Skocz do zawartości
tokarex pontony

Bystrzyca


Piotr25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

Witam kolegów po kiju, jestem tu kompletnie świeży jak i w sztuce wędkarstwa :oops:

Interesuje mnie rzeka bystrzyca jako łowisko białorybu.

Czy ktoś z forumowiczów może podzielić się ze mną doświadczeniem, czy na bystrzycy są jakieś efekty? Nie mam zamiaru nikomu skraść miejscówki :smile: ale u mnie efekt "na stopa" zerowy, dodam, że zestaw wygróntowany i prawidłowo wywarzony :evil: zwiedzam, rzekę od miejscowości Kamiona w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, mi na przepływankę nad Bystrzycą głównie ukleje skubią :razz: , czasami okoń, ale dzięki za sugestie, jednym słowem znaleźć dołek i moczyć kij.

A może ktoś z forumowiczów z leszczem się spotkał nad Bystrzycą. Słyszałem, że od torów w Kątach Wro. w górę rzeki można było złowić leszcze, ale zaznaczam " można było" :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

witam kolegę, co prawda nie miałem okazji wędkować na bystrzycy ale pare razy spacerkiem obejrzałem tę rzeczkę i wizualnie pasuje pod miętusy , dlatego też moje pytanie czy miałeś okazje wyciągnąć miętusa z bystrzycy? , też się czaję na nockę z nastawieniem miętusowym , jakiś termin ? pasuje mi 8na9listopad z pozdrowieniem bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Byłem dzisiaj przejazdem w Złotnikach. Strzeliłem kilka fotek z kładki Złotnickiej (przy ul. Żwirowej).

Woda wydaje się bardzo ciekawa, nawet ta którą widać ze zdjęć bo jest "zamknięta". Na jednym zdjęciu widać próg. Po drugiej stronie za kilkaset metrów też znajdziemy podobny. Rybce ciężko migrować więc powinna być tam cały rok. Zamierzam poświęcić Bystrzycy dużo więcej czasu w przyszłym sezonie.

normal_WP_20141203_001.jpg

normal_WP_20141203_002.jpg

normal_WP_20141203_003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... byłem na tym odcinku kilka razy i nawet brania nie miałem, aktywności jakichkolwiek ryb tez nie stwierdziłem .... powyżej i poniżej coś się dzieje, ale akurat w tej "klatce" cisza ....

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiązało się stowarzyszenie we Wrocławiu. W ślad za tym postanowili wprowadzić ograniczenia na Bystrzycy.

Szczerze, to myślałem, że pomysł nie przejdzie, jeżeli chodzi o tak drastyczne ograniczenia w wędkowaniu. Zbyt śmierdziało prywatnymi interesami, rozgrywkami i prywatnym folwarkiem.

Ludzie docenią możliwość łowienia pstrągów na muchę lub spinning, zamiast płoteczek i okonków na spławik. Ja nie mogę się doczekać!!

I takie podejście mnie napawa odrazą.

Fanatyzm łowiących innymi metodami niż na spławik, czy grunt, zaczyna być niebezpieczny.

Nie możemy odkrywać kart przed instytucjami, z którymi przyjdzie nam się zmagać. A jest tych instytucji co najmniej kilka. Te, których władze są nam przychylne również oczekują od nas pewnej dyskrecji. Stąd potrzeba ograniczenia wypływu informacji poza klub.

I jak zawsze. Utrzymać w tajemnicy, a jak swoje osiągniemy, to wtedy ujawnimy prawdziwe zamiary. I tak już zawsze ma być?

Ochrona populacji, zaangażowanie, stowarzyszenie się miłośników rzeki, to wszystko rozumiem. Ale, jak dojdzie do tego, żeby wędkować na tym odcinku potrzebna będzie przynależność do stowarzyszenia, to nic innego, jak prywatne interesy pod przykrywką idei.

Czekam na dalsze wieści znad Bystrzycy.

No i z nowym rokiem strażnicy zacierają ręce. Ilu nieświadomych wędkarzy przykro przekona się, że z dnia na dzień stali się kłusownikami?

