Skocz do zawartości
tokarex pontony

Nysa Kłodzka


p.majzel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim .

może i głupie będzie moje pytanie zważywszy na fakt iż jestem z Bystrzycy Kłodzkiej - tyle, że sporadycznie tam zaglądam..

powie mi ktoś albo może poleci jaki rejon w okolicach kłodzka , barda, krosnowic, gdzie można swobodnie pobiegać ze spinningiem ?

mam zamiar przyjechać w weekend do domu, do rodziców i chciał bym ubrać wodery i pozwiedzać rzekę.

mam opłacone wszelkiego rodzaju karty itp. wiec kłusowanie to nie będzie ;)

za kłodzkiem w okolicach pkp? kurcze.. nie wiem gdzie.. hellp.

nawet nie wiem na co..

będę bardzo wdzięczny za pomoc .

pozdrawiam

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
No głupie pytanie, wyszukiwarka nie boli :)http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1684

owszem nie boli :)

Tak czy inaczej pytanie mam.

dotyczy do barda.

czy od mostu który jest na trasie wrocław - kudowa ( przy tym moście gdzie jest stacja PKP )

idąc w dół lub też w górę.. można spinningowac ? czy nie natknę się tam na jakieś zakazy spinningowania lub coś podobnego ?

interesuje mnie najbardziej odcinek Bardo - Suszka . ew. kilka km wyżej Suszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Siemka ! dzisiaj spotkała mnie miła niespodzianka otóż miałem na haku brzane ;) łowiłem w okolicach kłodzka-stadionu liczyłem na klenie miałem sie już zwijac gdy nagle jakis zaczep. Ale zaczep ruszył wiec ciagne i ciagne na swoim kluchowatym kiju i nagle siup coś nad wode wyskoczyło myslalem z daleka ze to klen ale ciagne dalej i ciagne juz widze rybe patrze a tutaj brzana a co najlepsze zaczepiona woblerem za ogon ;) a wiec zmeczylem ja ciagne do brzegu juz mam ja pod nogami odlozylem kija mysle za zylke podciagne to chwyce ja za ogon i wyciagne z wody, wiec jak pomyslał tak zrobił i co ? głupi jak but bo kto łapie zyłke ? no złapałem za żyłke brzana machnela 2 razy ogonem i urwała zylke i poszła ;) miała gdzies ok 60 cm ale śliczna złota była. Piekna fota by była ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, gratki za "wpół" udany połów :wink: , a swoją drogą, ja też kiedyś pociągnąłem wielkiego bolka za żyłkę. Był pod samym brzegiem i nie wiedzieć czemu postanowiłem ułatwić sobie sprawę (tak przynajmniej mi się wydawało). Historia skończyła się podobnie jak Twoja :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja w szoku byłem ze tam takie brzany sa widać rzeka kryje niezłe tajemnice praktycznie każda ryba tam może pływać bo ze stawików malutki narybek gdzies wypływa. Ponoć szczupłe w młynowie łowili na muche ale czy to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Najlepszą miejscówkę na okonia znalazłem na odcinku między otmuchowskim a nyskim poniżej żelaznego mostu gdzie powbijane są pale i leżą betonowe kręgi. Ładne garbusy tam się łowiło swego czasu i nie tylko na spinning, ale też na małego żywczyka kiełbik, karasek no i mały okonek jak jeszcze nie miał wymiaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy dlaczego nie wolno ? nie ma przeciez jakiejs daty chyba. Chociaz moze sie cos zmienilo i o czyms nie wiem, ostatnio sie dowiedziałem ze na nysie za stadionem mozna tylko na spina i muche juz nie mozna na splawik a widzialem kolesia co klenie na czeresnie lowil to z nim jeszcze gadalem jakby nic a on juz kłusował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że od 1 września jak zaczyna się okres ochronny potoczaka to koniec spiningu niech mnie ktoś poprawi. Suhar ja tam puste paczki po świetlikach znalazłem więc to już całkiem kłusowanie na maksa po nocach. A z tym spławikiem to gdzie wyczytałeś ? niby można używać przynęt roślinnych na górskich więc co kolejny przepis wprowadzony za naszymi plecami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technops znajomy z ssr mi powiedział chyba takie info jest w informatorze krainy pstraga i lipienia ale z tą data to nie wiem bo przeciez klenie nie maja okresu ochronnego a plywaja w rzece. Salmiak nie lubie lowic na jigi na rzece ;p poza tym na nysie co rzut to rwanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

SIemka Salmiak nie wiem jak to zawody bylem zobaczyc w trakcie to wszyscy pobiegli w dol odcinka chronionego. Woda juz normalna ale czy sie cos dzieje nie wiem nie mam czasu bo córka od 2 tygodni na swiecie ;) moze we wtorek gdzies wyskocze pomachac a wy jak tam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Na odcinku Nysy Kłodzkiej powstał odcinek "złów i wypuść". Obowiązuję bezwzględny zakaz zabierania i posiadania ryb , połów może odbywać się tylko na haki bezzadziorowe i trzeba posiadać podbierak.

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/54/cms/szablony/1023/pliki/uchwala_nr_47_2012_no_kill.pdf

Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.