Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Dziećkowice


mafusa

Rekomendowane odpowiedzi

Zarybienie będzie z końcem września lub początkiem pazdziernika więc brania

karpia powinny się zacząć po 15 pazdziernika przynajmniej tak co roku było.

Cyzu narazie spokojnie tak jak mówisz leszcze i płoć jedynie na braniu ale leszcze

ładne 50+ więc zabawa fajna na spławiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
jakieś efekty ?? coś bierze ??

Z gruntu leszcze po 20-30cm nawet nie trzeba nęcić ale to moje początki gruntu więc może to moja wina.

Jak szczupak, sandacz rusza coś?

Szczupły to głównie taki po 40cm a z sandaczem nie miałem jeszcze przyjemności na dziećkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Wybieramy się jutro rano na spining z łodzi.

Gdzie polecacie płynąć za drapieżnikiem. Czy jeszcze na łąkę po drugiej stronie zbiornika czy szukać na głębszej części po prawej stronie jak wypływam ze stanicy.

Trochę się ochłodziło to może drobnica już idzie na głębszą wodę a za nimi drapieżnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził bym tu i tu bo jeszcze nie ma tak zimno żeby drobnica poszła na głęboką wodę

na "łące" jest jeszcze sporo drobnicy i z informacji wiem że ten mniejszy szczupak dalej

tam siedzi . Ale przy starej pompowni już też zaczyna się gromadzić płoć więc i szczupak powinien być w okolicy a napewno jest okoń .

Daj znać co Ci się udało upolować i życzę połamania kija oczywiście na rybie a nie na kolanie :)

PS: Ja ostatnio łowiłem w okolicach ''telewizora" na 6,5 m ale na żywca i bez efektów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiningowaliśmy dzisiaj od 6 - 12 po drugiej stronie zbiornika na łące.

Na pływanie po całym zbiorniku nie ma siły bo na wiosłach.

Efekty nie były imponujące. Ogólnie mało pobić. Parę okonków i jeden szczupaczek na 55 cm.

Na łące pływało jeszcze parę łodzi ale efektów większych nie widzieliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem dziś na Dziećkach pospiningować z łódki.Jeden mały szczupaczek i okonik na woblerka poszły do wody rosnąć dalej.Z obserwacji po innych łodziach i rozmową z kilkoma spinningistami ogólnie słabo wręcz marnie.Czyli wniosek brania liche jak były tak są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma wielką prośbę, uwielbiam spiiningować, i praktycznie od zawsze jezdze na paprocany na łódkę czy też z brzegu. Ostatnio jest tam tragicznie spuścili pół metra wody ogółem nie fajnie. Czy moglibyście polecić mi jakiś zbiornik w naszym regionie? żeby sie wybrać na spinning z brzegu?

Z góry dzikuje za wszystkie rady.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziećkowice to trudny zbiornik, ale do zabawy że szczupakami i okoniami polecam Pacwowe. Płytki dosyć zbiornik, dużo trzcin i troche roślinności podwodnej, łatwo zlokalizować drapieżnika. Brzegi czyste, zadbane, dostępne do spinningu, bardzo mało zaczepów (takich z prawdziwego zdarzenia że trzeba rwać nie miałem tam w tym sezonie). W tygodniu pusto bo nawet najtwardszych grunciarzy odstrasza sumik, w weekend zawsze ktoś tam siedzi. Nie byłem tam dobry miesiąc ale przez wakacje troche tych szczupaczków natargałem, w większości bez wymiaru ale teraz jesień więc większe na pewno żerują. Sporo okonia po 30cm, większych sztuk nie udało mi sie złapać ale na pewno takowe są. Pozdrawiam i połamania;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.