Akurat nie wędkuję na odcinku objętym nowymi wymogami. Jednak bliżej mi do kolegów pozbawionych uprawiania swojej ulubionej metody na tej rzece.

Muchówkę mam. Spinning mam. Bezzadziorowe haki też mi nie są obce.

Jednak stowarzyszenia nie polubię :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to, że zawiązało się jakieś stowarzyszenie nie jest raczej czymś niebezpiecznym. Jak na razie na wodach okręgu szału ryb nie widać. Więc raczej należałoby wspomóc grupę fascynatów, niż rzucać w ich kierunku epitety. Tym bardziej, że wędkować tam będzie mógł każdy wędkarz o ile będzie przestrzegał regulaminu.

Bystrzyca będzie wodą górską a to prowadzi do obostrzeń regulaminu.

Tajemnic w tym temacie nie ma żadnych. Kto tylko chce może i mógł już dużo wcześniej dowiedzieć się wszystkiego co wiąże się z tą sprawą.

Jestem za ! :mrgreen:

P.S. Regulamin odbierany przy opłacaniu składek na 2015 będzie zawierał szczegółowy opis nowych zasad, więc jeżeli ktoś nie czyta, lub ma w nosie....to rzeczywiście będzie miał nieciekawe zasiadki. Tym bardziej , że taryfikator mandatowy będzie prawdziwym batem na kłusowników, a nie straszakiem jak to ma miejsce obecnie ! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre posunięcie z Bystrzycą ! Coś się w końcu zaczyna dziać !

Szkoda tylko, że nic nie robiącym wędkarzom przeszkadza, że ktoś się bierze do roboty. Za nich również ! Bo to właśnie zwykli wędkarze , a nie zarząd !!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... super, ale wejdźcie sobie na strony "Kingfishera" (to jest nazwa stowarzyszenia) i sprawdźcie jaki mają program, w skrócie:

- odcinek specjalny

- dodatkowe opłaty

- no kill

.... osobiście jestem za, ale z tego co wyczytałem, to na razie zarybiany będzie tylko odcinek (odcinki) w okolicach Kątów Wrocławskich, a zakazy dotkną wszystkich, także we Wrocławiu.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że wędkować tam będzie mógł każdy wędkarz o ile będzie przestrzegał regulaminu.

Każdy!???

To jest złe podanie informacji. Manipulacja słowami.

Powinno brzmieć - będą mogli łowić wędkarze stosujący tylko metodę muchową, spinningową.

Tak jak napisałem, czekam na dalsze wieści dotyczące Bystrzycy.

Przejrzałem cały wątek na JB i częściowo profil FB.

Stawianie się w elicie a inaczej myślących nazywa chłopami pańszczyźnianymi, kołchoźnikami, tubylcami-robaczkarzami, nie brzmi przyjaźnie. I dlatego takie moje delikatne skomentowanie sytuacji. I to sami wędkarze chcący należeć do „elity” stwarzają takie podziały?

Ciekawy jestem, czy faktem będzie zrekompensowanie miłośnikom spławika łowisk zastępczych

o których wspominał jeden z aktywnych promotorów zmian. Jak długo to potrwa, ta pamięć?

Niesmak pozostanie tak czy siak, a za niedługi czas o „robaczkarzach” się zapomni.

A za dwa lata, chętni do połowienia wypasionych pstrągów w najatrakcyjniejszych miejscach, słono zapłacą za OS-a.

Takie odcinki rządzą się swoimi prawami.

Poważne ograniczenia w wydawaniu licencji i cena.

Długość odcinka, to nie będzie 1km, bo elita oczy wykłuje sobie Orvisami.

Moją „odzywką” w tym temacie chciałem zwrócić uwagę, że nie wszystkim wędkarzom do łapy przyrosła tylko muchówka, czy spinning. Nowe idzie także w metodzie spławikowej i gruntowej.

O czym hołdujący zasadę „tylko spinning” doskonale wiedzą, a jadem sieją bez zachamowań.

Co do czynów?

