Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach??? Maj 2012


Ariel29

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś również z nastawieniem na szczupłego zawiodłem się totalnie. Rzeka Bug na wysokości Sobiboru w pierwszym miejscu jeden okoń około 25cm i jeden spad podobnego. Później już nic , nawet ataków nie było widać na wodzie. Spotkany wędkarz łowiący na grunt i spławik mówił że też nie ma efektów. Spowodowane jest to chyba pogodą , u mnie dziś było około 30 *C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 261
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No to po pierwszej, bardzo udanej części majóweczki:

Pod względem ryb, bardzo udana, spędzona na jeziorze Zioło obok Rogowa - metoda: Bat, spławik odległościowy, feeder. Od 30.04 20:00 do 1.05 15:00, około 30 płoci, 4 leszcze, kilka krąpi i wzdręg. Płocie od 20 do 30 cm, leszcze mieściły się w 30 cm niestety... Połowa płoci z wysypką tarłową. Większość złowiona na bata i kukurydzę. Wszystkie rybki pływają dalej w wodzie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

największy dzisiejszy szczupak, niewytarta samica. Stała na 7 m w połowie wody :wink:

świetna sztuka i piękne zachowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AdamKaczor

Byłem dzisiaj pospiningować metodą opadu uwiesiła sie samica 62cm pełna ikry bardzo mnie to żdziwiło pływa dalej.Czy jest szansa ze one się wytrą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj pospiningować metodą opadu uwiesiła sie samica 62cm pełna ikry bardzo mnie to żdziwiło pływa dalej.Czy jest szansa ze one się wytrą?

Pewnie, że tak...zauważ, że dopiero był tydzień takiego dobrego ciepła gdzie w tamtym roku było już szybciej cieplej i ryby nie miały problemu z wytarciem. Zależy od temperatury akwenu np. wczoraj z 5 złowionych szczupaków ze stawu wszystkie były już puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeden króciak ok.35 cm i spad ładnej 70... wypięła się po pięknej świecy, także bardzo waleczna. Jutro powtórka z rozrywki, a następnie 3 dni przerwy bo niestety ale sesja na uczelni goni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie 1,2 i 3 maj po srednio 2-3h ze spinningiem na bankowych szczupakowych miejscach i nic. Chyba wszystkie gumy z pudełka były w wodzie i tylko okonki na mniejsze atakowały. A drobnicy sie wzdłuż całego brzegu chmara wygrzewała. Dawno nie widziałem takich ławic. Najwidoczniej zębaty ma co jeść ale nawet nie zauważyłem żeby gonił, nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderzyłem dzisiaj na jezioro w Tychowie, z pontonu na slidera. Od 5:00 do 8:00 nawet brania. 2x pod rząd odprowadził przynętę jakiś 0,5kg szczupły, niestety za każdym razem zawracał. W trzcinach tarło płoci/krasnopióry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano od 7 do 9.0 obszedłem 3 stawy ze sliderem salmo i tylko jeden szczupły ale bez miary jakieś 44cm a poza tym nic... żadnych podbić. płocie się trą aż się gotuje w trzcinach i okoni kupa tylko odprowadzały slidera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 6 rano do 13 atakowalismy z kumplem na szczupaczka.

Rezultaty ja - 5 szczuplych w okolicach wymiaru , kolega - 6 szczuplych tez w okolicach wymiaru. 9 wrocilo do wody. łowisko w Niesiolowicach ( gmina Stężyca) u Sołtysa. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na rzece Ełk jeszcze szczupaka nie widać,pływają sobie za to wielkie klenie , ale mają gdzieś to co serwuję im na haczyku :evil: płotka bierze tak sobie dziś złapałem ponad 50 na ciasto ale ''wymiarowych'' to było jakieś 30 reszta drobnica.Zaparzyłem dziś pszenicy-zobaczę w weekend jak będzie sprawowała się ta przynęta/zanęta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela mucha zero u innych też zero.W wtorek pojechałem nad jeziorko i tam też mizernie ( tam to już było przegięcie tyle ludzi,że szok w tym niektórzy na ludziach -eh szkoda gadać ) .Spinningiści siedzący od świtu tez podobno na zero . U mnie tak samo . Z płocią też. Wczoraj i dziś pobliski stawek (kumpel pokazał mnie i będę go odwiedzał oj tak ,żeby nie wiedzieć ,że ma się kolo domu takie cudeńko :twisted: ). I też nic. Chociaż kumpel w wtorek wyjął kilkanaście pistoletów (wróciły do wody) a dwie 80 spadły mu przy nogach. Ludzi od groma 60% żywcowcy 20%spinningiści 20% spławikowcy i wszyscy od rana nic choć aj przy brzegu widziałem pięknego karasia (ok. 30cm ). Także załamany jestem dosyć mocno.Jak u mnie tak ma wyglądać sezon to ja naprawdę dziękuje. Gdyby nie praca to bym poćwiczył ten stawek mocniej a tak...mam nadzieje ,że na wakacje się poprawi bo jak nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u nas na Stańkowie dziś kilka płotek i krasnopióry. Do ego okoń nie wytarty, maluch ale tak szerokiego nie widziałem jeszcze :shock: Teraz jest tarło płoci i japońca, trawy sie tylko ruszały a hałasu przy tym co niemiara :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.05 łowienie z łódki w jeziorku :) Rezultaty to ja 3 wymiarowe + kilka (5-6) małych. Kolega 2 wymiarowe i kilka (8-19) krótkich. Największy 62 cm bez rewelacji.

3.05 Wisła i standardowo próba skuszenia boleni. Do fotki chciał się pokazać jeden 68 cm.

Tak jak rozmawiałem z kolegami to wszyscy narzekają. A może trzeba zacząć łapać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.