Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach??? Kwiecień 2012


pawciobra

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 299
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzisiaj od 11 do 20 5 leszzy od 39 do 44 cm 3 sapy kilka krapi i jedna certa 25 cm ...wczoraj kolega byl kawalek dalej i dostal 4 leszcze po 2 kilo dzis byl powtorzyc i zabrano mu wedki bo jeszcze karty nie wykupil , jak dla mnie bzdura jakby byl klusolem z sieciami to niech go nawet wrzuca do niej ale przjsc sie porelaksowac nad wode i ktos ci zabiera sprzet zamiast mandatu i do domu??? dla mnie taki wedkarz bez karty to nie jest klusownik... nie wzialem aparatu ale tez nie ma o pokazywac, mysle ze po tarle okolo 10 maja zacznie sie lowienie ... C&R a jesli nie ... to zabieraj z umiarem..pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj od 11 do 20 5 leszzy od 39 do 44 cm 3 sapy kilka krapi i jedna certa 25 cm ...wczoraj kolega byl kawalek dalej i dostal 4 leszcze po 2 kilo dzis byl powtorzyc i zabrano mu wedki bo jeszcze karty nie wykupil , jak dla mnie bzdura jakby byl klusolem z sieciami to niech go nawet wrzuca do niej ale przjsc sie porelaksowac nad wode i ktos ci zabiera sprzet zamiast mandatu i do domu??? dla mnie taki wedkarz bez karty to nie jest klusownik... nie wzialem aparatu ale tez nie ma o pokazywac, mysle ze po tarle okolo 10 maja zacznie sie lowienie ... C&R a jesli nie ... to zabieraj z umiarem..pozdro

Z tego co mi wiadomo to jak zapłaci to mu wędki oddadzą! Dostał pewnie wezwanie do PSR i tam może "wykupić" zarekwirowany sprzęt, dopiero tam dostanie mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj od 11 do 20 5 leszzy od 39 do 44 cm 3 sapy kilka krapi i jedna certa 25 cm ...wczoraj kolega byl kawalek dalej i dostal 4 leszcze po 2 kilo dzis byl powtorzyc i zabrano mu wedki bo jeszcze karty nie wykupil , jak dla mnie bzdura jakby byl klusolem z sieciami to niech go nawet wrzuca do niej ale przjsc sie porelaksowac nad wode i ktos ci zabiera sprzet zamiast mandatu i do domu??? dla mnie taki wedkarz bez karty to nie jest klusownik... nie wzialem aparatu ale tez nie ma o pokazywac, mysle ze po tarle okolo 10 maja zacznie sie lowienie ... C&R a jesli nie ... to zabieraj z umiarem..pozdro

Co ty za brednie wypisujesz, mieli racje że mu wędki zabrali, tak naprawdę ja wyrobiłem białą kartę w wieku 14 lat, skoro ja wyrobiłem to po co mam się opłacać kosztowała mnie 20zl i już nie jestem kłusownikiem?? Chcemy łowić to zapłaćmy składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego loolekk białą karte to on ma tylko nie wykupil jeszcze wisly za 200 zl i sprzet mu zrekwirowali... tak czy tak zlamal prawo ale dla mnie tak czy tak powinien dostac mandat i final a nie wedki zabieraja ....... a tak na marginesie wiekszosc tu swietych udaje C&R normy wymiary itd jacy to oni nie sa przepisowi a prawda jest taka ze nikt tu swiety nie jest i gdybys przestrzegal przepisow pzw to w zasadzie bys spokojnie lowil 3 lub 4 miesiace w roku za 300 zl gdzie caly ten bajzel zamiast zarybiac odlawia kutrem ryby i wpuszcza je do prywatnych stawow.... wszystko mozna i z umiarem ale nie wiem jak mozecie byc po stronie tych zlodzieji z pzw niz po stronie zwyklego wedkarza ?? wmowili wam ze to klusownik bo karty nie wykupil a najwiekszymi klusownikami w polsce jest wlasnie pzw tylko robia to legalnie!! w zeszlym roku na wlasnych oczach odlawiali leszcza i to 2 maja!!!!! bo chcieli zarybic zbiornik o nazwie borowno i 5 ton leszcza w tarle zabrali a na borowno nic nie trafilo wiec jak jeszcze raz ktos napisze ze ktos kto idzie z wedka posiedziec nad woda to klusownik a pzw jest takie zajebi..... to niech naprawde przemysli sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
kolego loolekk białą karte to on ma tylko nie wykupil jeszcze wisly za 200 zl i sprzet mu zrekwirowali... tak czy tak zlamal prawo ale dla mnie tak czy tak powinien dostac mandat i final a nie wedki zabieraja ....... a tak na marginesie wiekszosc tu swietych udaje C&R normy wymiary itd jacy to oni nie sa przepisowi a prawda jest taka ze nikt tu swiety nie jest i gdybys przestrzegal przepisow pzw to w zasadzie bys spokojnie lowil 3 lub 4 miesiace w roku za 300 zl gdzie caly ten bajzel zamiast zarybiac odlawia kutrem ryby i wpuszcza je do prywatnych stawow.... wszystko mozna i z umiarem ale nie wiem jak mozecie byc po stronie tych zlodzieji z pzw niz po stronie zwyklego wedkarza ?? wmowili wam ze to klusownik bo karty nie wykupil a najwiekszymi klusownikami w polsce jest wlasnie pzw tylko robia to legalnie!! w zeszlym roku na wlasnych oczach odlawiali leszcza i to 2 maja!!!!! bo chcieli zarybic zbiornik o nazwie borowno i 5 ton leszcza w tarle zabrali a na borowno nic nie trafilo wiec jak jeszcze raz ktos napisze ze ktos kto idzie z wedka posiedziec nad woda to klusownik a pzw jest takie zajebi..... to niech naprawde przemysli sprawe

