Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak bylo dzisiaj na rybach?? Styczeń 2012.


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Wielgos85

Widzę że w Wielkopolsce klenie biorą, u nas w Łódzkim klenia nie widać od jesieni w Warcie. Płocie się trafią a klenie jak na lekarstwo. Kto wysadzi zaporę ja jeziorsku to może troche połapiemy w górnej części Warty ?//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielgos85

Większość ryb zeszła z ostatnią wysoką wodą i na dzień dzisiejszy sporadyczne ilości są na odcinku powyżej jeziorska, i jeszcze te sieci na wyjściu ze zbiornika, Zero wypuszczania ryb żeby wędrowały w górny bieg rzeki. Już nie wspomnę o gatuknach które wygineły bo wybudowaniu zapory w górnym bięgu rzeki. Żeby się nie pomylić to 4-6 gatónków znikneło w tych rejonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też dziś mały wypad od 9 do 15 na spławiczek,a ,że BABA mi auto zwineła to rowerkiem 11km,jeden niewymiarowy leszczyk i jakaś zabłąkana płotka.mam tylko nadzieje ,ze te pedałowanie na zdrowie mi pójdzie hehhe.TYM co sie udało gracje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcelus77

Piękne zimowe klenie ja jeszcze sezonu nie zaczalem ale pod koniec Stycznia rowniez na klenia sie wybiore...chyba nawet wiem gdzie je lowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś kiedyś mi powiedział, zę w styczniu będę łowił okonie na spinning, to bym go wyśmiał. Dziś jednak nie wytrzymałem, w końcu na rybach nie byłem chyba z miesiąc. Pojechałem nad Narew i chciałem pobuszować po zakolach i dołach ze stojącą wodą. Niestety nie dało się dojść w wypatrzone letnią porą miejsca. Nie wiedziałem, że w trzcinach jest taka głęboka woda.

Na szczęście przewidując taką ewentualność, pojechałem w okolice Stawinogi, gdzie miałęm do wyboru Narew, albo starorzecze Buchta Stawinoga. Skoro pierwsza możliwość odpadła, to łowiłem na starorzeczu. Pogoda straszna - silny wiatr i przelotny śnieg utrudniał zarzucanie, robił łuk z żyłki, przez co nie można było dobrze zauważyć brań. W takich warunkach łowiłem na boczny trok z ciężarkiem 9g, żyłka 0,14.

Łowisko wyglądało tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0bf397b84ff2261a.html

Na brania musiałęm trochę poczekać. Nie było łatwo znależć okonie, bo jezioro całkiem spore. W końcu trafiłem głębsze miejsce i twarde dno i na haczyku zameldował się taki okonek

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/662208da6ddc3ba4.html

Potem na przemian brały okonki małe i ładniejsze, a zmarnowanych brań nawet nie liczę.

Ostatecznie złowiłem kilka maluchów i kilka większych. największy 27cm.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e996d3603d0c579.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj łowiłem do ciemnej nocy ukleje, prawdopodobnie bolenie, okonie, a na koniec KLUCHA z Dunajca, na przyponie 0,10 mm :) klucha miała +- 45 cm, branie na biały robaczek dla uklejki, mało wędki nie wciągnął do wody (grzałem się w samochodzie),, po paru odjazdach w nurt (bez wiekszych głazów bo przyponik strzelił by jak niteczka),, ponadto albo 2 sandacze, ewentualnie 2 spore okonie ładowały w drobnice

ktoś mi powie co tym rybciom tak odjechało w styczniu ?? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś z kolegą na rybkach który już w drugim rzucie miał bardzo ciekawy przyłów w postaci świnki na fioletowego twisterka! Pogoda niezbyt nam dopisała: delikatny mrozik i do tego zawieje śnieżne. To była jedyna rybka dzisiejszego dnia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej 18 wiem, ze to nie jest miejsce na dyskusję na takie tematy, ale swoim postem zarzuciłeś mi co najmniej mięsiarstwo i muszę zareagować. Okonie leżały około minutę na ziemi i się wcale w niej nie tarzały. Zostały zabrane do domu, ale moim zdaniem zabranie 4-5 razy do roku kilku okoni nie jest przestępstwem, szczególnie, że złowiło się ich wielokrotnie więcej. Okoń pod względem kulinarnym jest dla mnie rarytasem i kilka razy do roku po prostu muszę je posmakować i uszczęśliwić nimi moją narzeczoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote spokojny wypad na ryby z nowym młynkiem (Spro Red Arc 10200), Młynek sprawdził sie świetnie i na ochrzczenie na paprocha okoń 33cm, a po chwili jeszcze mały szczupaczek.. W niedziele juz bez ryb tylko szczupaczek kolo 40 zszedl.. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.