Skocz do zawartości
tokarex pontony

Klusownik utronal...


leszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Policjanci z Pszczyny wyjaśniają okoliczności śmierci 39-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w stawie hodowlanym. - Wszystko wskazuje na to, że kłusował i zaplątał się w sieci - twierdzi komenda.
ZOBACZ TAKŻE

27-latek utonął w zbiorniku przeciwpożarowym. Chłodził się przed upałem
Nieszczęśliwy wypadek nad Pogorią IV. Utonął ornitolog

Do tragedii doszło w miejscowości Góra koło Pszczyny. W jednym ze stawów hodowlanych znaleziono zwłoki 39-letniego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas połowu ryb zaplątał się w sieci i utonął. - Wszystko wskazuje na to, że kłusował - mówi Adam Jakubiak z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej w Katowicach.

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,12021477,Klusownik_zaplatal_sie_w_sieci_i_utonal.html

Poddaje pod mala dyskusje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Niby masz rację, ale może człowiek nie mając innych możliwości w ten sposób zarabiał na chleb dla dzieci

Żartujesz chyba - idź do jakiejkolwiek firmy budowlanej (wiem co piszę ) , zawsze znajdziesz pracę. Za jakieś tam pieniądze , pewno mniejsze niż oczekiwania ale zawsze - kłusol zawsze zostanie kłusolem i basta

I proszę mi nie [...] że biedne dzieci i te bzdury- w przypadku złodziei i kłusoli to nie funkcjonuje , to styl życia i zarabiania pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby masz rację, ale może człowiek nie mając innych możliwości w ten sposób zarabiał na chleb dla dzieci

A gdyby kłusował w Twoim stawie z którego masz zamiar utrzymać własne dzieci? Też byś był wyrozumiały? :roll:

Żartujesz chyba - idź do jakiejkolwiek firmy budowlanej (wiem co piszę ) , zawsze znajdziesz pracę. Za jakieś tam pieniądze , pewno mniejsze niż oczekiwania ale zawsze - kłusol zawsze zostanie kłusolem i basta

Nie sposób się nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to ze zginoł podczas tych haniebnych czynów nie czyni go męczennikiem.

idź do jakiejkolwiek firmy budowlanej (wiem co piszę ) , zawsze znajdziesz pracę.
przynajmniej na śląsku... Z zycia znam ludzi ktorzy kłusowali nie robili tego z biedy lecz z pazerności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych czasach kłusownictwo to kradzież, ale i głupota. Głupota dlatego, że nie mogę wyobrazić realnych zysków z tej kradzieży. O ile np. kradzież samochodu albo konkretne oszustwo podatkowe może szybko przynieść wyraźny zysk w gotówce, to kradzież kilkudziesięciu kilogramów ryb i opchnięcie ich na czarnym rynku majątku nie przyniesie.

Dlatego zaplątanie się we własne narzędzie kłusownicze, skutkujące utonięciem można moim zdaniem swobodnie zakwalifikować jako nominację do nagrody:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nagrody_Darwina

Przedwczesna śmierć człowieka, jest oczywiście smutna i bardzo szkoda - przede wszystkim - rodziny zmarłego. Nie zmienia to faktu, że sytuacja jest równie tragiczna, co i komiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak poprawić tytuł "Tematu"

A nie, pie.... o tym: czy szkoda kłusola, czy nie :evil:

Temat dla mnie CHORY, nic nie wnosi do tego forum :!:

A moze byc tak bardziej merytorycznie? Temat pod dyskusje z gatunku takich ktory budzi odmienne emocje i jak widac jest o czym pogadac.

Osobiscie puknalbym ci ostrzezonko za wykropkowany wulgaryzm, ot tak bys rozumial ze dyskusja to nie to co napisales powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak poprawić tytuł "Tematu"

A nie, pie.... o tym: czy szkoda kłusola, czy nie :evil:

Temat dla mnie CHORY, nic nie wnosi do tego forum :!:

Twój post faktycznie nic nie wnosi - ani do tematu ani do forum. Temat jak najbardziej dotyczy wędkarstwa. Kłusownik - a więc wędkarsko temat pierwszorzędny - wpada we własne sidła, wiele razy mu takiego losu wędkarze życzyli, życzenia się spełniły. Pytanie - żal nam go? Odpowiedź - bardzo trudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kara śmierci" za kłusowanie to chyba lekka przesada - myślę że więzienie by wystarczyło - choć i tak się nigdy nie dowiem co spowodowało że zaczął kłusować

tak czy tak szkoda człowiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak poprawić tytuł "Tematu"

A nie, pie.... o tym: czy szkoda kłusola, czy nie :evil:

Temat dla mnie CHORY, nic nie wnosi do tego forum :!:

Twój post faktycznie nic nie wnosi - ani do tematu ani do forum. Temat jak najbardziej dotyczy wędkarstwa. Kłusownik - a więc wędkarsko temat pierwszorzędny - wpada we własne sidła, wiele razy mu takiego losu wędkarze życzyli, życzenia się spełniły. Pytanie - żal nam go? Odpowiedź - bardzo trudna.