Chętnie posłucham, jak to u kolegów wygląda. Może zostanę zawstydzony swoją postawą:)

Trochę godzin poświęciłem ratowaniu rzek, po tym, co bezmyślni ludzie potrafią zrobić.

Więcej zawodowo, społecznie też się tego uzbierało.

Ile? Jest sens odgrzebywać raporty od 86r. i udowadniać wirtualnemu awatarowi?

Działania te nie polegały na czynach ku zadowoleniu wąskiej grupy użytkowników.

Swoją obecnością i udzielaniem się na tym forum, chyba do złego też nie namawiam;)

Raczej zwracam uwagę przed rozczarowaniem.

Więc raczej należałoby wspomóc grupę fascynatów

Wspomogę się cytatem z blogu "Dziwny jest ten świat"

Fascynaci

Według słownika języka polskiego znaczenie słowa fascynować to:

„czarować, urzekać, olśniewać; przyciągać czyjąś uwagę w sposób zniewalający”

Są więc osoby które fascynują inne osoby. Np taki magik, oglądamy z zaciekawieniem co też on wyprawia, w rzeczy samej taki magik jest fascynujący ponieważ fascynuje swoich widzów, a oni to „kupują”. Podążając dalej za przykładem, jeżeli posadzimy widza która zna wszystkie sztuczki magika, zapewne nie będzie nim zafascynowany, raczej wg mnie będzie się śmiał z ludzi którzy są magikiem zaciekawieni.

Takich magików, fascynatów w naszym społeczeństwie jest dużo. W poście tym spróbuje przedstawić pewien mechanizm jaki powstaje podczas spotkania z fascynatem. Moim celem jest aby „widz” obudził się z hipnotyzującej fascynacji. Po prostu kiedy jesteśmy nie zwykle zaciekawieni kimś, natychmiast niech zapali nam się lampeczka w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zacytowałeś moją wypowiedź wędkować będzie mógł każdy. Zacytowałeś również stwierdzenie "o ile będzie przestrzegał regulaminu" . To oczywiście jest powiązane ze sobą. :mrgreen: Wędkowanie na wodzie górskiej, czy też krainy pstrąga i lipienia jak kto woli właśnie wiąże się z takimi ograniczeniami. Możliwe że o tym nie wiesz więc Ci to wyjaśniam !

Osobiście nigdy nie stawiałem się, w żadnej elicie i nie wydaje mi się bym moim powyższym postem to uczynił. Bystrzyca ponadto nie jest jedyną rzeką czy też wodą w okręgu by tak rozpaczać. W dodatku drogi @jaceenie zawsze możesz zebrać jakąś grupę fascynatów i np. uczynić ze Ślęzy krainę sprężyny i koszyczka. Niech każdy łowi jak mu się serdecznie podoba.

Powinieneś mieć sporą siłę przebicia. Przecież zajmowałeś się ochroną wód i naprawianiem zniszczeń. Słyszałem tak. W sumie tylko od Ciebie, ale słyszałem. :mrgreen:

Jak by na to nie patrzeć Bystrzyca nadal pozostaje w gestii PZW i nic tego nie zmieni., więc łowić będzie każdy kto będzie respektował regulamin.

Tak na marginesie. Moja skromna osoba nie jest w jakikolwiek sposób związana z Kingfisher Club Wrocław. I to tylko z jednego prostego powodu.

Członkowie deklarują swój prywatny czas i prywatne pieniądze by w końcu i w tej części kraju powstało dobre łowisko. Nie darował bym sobie by jakikolwiek pasożyt korzystał z wysiłków mojej pracy, bo właśnie i tak każdy będzie mógł przyjść i połowić na przypilnowanej i zagospodarowanej wodzie. Ty także @jaceenie ! I zapewne tak będzie.

P.S. Jako redaktora haczyk.pl chyba bardziej powinny razić Cię słowa typu "s***ny" tak pięknie opisane kilka postów wyżej, niż drobne nieścisłości w moich wypowiedziach ! A może się mylę i jest dobrze ? Może tak ma właśnie być ? :roll: Może tak się zachowują prawdziwi wędkarze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem swoje zdanie. Nie podobają się mi tak daleko idące ograniczenia.