z tego co widzę koleś święty to ty nie jesteś. Założę się, że sam nie opłacasz karty, a już na pewno nie posądzę cię o wypuszczanie ryb. Mogę się założyć, że lodówę masz pełną. Język twojej wypowiedzi odsłania twoją mentalność i to śmieszne oburzenie, że jak to wędki mu zabrali... Smiech mnie ogarnia. A co ty myślisz? Tak właśnie się respektuje prawo i uczy delikwentów postępowania w zgodzie z normami ogólnie przyjętymi. I wbij sobie do głowy, że to juz poważne wykroczenie co on robił, kilogramy mięcha, które pozyskał nie będąc "legalnym wędkarzem" to zwykłe kłusownictwo. W szwecji zabraliby mu samochód i nie oddali podobnie jak sprzętu. Surowe kary to jedyne co może zmienić na trwałe zachowania większości polskich moczykijów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( PS. Ja jestem za przestrzeganiem prawa, ale zabieranie kijków to głupota totalna. W jakim celu niby ten przepis? Nowe można kupić za 5 zł. Co dalej się dzieje z tym sprzętem zarekwirowanym bo ja jakoś aukcji sprzętu na rzecz koła jeszcze nie widziałem. Za jedno wykroczenie kara się jeden raz, więc albo zabieranie sprzętu albo mandat. Bieliko źle to opisał, ale ma po części rację. Młodzi adepci mają z nieba wtrzasnąć 200zł rocznie by stare wygi miały za co sobie zawody organizować i piwsko darmowe chlać. Ile osób bierze udział w tych zawodach, 3 % koła ? )

Ale jak ktoś już wspomniał nie temt na to. Ja byłem wczoraj nad wodą, niestety rybki nic a nic nie chciały współpracować więc się po 2 godzinkach zwinąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

nie można się oglądać na pztwu i powoływać na inne przypadki kłusownictwa na o wiele większą skalę. Jak oni se tak to ja tak, jak oni nachapią tyle, to ja tyle... Chodzi o metamorfozę myślenia od kaloszowego do cywilizowanego. Zaczynajmy zmiany od siebie, nie oglądając się na rażące zachowania innych. Bo jeśli działa się w odwecie stajemy sie tymi samymi, których krytykujemy. Czyli nie biorę do domu 8 kilo leszczy bo "oni" wzięli tonę, nie zabieram do domu 40 cm szczupaka, bo oni biorą 30 cm, nie opłacam karty, bo oni za to robią sobie zawody itd... Dla wielu wciąż zaporę nie do przejścia stanowi powiedzenie, z którym spotykam się notorycznie: "po co ja mam wypuszczać jak kto inny i tak weźmie". Trzeba zaczynać od siebie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offtop ale odpiszę.

