dzieje przy samym ujściu. Najdalej od ujścia próbowałem sił na rzece w okolicach toru wyścigowego. Szczerze mówiąc, to większe płocie mi podchodziły niż z Odry. Jeszcze tylko powiem, że jak ktoś ma problem z pozyskaniem żywca (nie tego z bąbelkami), w sezonie szczupakowo-sandaczowym, to tylko Ślęza.

Trzeba pamiętać o tym, co pisał wcześniej Homegeon, że jak popada, to na odcinku miasta z kolektorów spływa wszystko co "najlepsze" do koryta. Po porządnej ulewie w ciągu kilkunastu minut woda zmienia swój kolor, poziom i zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie miałem jak przejść do końca, ponieważ pas na którym robią obwodnicę jest zagrodzony.
I nie przejdziesz ,myślę ze tak będzie jeszcze z 2 lata ,jest jedno tajne przejście :wink: ale nie będę opisywał je na ogólnym ,jak ktoś będzie bardzo chciał to na PW.Potwierdzam o kleniach ,zdarza sie co roku jak ukleja wychodzi z Odry na tarło do Ślezy ,w zeszłym roku łowiąc uklejki na sandacze miałem ataki klenia na holowane uklejki ,dodam że klenie 50cm nie budziły zdziwienia ,zdziwienie natomiast wzbudziły łuski wielkości 2 złotówki ,jaki to był kleń nawet nie jestem sobie wyobrazić.

Co do płoci ,to znacznie wyżej ,po wyżej elektrowni wodnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko mostu Milenijnego masz jeszcze lód, ale bliżej ujścia jest calkiem calkiem przyjemnie i nie trafiają się tylko jazgacze... daj znać jak wyniki, zapewne oprócz Ciebie bedą inni wędkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę byłem na kanale żeglugowym w okolicach wyspy Opatowickiej. Niestety przez 3,5 godzinki nie miałem nawet pyknięcia. Łowiłem na DS i na spławik, na haczyku biały robaczek lub czerwony. Zanęta "Leszcz rzeka" z mieszanką robaczkową. Może następnym razem będzie się coś działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno pukniecie, trzech innych wedkarzy,jeden z nich cos tam wyciagnal ale nie podchodzilem:)...ale faktycznie trzeba jeszcze czekac...kompletowac sprzet i sie szykowac...i tak mam L-4:)wiec spacer sie przydal..i jeszcze te poranne sloneczko wroclawskie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.