Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

coraz rzadziej....


Justyna:)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pisalem o zwyklych ludziach majacych firmy ktorzy sa uczciwi wobec Panstwa
Pytam tutaj, tylko czy państwo jest uczciwe wobec nich

Moze nigdzie nie bylo to napisane wyraznie ale potepiam Panstwo Tomaszku za wiele bzdurnych przepisow

Jestem tez zwolennikiem wprowadzenia odpowiedzialnosci urzednikow za decyzje (przyklad Optimusa :evil: ) - odpowiadac moze za nich Panstwo albo niech sie ubezpieczaja :cool:

Jest wiele patologii tylko ze trzeba by je bylo zaczac zwalczac a poki co nie bardzo widac u jakiejkolwiek opcji politycznej checi (poza pustym gadaniem) do zrobienia czegos aby patologii zaczac sie pozbywac

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jak można kogoś zmusić do przeczytania czegokolwiek?

przykuć do kaloryfera i obsmażać mu pięty zapalniczką

jak przestanie czytać to przypalać

:lol:

:lol::lol:

Kiedys Ty odpowiedziales w moim stylu teraz ja zrobilem to samo.

znaczy to plagiat był :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rozmowa wyglada jak rozmowa niewolnika ktory probuje wywalczyc sobie wolnosc a jego pan mowi ze na wolnosci bedzie mu gorzej.

wyznajac poglady że tego powinno nauczac sie w szkole, jestes za tym zeby ludzie przymusowo to czytali.

Tak, zgadza się, przez okres szkoły jesteś niewolnikiem. Ktoś za Ciebie odpowiada. Ktoś taki program nauczania napisał na ten okres życia w tej niewoli. ( Zmiana programu następuje ze zmianą ministra, a właściwie jego poglądów :wink: ) Możesz to zmienić tylko w wypadku indywidualnego toku nauczania. Nie wyobrażasz sobie chyba takiego indywidualnego toku dla każdego zbuntowanego. Nie jestem za mundurkami ale program dotyczy wszystkich. Po skończeniu szkoły zrzucasz jarzmo, jesteś wolny. Niektórzy wtedy by odstresować wchodzą na drzewo. Nie podoba mi się rozgraniczanie złych uczniów od dobrych i tworzenie osobnych klas. Ale co maja robić ci najlepsi wtedy jak program obniżają ci najgorsi? Mają się do nich przystosować kiedy przerabia sie na przykład lektury? Takie mają prawo wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teza :lol:

Widzisz, jak człowiek pogrąży się w dyskusji, zahaczającej miejscami o pieniactwo ( :mrgreen: ), to różne rzeczy przychodzą do głowy. Ale zdanie wyrwałeś z kontekstu - jak dla mnie, to jest manipulacja z Twojej strony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdanie wyrwałeś z kontekstu - jak dla mnie, to jest manipulacja

Nie przesadzaj. :smile:

Zresztą, to jest pikuś. Tu są nie takie kwiatki. Parę stron wcześniej ktoś napisał (nie pamiętam kto, a nie będę szukał), że zasady ortografii czy gramatyki (albo może, nie daj boże, jedno i drugie) są niezmienne :mrgreen: . To Twoje o miłości od biedy można uznać za postulat - wówczas zdanie nie miałoby wartości logicznej i można sobie o tym ględzić - zgadzać się lub nie, do woli - ale tamta złota myśl, to już jest zdanie podmiotowo-orzecznikowe typu a jest b; przysługuje mu predykat o prawdziwości (wartość 1) bądź fałszywości (warość 0), podlega czterem zasadom: tożsamości, sprzeczności, racji dostatecznej i wyłączonego środka, a średniorozgarnięty gimnazjalista wie, że jedno i drugie zmienia się niemal codziennie (nawet bez odwoływania się do porównań, jak pisał Kochanowski, a jak my...) i tu już nie ma o czym dyskutować czy to "wyrwane" czy "niewyrwane" (jeszcze parę lat temu pisało się na przykład "nie wyrwane"), to o czym tu gadać? :mrgreen:

Mnie wszystko jedno, jak - tutaj - ktoś pisze; sam walę byki aż huczy, bo to jest forum a nie szkoła więc sprawia mi nawet przyjemność, że nie muszę o to dbać, ale nad meritum, to wypadałoby choć pół sekundy się zastanowić :lol:

Pozdrawiam, Lesio, i proszę o wybaczenie, że w związku z powyższym nie biorę udziału - gardło bym tylko zdarł... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasady ortografii czy gramatyki... jedno i drugie zmienia się niemal codziennie (nawet bez odwoływania się do porównań, jak pisał Kochanowski, a jak my...)
Nie jestem specem od języka polskiego, ale czy nie jest tak, że zasady pisowni zmieniane są głównie dlatego, że upowszechnia się coś, co jest sprzeczne z nimi? Dla wszelkich zasad najgorsze jest to, że nie są przestrzegane, więc następuje odgórna legalizacja stanu faktycznego i w konsekwencji zrównanie do tego 'niższego' poziomu. Moim zdaniem zmienia się bardziej styl wypowiedzi, dobór słownictwa (neologizmy etc.) Ale u wielu osób - np. autorytetów prawniczych - znajdziesz sporo wypowiedzi rodem z języka staropolskiego, więc te zmiany nie polegają jednak wyłącznie na wypieraniu, ale także na nawarstwianiu. Sam nie jestem mistrzem gramatyki, ale postuluję: uczmy się tych zasad, tak szybko odchodzą....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy nie jest tak, że zasady pisowni zmieniane są głównie dlatego, że upowszechnia się coś, co jest sprzeczne z nimi?
Często tak - ale nie zawsze, czasami powstaje coś nowego lub nawet nowa sytuacja np. całe słownictwo związane z Internetem - staropolanie nie mieli problemów z linkami, klikaniem i url-ami. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest ponad czasowy i myślę, że ponad to forum.

Udam, że nie zrozumiałem. Intencje się dla mnie liczą, a ta była dobra - tylko niechcący trochę obraźliwa dla Forumowiczów :cool: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udam, że nie zrozumiałem. Intencje się dla mnie liczą, a ta była dobra - tylko niechcący trochę obraźliwa dla Forumowiczów :cool: Pozdrawiam

Czy w takim razie uważasz, że to forum jest godne aby o takim wielkim człowieku tu mówić? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie uważasz, że to forum jest godne aby o takim wielkim człowieku tu mówić?

Przypuszczam, że ks. Twardowski uśmiechnąłby się - jak to On - bo dla nas właśnie pisał :smile: Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie uważasz, że to forum jest godne aby o takim wielkim człowieku tu mówić?
Nie jest - skrypt powinien automatycznie wycinać każdy tekst o tym Twardowskim. Domyślam się że nie chodzi tu o Pana Twardowskiego bo ten na księżycu siedzi - ale pewnie o nim też nie przystoi tu pisać - forum nie godne... a forumowicze to już .......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.