Pozbawienie możliwości łowienia swoimi ulubionymi metodami musi się spotkać z mało przychylnymi opiniami.

Cel jest szczytny, ale wkładanie bezinteresownie prywatnych pieniędzy i czasu powoduje,

że staję się niedowiarkiem ;)

Tak już mam po tylu doświadczeniach z życia.

A Ślęza, tam gdzie łowię, z powodu sąsiedztwa cmentarza, już z tego powodu jest odcinkiem specjalnym :cool:

Wszystkich tu traktuję jak kolegów po kiju. Każdemu z nas zależy na jak najlepszych łowiskach, a że czasami różnimy się w poglądach?

No cóż, miodu na uszy lał nie będę.

A koszyka się nie wstydzę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mogą nie podobać Ci się ograniczenia.

Pozostało jeszcze wiele innych rzek do zabawy z koszykiem.

Ludzie zrzeszają się w takich klubach. Wkładają kasę....i coś mają.

Zapewne takie postawy są Ci obce bo w tej części kraju nie stosuje się takich praktykach, i tak naprawdę aż dziw bierze, że coś takiego tu zaistniało. Ociera się to praktycznie o cud !

Mnie również czasem podoba się woda gdzie chciałbym wpaść ze spinem a tam..... tylko mucha ? Czy mam bić pianę bo sobie zagospodarowali wodę i o nią dbają ? Mogę przecież zawsze wpaść z muchówką !!!

Jakoś nie widzę klubu miłośników koszyczka walczących o swoją wodę i raczej nie zobaczę, więc....... określenie "sk***yny" nie jest tylko mało przychylną opinią.

Takie wiszące na forum wpisy ustalają niestety nie za wysoki poziom zarówno piszących jak i samego portalu. A szkoda !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę klubu miłośników koszyczka walczących o swoją wodę i raczej nie zobaczę, więc....... określenie "sk***yny" nie jest tylko mało przychylną opinią.

Post usunięty, nie tolerujemy używania takiego słownictwa na forum.

Takie wiszące na forum wpisy ustalają niestety nie za wysoki poziom zarówno piszących jak i samego portalu. A szkoda !

Natomiast Twój komentarz jest dla ponad 11 tysięcy użytkowników tworzących haczyk.pl od ponad 10 lat nie mniej obraźliwy niż ten usunięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do treści wypowiadania się przez innych użytkowników nie mogę brać odpowiedzialności.

Jestem takim samym gościem tego forum jak Ty.

Jak uraził, zgłoś do Admina.

No i uczepiłeś się tego koszyczka :lol:

Któryś z tych wędkarzy zrobił Ci krzywdę? W ostatnich Twoich postach jest wyczuwalne szyderstwo.

Będę z ciekawością obserwował rozwój sytuacji.

Mam nadzieję, że niedługo usłyszymy wieści o poławianych kapitalnych rybach z OS-u.

Ja jednak, jak zdrowie pozwoli, to przyujściowy odcinek czasami odwiedzę.

Jak będzie coś ciekawego się działo, to z pewnością poinformuję.

pzdr. :cool:

P.S.

Oko Admina wszystko widzi :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Twój komentarz jest dla ponad 11 tysięcy użytkowników tworzących haczyk.pl od ponad 10 lat nie mniej obraźliwy niż ten usunięty...

Tak się składa, że również jestem użytkownikiem haczyk.pl i na swój post się nie obraziłem.

Jak widać mamy odmienne zdanie w temacie obrażania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a mi ogólnie pomysł się podoba. Nie wszystko ale rozważając wszystkie plusy i minusy wychodzi zdecydowanie na plus. Dajmy tej inicjatywie szansę i trochę czasu. Zobaczymy jak to wszystko się rozwinie.

Tym bardziej , że taryfikator mandatowy będzie prawdziwym batem na kłusowników, a nie straszakiem jak to ma miejsce obecnie ! :mrgreen:

Super! Nie mogę się doczekać. Kary za łamanie RAPR są zdecydowanie śmieszne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.