Skocz do zawartości
tokarex pontony

RSM

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  136
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  26

RSM last won the day on December 8

RSM had the most liked content!

Reputacja

531 Excellent

Informacje o profilu

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. RSM

  WROCŁAWSKA ODRA

  Dzięki za pomoc. Laptop odzyskany. Łączenie imprezy z wigilią firmową okazało się dla mnie ciężkie
 2. RSM

  WROCŁAWSKA ODRA

  Znalazł ktoś w rejsie torbę z lapkiem?
 3. RSM

  WROCŁAWSKA ODRA

  Maniu to jest raz w roku, walcz!
 4. RSM

  Liga Ślęzy 2018 - zasady - tabela

  Dzięki. Druga część sezonu to nie była już zdrowa rywalizacja tylko pokaz masochizmu. OldBolo poszedłeś z muchą kiedy Ślęza była ledwie widoczna pod roślinnością. I gratuluję wyniku. Ja katowałem zimne miesiące kończąc niemal zawsze na 0. Nie robiłem tego dla wygranej. Po prostu rozżalony tym co się działo na moim odcinku w wakacje, łaziłem żeby sprawdzić czy klenie wrócą na głębszy odcinek na zimowisko. Dzisiaj też byłem. Oczywiście 0. Ale widziałem aktywność drobnicy, więc będzie dobrze :). Sporą porażką dla mnie jest brak okonia. Mimo wielu prób nie udało mi się ich zlokalizować. Nastawiałem się też na jesiennego szczupaka, którego aktywność widziałem wczesną wiosną. Niestety też porażka w tym zakresie. Ślęza sporo mnie nauczyła i zdobytą wiedzę wykorzystuję na innych łowiskach. Nawet jak łowisko nie jest analogiczne, to liczy się podejście, którego mnie ta rzeczka nauczyła - obserwacja, cierpliwość, systematyczność, kreatywność i różnorodność w podejmowanych działaniach - prosty przepis na dobrą zabawę z wędkarstwem.
 5. Grudzień zaczął się trudną i wymagającą pogodą dla wędkarzy. Dzisiaj dość ciepło i około 14:00 melduję się z synem nad wodą. Plan był prosty - zimowa płoć. Koszyczki 20g, skrętka, przypon 70cm 0,09mm, haczyk nr18, pinka i zanęta bardzo uboga w towar. Pogoda szybko zmieniła się, gdy słońce zaczęło zachodzić. Silny wiatr i przenikliwy ziąb, ale było warto postać. Zaczęło się spokojnie, krąpie skubały pinkę w łowisku. Następnie pojawiły się płocie. Mocne brania i silne, spore ryby stanowiły wyzwanie dla mojego syna, który nie mógł przyzwyczaić sie do cieniutkiego zestawu. Delikatność, spokój i opanowanie pozwoliły mu po chwili cieszyć się śliczną płocią. 32cm czyli brąz dla juniora Ja też miałem sporo zabawy i pierwszy raz w rzyciu holowałem płoć ponad 30cm 36cm - moja życiówka i jednocześnie brązowy medal Super wyjście, bo udana realizacja planu zawsze cieszy bardziej niż przypadkowe trafienie fajnej ryby.
 6. RSM

  Co nowego kupiliscie...

  Po pierwsze nie kupowałbym grey streama przez allegro. Jednak jest to sprzęt ze sporym zróżnicowaniem jakościowym i warto wędkę obejrzeć przed zakupem. Jaxon jest niemal wszędzie, nawet w bricko marche, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem w okolicy. Po drugie kupno wędki na prezent to trudniejsza sprawa niż się wydaje. Musisz znać plany wędkarskie taty - na co chce łowić, czego mu brakuje itp. Polecić sprzęt można dopiero, gdy wiemy czemu ma służyć.
 7. RSM

  Cormoran Bull Fighter HD 210cm 20-40g

  Nie czytaj przeliczników i teorii dosłownie. To tylko orientacyjne dane. Nie przeliczysz cw na wagę możliwej do wycholowanoa ryby. Mam razem z synem 3 kije do lekkiego łowienia: jaxon grey stream do 7g - bardzo fajnie prowadzi się paprochy, nie można przeciążać i duża ryba budzi obawy. To tylko odczucie. Inną opisaną podobnie bo do 8g jest fenwick river runner - nie jest szybki, bardziej kluchowaty, ale metrowego suma wyjął nie stękając. Spokojnie można przeciążać a z drugiej strony i muchowym glaichem rzucisz. I trzecia 3 do kilkunastu gram dragon ms-x. Tak, lekkie przynęty nie robią dyskomfortu. Jest szybki, ma zapas mocy. Brakuje finezji przy najmniejszych paprochach. Ale za to świetnie ogarnia szybki nurt, małe woblery i obrotówki. Także cw to nie wszystko. Na wędkę do 20g na 100% wyciągniesz więcej niż 2 kg
 8. RSM

