Skocz do zawartości
tokarex pontony

łowienie na koszyczek w odrze


camel77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym uzytkownikiem i poczatkujacym wedkarzem.

Chcialem sie dowiedziec cos na temat lowienia z koszyczkiem, a mianowicie co do tego koszyczka wkladamy chodzi oczywiscie o zanete, czy moze byc to traper-feder, jak sie mocuje taki koszyczek, jakiej wielkosci maja byc haczyki

łowie na Wisle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
czy moze byc to traper-feder
Może być
jak sie mocuje taki koszyczek

Nakładasz koszyk na żyłkę, potem stoper (koralik lub stoper plastikowy kupiony w wędkarskim sklepie) potem robisz węzeł przyponowy, czyli zwykłą pętelkę i masz zablokowany koszyk teraz zakładasz przypon- z jednej strony taka sama pętelka a z drugiej hak.

jakiej wielkosci maja byc haczyki

Zależy co chcesz łowić i na co. Moim zdaniem od 4 do 10. Na czerwonego robaka większy na białego mniejszy. Jak masz brania nie zacięte zmniejszasz hak. Masz brania i ryby się spinają większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze należy pamiętać o obciążeniu. Zależy ono od głębokości i siły nurtu. Zakładasz ciężarek przed założeniem koszyczka choć ja preferuje koszyczek wraz z obciążeniem na rurce antysplątaniowej. Ostatnio myśle o zastosowaniu sprężyny zamiast koszyczka gdyż myśle że rybie prościej z niej wydobyć zanęte. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam taką ciekawostke, otóż metoda łowienia na koszyczek wywiązyje się od mnichów, którzy nazwali ją paternoster ( niewiem jak to się pisze ), i działało to tak dawali zanęte do koszyka zarzucali, zmawiali maryśke, zwijali, i miała być ryba, nie było, to od nowa, i tak zanęcali niewiedząc o tym, ale to taka mała ciekawostka, a pozatym to koledzy wyżej już wsystko wytłumaczyli, więc niemam nic do dodania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwali ją paternoster

Wiesz że dzwoni tylko nie w którym kościele :wink: Paternostrer nie polegał na łowieniu z koszyczkiem, a sposob z koszyczkiem to może i wymyślili mnisi ale raczej nie tak dawno.

jeżeli będę miał chwilę to postaram się opisać zestaw paternoster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ja stosowałem tak jak koledzy wymienili wyżej koszyczek z obciążeniem i rurką antysplontaninową dawąłem przed rurką stoperek jeśli używasz przyponu do tego zestawu to proponuje założyć rurke podczepić do niej koszyk i na żyłce zawiązać kretlik najlepiej wytrzymały do kretlika przywiazać przypon moze być z plecionki lub też z żyłki a hak zależy jaką rybe chcesz łowić i na co ale mozna tez kupić już gotowe przypony z hakami polecam bardzo na karpia a jesli uzywasz cięższych koszyczków to przed założeniem kretlika załóż sobie amortyzator wykonany z koralików i gumki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja łowiąc na koszyk na początku daje mały stoperek następnie zakładam rurke plastkowa od koszyczka potem żyłke główna przywiązuje do krętlika następnie robie przepon o długości ok.30cm z plecionki lub żyłki na końcy plecionki dowiązuje hak i następnie przypon także dowiązuje do krętlika i to wszystko jest to bardzo niezawodny skuteczny zestaw plecam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Musisz miec do tego rurkę antysplątaniową. Na początku nakładasz ją na żyłkę a potem robisz stoper z krętlika. Później do niego przywiązujesz przypon ok 30 - 45 cm i do agrawki na rurce przypinasz koszyczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość humel1212

witam ..łowie w rzece odrze na feedera mogli byscie mi doradzic jaki uzyc haczyk, koszyczek, dlugosc przponu ,jaka zylka glowna i jaka przyponowa, ??z gory dzieki :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki uzyc haczyk, koszyczek, dlugosc przponu ,jaka zylka glowna i jaka przyponowa

Odry na oczy nie widziałem, ale już Ci mogę powiedzieć, że za mało danych. jak chcesz uzyskać jakieś informacje, napisz jakie ryby chciałbyś łowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.