Tak, to prawda, masz rację. Ale nadal nie należy dawać się tak manipulować. Ja wypuszczam wszystkie ryby mimo, iż oni biorą .. dbam o wody mimo, iż oglądam straszne mięsiarstwo. Tak więc zacząłem od siebie. Ale to nie koniec, uważam, że jeśli coś nie gra należy o tym mówić, nie dać się poukładać jak marchewki na polu marchewkowym. Podsumowywując, racja, zacznijmy od siebie, ale to nie koniec. Jak masz ochotę powiedzieć coś to powiedz, jak uważasz, że ktoś działa na naszą niekorzyść za naszą kasę należy o tym rozmawiać i próbować coś zmienić.

Na zachętę miły teledysk o poukładanych marchewkach ( nie perfect :) ):

- Pink Floyd - Another brick in the wall

Jeszcze raz sorki za offtop, kończmy tą dyskusję bo to nie ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

oczywiście, że masz rację i w zasadzie to jest otwarcie do innego bardzo obszernego tematu dotyczącego tego polskiego syfu (pztwu, sieciarstwo itd itp). Nie miałem na myśli tego, że mamy figurować w marchewkowym szeregu i nie reagować. To jest inny temat i w tym temacie, niech każdy z nas także robi co może by dziadostwo zwalczać. U mnie w sieradzkim kole to jest dopiero dziadostwo, wszystkiego może się odechcieć. I ja wiem, e moja kasa nie pójdzie na moją ukochaną rzekę tylko na ich bzdury. Ale zacząłem od siebie i lata lecą, mój syn będzie już myślał jak ja, i synowie tych, co dzisiaj zaczynają od siebie tez będą myśleli juz lepiej i tak to właśnie będzie szło. To jest proces, to się będzie rozwijało, a dziadostwo będzie wymierało i po woli my będziemy stawać się większością. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabrano mu wedki bo jeszcze karty nie wykupil , jak dla mnie bzdura
ludzie ktorzy wedkuja bez karty zazwyczaj maja zapendy do zabierania wszystkiego bez miary bez limitow itp a skoro uwazasz ze to nie kłusol to jak to nazwiesz?moze poczciwy wedkarz?

Dzisiaj z kumplem spławik z rana ,przeszło 70 sztuk karasia na dwoch i kilka płotek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 dni od 17:00 do 20:00 spinninguję na Odrze i niestety nic! Nawet małego klenika! Próbowałem już chyba wszystkiego ;-) twisterki, kopyta, obrotówki, woblerki, małe, średnie, duże i nic ;P Chyba jakieś fatum na mnie ciąży ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tatamarcelka napisze Tobie tylko raz nie obrazaj mnie .. karte wykupuje od lat i jestem doswiadczonym wedkarzem i to ja ide do portu i karze wypuszczac wedkarzom male klenie i jazie gdzie probuja mi wmawiac ze to plotki a nie jak ty piszesz ze sie tylko przygladasz i chcesz zaczac cos zmieniac od siebie... po drugie ja i kolega wedkujemy czesto ze straznikiem wodnym tyle ze ochotniczym i dzis sie dowiedzial ze koledze wedki zabrali to byl w szoku bo wie ze miesiarzy nie tolerujemy a tak poza tym skad w ogole wziales to ze on wzial te leszcze do domu to byly ikrzyce w naszym miejscu biora same samce w wymiarach od 38 do 45 a wiesksze do juz sa napchane...posadzasz mnie o miesiarstwo to powiem z gory ze rybe sobie wezme jak mam ochote i sie do tego przyznaje a takich jak ty to ja juz przerabialem wiecej muczą a mniej mleka daja... potrafie zlowic po 30 kilo leszczy na nocce w sezonie i co mam z tym zrobic nawet jakbym chcial szanuje ryby bo jade nad wode i mam zabawe a nie jak kutry i klusole walacy sieciami czy PZW...nie znasz mnie i jestes dla mnie zwykla swinia posadzajac mnie z gory o takie rzeczy a ze kolega nie wykupil karty i go znam z zycia z tego ze wypuszcza ryby co mozesz o mnie czy o nim wiedziec prostaku ?? czlowiek idacy nad wode z wedka i wypuszczajacy ryby nie jest dla mnie klusownikiem moze miec najanse wedki z rynku i chce poprostu sie porelaksowac a PZW tak wam wmowilo ze wedkarz bez karty to klusol i dlatego ryb nie ma wez sie ogarnij i zacznij myslec glowa chocby wzial 8 kilo tych leszczy na dzien to nie wytepi leszcza z wisly przez 1000 lat na tym odcinku nawet 100 takich wedkarzy tym bardziej ze je wypuszcza!!!!!!!!!!!!!!! a to kilka zdjec z dzisiejszego wypadu jak cos ci nie pasuje to przyjedz i sprawdz mi karte albo zajrzyj mi do siatki pajacu nie po to wsadzam tu fotki i sie wypowiadam zeby miesiarze mieli z gorki ... przez takich gamoni to i swietych z nad wody co patrza jak miesiarze zabieraja ryby i jeszcze mi zwracaja uwage to nie wiem czy jest tu o czym pisac ..albo piszemy prawde kto co wzial a co wypuscil albo nie piszemy nic w temacie co zlowilem w kwietniu..pozdro wsztskim uczciwym a nie zaklamanym ja juz nie mam ochoty tu nic pisac...soki za jakos zdjecia ale jak zmniejszam i tu wstawiam to jakies ciemne sie robi :/

