Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ankieta na temat C&R


czaplasiwa

Rekomendowane odpowiedzi

Poszło, ciekawe jakie będą wyniki i czy adekwatne do rzeczywistości ;)

ja też wypełniłem i też chetnie bym się zapoznał z wynikami. Moim zdaniem wyniki nie będą adekwatne do rzeczywistości i miarodajne. Bo coś mi się wydaje, że ankietę wypełnią przede wszystkim zwolennicy c&r, a te wszystkie heńki i zdzsie co wędkowanie traktują jak wyprawę po mięso nawet nie zerkną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
wernicjusz, pewnie jakaś praca dyplomowa, napewno nie PZW :lol:

Tutaj masz zupełną rację. Jest to prośba jednego z kolegów po kiju. Pzw takimi sprawami sobie głowy nie zawraca co widać na co dzień :twisted:

Ciekawe jaki jest temat pracy lub innymi slowy - co ma wykazac ankieta?

Internetowa spolecznosc wedkarska to bardzo znikomy ulamek calosci a w konsekwencji niezbyt odzwierciedla rzeczywistosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internetowa spolecznosc wedkarska to bardzo znikomy ulamek calosci a w konsekwencji niezbyt odzwierciedla rzeczywistosc.

Nie bardzo się z Tobą zgadzam. Internetowa brać dzieli się na:

etycznych miłośników wędkowania

sępów - mięsiarzy czyhających na podanie miejscówek na tacy.

Mamy więc przekrój wszystkich którzy nas interesują. Ankieta jęst anonimowa więc każdy może klikać co tylko chce więc wg mnie coś pokarze. Podobnie są robione sondaże - na wybranej grupie ludzi. Czyż nie mam racji? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internetowa spolecznosc wedkarska to bardzo znikomy ulamek calosci

nie wiem jak w innych kołach, ale obawiam się, że jest to prawda.

Z tego co się orientuję w moim kole na 100 - paru członków, w necie udziela się może 3 lub 4. Pozostali żyją "tradycyjnymi opowieściami wędkarskimi przekazywanymi na zebraniach, w warzywniaku i na targu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sępów - mięsiarzy czyhających na podanie miejscówek na tacy.

Nie rozumiem, co ma wspolnego sepienie z mejscowek z jak to nazywasz "miesiarstwem" i odwrotnie?

Mamy więc przekrój wszystkich którzy nas interesują. Ankieta jęst anonimowa więc każdy może klikać co tylko chce więc wg mnie coś pokarze. Podobnie są robione sondaże - na wybranej grupie ludzi. Czyż nie mam racji? :wink:

Masz racje. Jesli ktos zamierza zbadac wedkarskie trendy internautow to oczywiscie ankieta spelni swoje zadanie. Jezeli jednak, ktos zamierza uzyskac obiektywny obraz kultury wedkarskiej w tym kraju to obawiam sie, ze wyniki pochodzace TYLKO z ankiety internetowej spowoduja efekt krzywego zwierciadla. Dlatego pytalem z ciekawosci, czego dotyczy praca, lub jaki cel przyswieca przeprowadzeniu ankiety?Wypelnilem i jestem ciekaw wynikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie praca dyplomowa ale zwykłe, nudne :D badania naukowe. Nie zlecane przez nikogo, po prostu wpadł mi taki pomysł do głowy po urlopie, jako wędkarzowi bardziej niż naukowcowi. Dziękuję uczestnikom forum za aktywność. Przez okres 5 dni ankietę wypełniło 907 respondentów z kilkunastu forów - co przy ilości pytań jaką mieliście koledzy okazję wypełnić daje potężny zestaw danych, którego obróbka statystyczna zajmie ze 2 miesiące (uff). Na razie analizuję mały (nie taki mały!) pakiet z Podkarpacia, bo dane chcę przedstawić na lokalnej konferencji dotyczącej, najogólniej mówiąc ochrony środowiska. Ale zaraz potem wezmę się za analizę całości. Najwięcej trzeba się zastanowić nad tym gdzie szukać zależności i czy takie w ogóle są. (np. doświadczenie wędkarskie i podejście do ryby).

Jeszcze raz dziękuję członkom forum za aktywność i do usłyszenia,

Łukasz Jurczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.