Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Dziećkowice


mafusa

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Napisz koniecznie czy cos sie dzialo :)

Bylem wczoraj w Rybaczowce poogladac wode i zapytac o lodki -

zapowiadalo sie ze wszystkie beda o 4 rano wynajete wiec odpuscilem.

Szykuje sie tlum na wodzie i upalna pogoda...

Poczekam chyba z pierwszym lowieniem z lodki do po weekendzie,

moze wtorek-sroda...

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie wróciłem z Dziećkowic. Łowiłem z łodzi, na spinning. Pod stanicą byłem około 4:20 i już trochę łódek było wypożyczonych, chwilę stałem w kolejce. Efektem wyprawy był jeden wymiarowy szczupak 60 cm oraz kilka podrostków do 45 cm które dość aktywnie żerowały i na większości łodzi wędkarze mieli z nimi do czynienia :wink: Ogólnie coś się działo. Dwa lata temu na otwarciu sezonu nie odnotowałem kontaktu z rybą więc dzisiejszy krótki wypad uznaję za udany. Moje wszystkie ryby wróciły do wody. Około godz. 9 zacząłem spływać - brania u mnie ustały, słońce grzało już dość mocno stwierdziłem więc, że nie ma sensu się smażyć.

Wspomnę też iż szczupak 60 cm którego udało mi się złowić zaliczył chyba spotkanie z większym ponieważ w tylnej części ciała miał dość świeżą ranę po zębach.

Pozdrawiam,

dawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;D Wrócilem pol godzinki temu z dzieckow. Pochodzilem sobie 4-5 godzinki z przerwami po jeziorku i wylowilem tylko 2 szczupaczki i to jeszcze marne 30-40... Zdziwilo mnie to ze Okonie nie chcialy brac nawet na malutka obrotowke ani twisterka.

A z łodziami to bylo tak ze gdy przyjechalismy po zezwolenia powiedzial nam ze dwie byly dostepne ;d

Była jakos 9 albo 10;D

A zezwolen nie dostalismy bo nie bylo ;D To pojechalismy na strone bez zezwolen.

Pogoda była dosc sympatyczna. Słonce nie pieklo, ale i tak plecy mam spalone ;d

Poczatek sezonu szczupakowego miło rozpoczęty:D

Pozdrawiam

Danhowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się jednak udało wejść na łódkę, byłem od 14 do 19 i 1 szczupak na 15cm hehe. nic więcej, ale słońce paliło strasznie i jedyny plus wyjazdu to ładna opalenizna :). W piatek rano wybieram się po raz drugi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochodzilem wczoraj po brzegu ze dwie godziny.

Pierwsze puste branie w pierwszym rzucie ;) Cos malego, chyba wiekszy okon.

Pozniej szczupak 58cm i drugi niemiarowy. Tak ze sezon rozpoczety :)

Lodek plywalo kilka, wiekszosc stala w Rybaczowce.

Nastepny raz planuje w piatek, tym razem z rana i z lodki...

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam dla Was mocne otwarcie mojego sezonu na zbiorniku Dziećkowice :)

Piękny sum 180cm - waga ok 40 kg (nie został zważony ponieważ miałem przy sobie tylko wagę do 10kg) . Godzina walki i był mój. Krótka sesja zdjęciowa i potwór wrócił do wody.

Ryba złapana na małego woblera głęboko schodzącego - na płyciźnie - gł. ok. 3-4 metry . Wobler był na szczupaka a załapało się coś innego :)

Dodam jeszcze że rybka złowiona ok 7 rano w dniu dzisiejszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Piękny sum 180cm - waga ok 40 kg (nie został zważony ponieważ miałem przy sobie tylko wagę do 10kg) . Godzina walki i był mój. Krótka sesja zdjęciowa i potwór wrócił do wody. ...

No ladna rybka :) Mi by tak "przylow" na bank sie zerwal...

Wlasnie - jesli mizna - napisz jaka miales zylke czy tez plecionke

na kolowrotku ze wytrzymala tego sumka? Ja lotiw na typowy

"szczupakowy" zestaw - 150m zylki 0.22mm. Nie sadze zebym

mial jakies szanse w razie spotkania sumiszcza ;)

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Piękny sum 180cm - waga ok 40 kg (nie został zważony ponieważ miałem przy sobie tylko wagę do 10kg) . Godzina walki i był mój. Krótka sesja zdjęciowa i potwór wrócił do wody. ...

No ladna rybka :) Mi by tak "przylow" na bank sie zerwal...

Wlasnie - jesli mizna - napisz jaka miales zylke czy tez plecionke

na kolowrotku ze wytrzymala tego sumka? Ja lotiw na typowy

"szczupakowy" zestaw - 150m zylki 0.22mm. Nie sadze zebym

mial jakies szanse w razie spotkania sumiszcza ;)

Jakub

Rybka złowiona na zestaw : wędzisko Dragon Mystery Slider wyrzut 30-80 gram dł. 1,95m + kołowrotek Shimano Catana 2500 + plecionka 0,18 + mały wobler ok. 5cm imitacja płotki schodzący do 5 metrów

Używam niekiedy takiego zestawu do trolingu bo jest dość sztywny - i dobrze, że akurat na ten zestaw łowiłem bo na inny na pewno tej rybki bym nie wyciągnął

To jest mój rekord życiowy i pierwsza ryba powyżej 1m - myślałem, że jej nie wyciągnę ale zestaw wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.