post-7244-14544973015456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tatamarcelka napisze Tobie tylko raz nie obrazaj mnie .. karte wykupuje od lat i jestem doswiadczonym wedkarzem i to ja ide do portu i karze wypuszczac wedkarzom male klenie i jazie gdzie probuja mi wmawiac ze to plotki a nie jak ty piszesz ze sie tylko przygladasz i chcesz zaczac cos zmieniac od siebie... po drugie ja i kolega wedkujemy czesto ze straznikiem wodnym tyle ze ochotniczym i dzis sie dowiedzial ze koledze wedki zabrali to byl w szoku bo wie ze miesiarzy nie tolerujemy a tak poza tym skad w ogole wziales to ze on wzial te leszcze do domu to byly ikrzyce w naszym miejscu biora same samce w wymiarach od 38 do 45 a wiesksze do juz sa napchane...posadzasz mnie o miesiarstwo to powiem z gory ze rybe sobie wezme jak mam ochote i sie do tego przyznaje a takich jak ty to ja juz przerabialem wiecej muczą a mniej mleka daja... potrafie zlowic po 30 kilo leszczy na nocce w sezonie i co mam z tym zrobic nawet jakbym chcial szanuje ryby bo jade nad wode i mam zabawe a nie jak kutry i klusole walacy sieciami czy PZW...nie znasz mnie i jestes dla mnie zwykla swinia posadzajac mnie z gory o takie rzeczy a ze kolega nie wykupil karty i go znam z zycia z tego ze wypuszcza ryby co mozesz o mnie czy o nim wiedziec prostaku ?? czlowiek idacy nad wode z wedka i wypuszczajacy ryby nie jest dla mnie klusownikiem moze miec najanse wedki z rynku i chce poprostu sie porelaksowac a PZW tak wam wmowilo ze wedkarz bez karty to klusol i dlatego ryb nie ma wez sie ogarnij i zacznij myslec glowa chocby wzial 8 kilo tych leszczy na dzien to nie wytepi leszcza z wisly przez 1000 lat na tym odcinku nawet 100 takich wedkarzy tym bardziej ze je wypuszcza!!!!!!!!!!!!!!! a to kilka zdjec z dzisiejszego wypadu jak cos ci nie pasuje to przyjedz i sprawdz mi karte albo zajrzyj mi do siatki pajacu nie po to wsadzam tu fotki i sie wypowiadam zeby miesiarze mieli z gorki ... przez takich gamoni to i swietych z nad wody co patrza jak miesiarze zabieraja ryby i jeszcze mi zwracaja uwage to nie wiem czy jest tu o czym pisac ..albo piszemy prawde kto co wzial a co wypuscil albo nie piszemy nic w temacie co zlowilem w kwietniu..pozdro wsztskim uczciwym a nie zaklamanym ja juz nie mam ochoty tu nic pisac...soki za jakos zdjecia ale jak zmniejszam i tu wstawiam to jakies ciemne sie robi :/

Winny się tłumaczy. Bo ci żyłka pęknie hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.