Właśnie post jak najbardziej na temat. Temat o kłusowowaniu i kłusolach jest na forum. Dyskusja podobna do tej: jedni bronią kłusoli inni jadą po nich, więc po co zakładać nowy temat. Zginie inny kłusol znowu nowy temat i znowu ta sama dyskusja/ to jest nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając ten przypadek jakby nie było przykry. Kłusownictwo to złodziejstwo, czasy się trochę zmieniły i każdy ma alternatywę żeby utrzymać rodzinę. Ale tak dla wielu jest po prostu wygodniej, łatwiej. Poza tym ciekawe ilu kłusuje żeby wykarmić rodzinę, a ile dla paru złotych na flaszkę, a ilu z pazerności... Podobnie jest z wędkarzami, którzy w większości ze zwykłej pazerności biorą co popadnie, nie przestrzegając wymiarów, limitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa, ale złodzieja jakoś ciężko żałować... :roll:

Jako administrator to żeś się popisał... kim by on nie był nie sprawiał zagrożenia dla żadnego człowieka. Oczywiście szkoda człowieka bo przecież nie każdy kłusownik wyłapuje ryby dla złotówek...Kara śmierci za kłusownictwo jest zbyt duża, dla niektórych sam mandat oraz wyrok sądu jest duży a co mówić o tragedii np. rodziny którą może w taki sposób próbował jakoś utrzymywać? W każdym razie trafiła kosa ale nie na kamień tylko na cały kamieniołom:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jeśli ktokolwiek myśli, że to co napisał tomek1 czy ja, to popieranie kary śmierci dla kłusowników, to gratuluję umiejętności interpretacji tekstu pisanego. Ale co tam, pomogę wam.

Ani ja, ani tomek1 nie popiera kary śmierci dla kłusowników. Ba, nawet - teraz mówię jedynie w swoim imieniu - nie jestem za więzieniem.. Chciałbym jedynie parę tysięcy zł grzywny oraz wysoką wykrywalność.

Temat podobny do złodzieja, który próbował ukraść linie wysokiego napięcia (jeden z laureatów nagrody Darwina). Oczywiście za skuteczną kradzież linii wysokiego napięcia nikt nie dałby mu kary śmierci. Czy jednak ogółowi społeczeństwa jest gościa żal? Czy jest o tym tak głośno, jak o śmierci małej Madzi? Nie jest - i słusznie, bo mnie ta historia nawet rozbawiła.

Oczywiście guzik mnie obchodzi, że ktoś musi utrzymywać rodzinę przy pomocy kradzieży. Nie jest usprawiedliwiony.

Sorry, tomek1, że odpowiedziałem w Twoim imieniu, ale nie dałem rady. Jeśli jednak jesteś za karą śmierci dla kłusownika, bardzo przepraszam za wprowadzanie forum w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, tomek1, że odpowiedziałem w Twoim imieniu, ale nie dałem rady. Jeśli jednak jesteś za karą śmierci dla kłusownika, bardzo przepraszam za wprowadzanie forum w błąd.

Nie gniewam się :wink:

Oczywiście szkoda człowieka bo przecież nie każdy kłusownik wyłapuje ryby dla złotówek...Kara śmierci za kłusownictwo jest zbyt duża, dla niektórych sam mandat oraz wyrok sądu jest duży a co mówić o tragedii np. rodziny którą może w taki sposób próbował jakoś utrzymywać?

Podejście jak prezentuje pawciobra, (wcale nie takie rzadkie wśród wędkarzy) powoduje, że jeszcze długo nikt nie będzie w Polsce na poważnie mówił o kradzieży ryb jak o przestępstwie. :roll:

Chciałbym jedynie parę tysięcy zł grzywny oraz wysoką wykrywalność.

Na dziś bandyta, który łowi w kwietniu worek sandaczy na tarlisku siedzi obok mnie na rybach i się śmieje.

Wysokie kary i dożywotnie odebranie "białej karty" za recydywę. Dalej kłusuje- każda kolejna grzywna = poprzednia x2. Nie ma innej drogi- Polak nic nie pojmie jak nie dostanie grubo po kieszeni :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś bandyta, który łowi w kwietniu worek sandaczy na tarlisku siedzi obok mnie na rybach i się śmieje.

Gdybym coś takiego widział nie zawachał bym się podejść do gościa i go przytrzymac po czym zadzwonic w odpowiednie miejsce, a nawet jeżeli była by taka konieczność to sprałbym go i nie zastanawiał bym się nad konsekwencjami.

Jeśli wy wędkarze widzicie cos takiego i przymykacie oko to bardzo źle z waszej strony, trzeba reagować i nie bać się konfrontacji z takimi ludźmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karać , karać i to dotkliwie, bez małej szkodliwości czynu

Nie ma kasy to zabrać telewizor , laptop czy coś w tym stylu.

I tak za każdym razem.

Pismo do zakładu pracy i komornik na wynagrodzeniu lub emeryturce

problem w 90% sam by się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.