Wybierz kategorię tematyczną

W dniu 28 października w hotelu Ossa, odbyła się prezentacja nowości sprzętowych marki Dragon na rok 2018.

 Przeczytajcie o sprzęcie, który pojawi się w sprzedaży w przyszłym roku.

dragon prezentacja.jpg

dragon prezentacja2.jpg

Jedną z ważniejszych informacji jest zakończenie współpracy Dragona z Okumą. Nie oznacza to mniejszej oferty firmy w przyszłym roku, ponieważ część z dobrze znanych produktów Okuma, będzie teraz dostępne w nowej wersji- tym razem sygnowanej marką Dragon. Przykładem jest linia wędzisk Black Rock.

black rock.jpg

Część oferty wypełnią produkty własne- jak nowa gama wędzisk Dragon Pro Guide.

proguide.jpg

Inne znane i lubiane będą dalej dostępne np. seria Milenium.

Dla mnie ciekawą informacją jest pojawienie się wędzisk marki Ryobi- do tej pory znanej u nas raczej z cenionych kołowrotków. Teraz Dragon wprowadza wędziska tej firmy, które będą posiadały nazwy dobrze znane z popularnych typów kołowrotków Ryobi.

zauber 2.jpg

arctica.jpg

ecusima.jpg

Pierwszymi egzemplarzami miałem okazję pomachać i muszę przyznać, że wyglądają obiecująco. Mi szczególnie spodobał się model Zauber.

zauber 1.jpg

Nowością jest również seria wędzisk gruntowych pod marką Mega Baits. Seria Mystery to pełny przekrój mocy wędzisk- od delikatnych aż po mocne kija do rzecznego łowienia na feeder.

feeder.jpg

W segmencie kołowrotków bardzo ciekawa nowość- Guide z wodoszczelnym łożyskiem oporowym i wodoszczelną rolką kabłąka. Kołowrotek ma być dostępny w przystępnej cenie. Jeśli faktycznie te newralgiczne elementy są wodoszczelne, to Guide może się okazać bardzo ciekawą propozycją dla wędkarzy intensywnie użytkujących sprzęt w każdych warunkach.

guide.jpg

Nowością jest również pojawienie się większej niż do tej pory w Dragonie gamy kołowrotków z niższej półki cenowej. Będą to zwykle kołowrotki powstałe na bazie sprawdzonych modeli, z nieco odchudzoną mechaniką, ale bez utraty jakości zamontowanych podzespołów. Również ten tańszy sprzęt będzie objęty pięcioletnią gwarancją.

Łącznikiem między niską a średnią półką cenową jest Flash Pro. Kołowrotek o ciekawej kolorystyce. Zapewne zyska tyle samo zwolenników co krytyków.  Atutem jest system składania korby, minimalizujący luzy.

flash.jpg

Powodzeniem powinny się też cieszyć kołowrotki marki Mega Baits- mocny CarpMaker i tańszy Elite- z wolnym biegiem.

Moją uwagę zwrócił również pomysł Dragona na uniwersalne przyborniki z workami strunowymi. Mogą być mocowane do toreb, plecaków itp. Dzięki temu można np. przypiąć do plecaka lub kamizelki za każdym razem inny zestaw przynęt- w zależności od łowiska.

przybornik.jpg

przybornik 1.jpg

torba.jpg

Firma stawia mocno na wyposażenie wędkarzy w akcesoria przydatne przy coraz bardziej popularnym streetfishingu. Nowością jest zabudowanie w bezpośrednio w kamizelkach pokrowca na okulary polaryzacyjne.

kamizelki.jpg

street.jpg

Również marka Salmo pokazała kilka ciekawych nowości. Wśród nich poper Fury Pop- pokryty powłoką zamszową. Powoduje to zwiększony opór w wodzie a co za tym idzie możliwość poprowadzenia krótszymi skokami bez utraty dynamiki ruchu przynęty. Jak pokazano na filmie, przynęta już sprawdza się w USA przy połowie bassów, ale również u nas szczupaki powinny bardzo dobrze reagować na tak poprowadzoną przynętę,

poper.jpg

Pojawi się także nowy rozmiar popularnego Horneta oraz Rattlin' Sting 9 cm- z neutralną pływalnością- zawisający w toni po przerwaniu prowadzenia. Nowością jest wprowadzenie zindywidualizowanego malowania woblerów. Duże sklepy lub sieci sklepów, będą mogły zaoferować klientom najbardziej znane woblery Salmo w kolorystyce niespotykanej w żadnym innym sklepie. W naszych przełowionych wodach, taki niespotykany kolor łownego woblera może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Gumy Agressor Pro- jedne z nowych przynęt, będą się charakteryzowały mocną pracą- nawet przy minimalnym ruchu przynęty w wodzie.

agresor.jpg

Dragon pokazał również kilka drobnych, przydatnych akcesoriów- np. narzędzia marki AFW.

kleszcze.jpg

Uchwyty wielofunkcyjne na łódź- np. pod echosondę. Wyglądają ciekawie, choć mam pewne obawy o trwałość materiału z którego zostały wykonane.

uchwyty.jpg

Ciekawostką są rękawice Mustad produkowane w wielu różnych rozmiarach a nie jak najczęściej bywa w przypadku rękawic- w maksymalnie dwóch.

rękawice.jpg

Nie sposób szczegółowo omówić wszystkich nowości na gorąco. Będziecie mogli je obejrzeć już na początku przyszłego roku. Kilku produktom będę chciał się przyjrzeć bliżej np. wędkom Ryobi, czy kołowrotkowi Guide.

tomek1

Komentarze użytkowników

Pomoc

Wiem że to nie na temat, ale moglby ktos pomoc dziewczynie zebrac pieniadze na sprzet sportowy. https://zrzutka.pl/ahn4d9

Zaloguj się aby dodać komentarz

https://www.iparts.pl/dragon

Blog Zwędkowani TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich