Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kartofel,pyrek,ziemniak


Dra

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Dokładnie nęcić min przez 4 dni w jednym miejscu. Ja tak łapałem piękne karasie i dorodne karpie, a obok siedzieli i ciągneli strasznie małe sztuki jak widzieli moje to im oczy wychodziły... I pamiętaj nie rozgotowane bo będą spadały z haczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Co do długoterminowego nęcęnia ziemniakami NIE POLECAM! Zakwaszają wodę,co za tym idzie - brak ryb w łowisku

powiedziałbym nawet więcej:

- gdy dno jest mocno zamulone też ziemniaków nie polecam pogrążają się w mule i tam zaczynają się kisić.... :mad: a zakwaszonych żadna ryba z mułu nie wygrzebie i zanim ulegną biodegradacji masz skasowaną miejscówkę na dłuższy czas..... :sad:

- jak z każdą zanętą nie należy przesadzić z ilością (trzeba racjonalnie dobrać do ilości ryb w łowisku) bo niestety ziemniaki nie mają długiego terminu ważności i niezjedzone przez rybki też zaczynają truć łowisko a nie przyciągaćw nie ryby.... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nie jestem pewien co do tego stwierdzenia ale sądzę,że jest w tym trochę prawdy. A do tego ziemniaki barrdzo tłuczą i rybka może się szybko najeść.

Takie tylko moje malofachowe zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda ze ziemniaków nie nalezy stosowac jako zanęty ponieważ ryby ich nie trawią
Ryby "trawią" wszystko :mrgreen:

Ziemniaki to wspaniała zanęta/przynęta na karpia , lina itd jednak należy mieć 100% pewność że ryba regularnie odwiedza nęcone łowisko, w przeciwnym wypadku gdy niezjedzone ziemniaki zaczną się psuć w wodzie, to na długo wyłącza takie miejsce z łowienia.

Dawniej na ziemniaka odpowiedniej wielkości osadzonego na kotwiczce łowiło się karpie, była to tak profesjonalna i selektywna metoda jak dzisiaj kulka proteinowa na włosie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie tak jak mówi Unises, ziemniaki szybko się psują. Także nie zjedzone mogą zakwasić łowisko.

na niektórych akwenach istnieje także zakaz nęcenia ziemniakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 years later...

moje doświadczenia z ziemniakami są takie, że zawsze je za długo gotuje i mi z haka spadają. :cry: mam pytanie jak je gotujecie? w łupinach? z dodatkiem cukru? kiedy zestawiacie z ognia żeby nie były zbyt miękkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.