  Cormoran Bull Fighter HD 210cm 20-40g

  1. 210cm to standardowy krótki kij. Da radę na łodzi, z brzegu na małej rzece, na zbiornikach z zarośniętymi brzegami. Długości będzie brakować na dużych rzekach i otwartych zbiornikach. Ale to wszystko to ogólne wskazówki, bo w rzeczywistości różnie bywa. Na dużej wodzie nie zawsze zasięg ma znaczenie, a na małych rzekach czasem dłuższa wędka umożliwi sięgnąć za pas trzcin. 2. 20-40g oznacza stosunkowo ciężkie przynęty. Gumy na sporych główkach, większe woblery, małe jerki, cięższe cykady i wirujące ogonki, wielkie obrotówki, cięższe wahadłówki. No słabo to pod okonia. Taki kij jest już sztywny. Okoniowi to tym szczękę można wyrwać. Większy szczupak, sandacz z dna, boleń w nurcie - takie cele bym stawiał dla tej wędki. 3. Jak zejdziesz za lekko z przynętą to stracisz zasięg rzutu i jakiekolwiek czucie pracy. Dlatego mając takiego drąga, na lekko zostają lotne blachy - obrotówki, wahadłówki, wirujące ogonki. Tylko błagam zacinaj delikatnie małe ryby. 4. Najlepiej kup kija na małą rzekę, bo to za 100zł ogarniesz a oszczędzisz sobie frustracji. 5. Częste łowienie da więcej odpowiedzi niż zajęcie 3 wątków na forum 6. Tak, ta wędka ma blank jak każda. Ale pytanie "czy to jest blank" , nie działa, bo źle użyłeś pojęcia. Musisz sprecyzować z czym "blank" skojarzyłeś, to wtedy można coś wyjaśnić.
 9. Popis PZW, Wód Polskich i hydrotechników:
 10. RSM

  WROCŁAWSKA ODRA

  1. michalvcf 2. jaceen 50% - rozumiem, że to wskazanie na rodzaj "herbaty", którą zamierzasz spożywać 2. Bacyk 3. Odys 4. RSM 5....
 11. RSM

  rzeka Ślęza

  I żeby nie było, że nie ze Ślęzy, zdradzam miejscówkę:
 12. RSM

  Liga Ślęzy 2018 - zasady - tabela

  Kleń 32 złowiony na spinning. 4 ryba 1.Marienty (arbiter ligi)2. jaceen....................... 38s/K+39s/O+40s/O = 117 pkt3. Budek........................41s/O+42s/K+42s/O = 125pkt4. andrutone5. peekol.......................42s/K+42s/K+41s/K = 125pkt6. Chmura7. Booryss8. Danek.9. Płatek88....................27s/K+0+0=27pkt10. Gu_miś....................30s/s+0+0= 30 pkt 11. PPu88......................42m/K+0+0=4212. RSM........................42s/K+41s/K+38s/K+32s/K = 153 pkt13. Carloss8314. jacolan .......DNS15. kamil.ruszala16. Joseph....................38s/K+36s/O +0=74 17. jaroslav18. Gryzon19. michalvcf20. Arturoo_Ma21. OldBolo...................38s/K+38m/K+38s/K+37 m/K= 151pkt22. McGregor23. mefis_7...................33s/K+32s/K+0 = 65pkt24. 24.RafiWRO
 13. RSM

  rzeka Ślęza

  Kilkanaście wyjść na 0 w okresie wrzesień-listopad. Po tym co działo się latem, miałem spore obawy o rzekę. Ale klenie to twarde bestie. Ochłodziło się i przyszły na głębszą wodę. Wykorzystałem dzisiaj nieco mocniejszy uciąg. Fischup tanta, 2.5", czarna na główce 0.8g. Prowadziłem zawieszoną w toni z podrygiwaniem. Delikatne brania i 4 klenie w godzinkę. Narazie małe. Największy 32cm i sfotografowany, bo po tak długim czasie nie mogłem się powstrzymać A dodatkowo daje mi prowadzenie i może zachęci innych do walki o czwartą rybę.
 14. RSM

  Porozmawiajmy o przynętach.

  Trafiłem kiedyś na taki artykuł, w którym też aspekt UV został poruszony: http://www.salmo.com.pl/czy-kolor-ma-znaczenie/
 15. RSM

  Porozmawiajmy o przynętach.

  Jak już pojawiło się o obrotówkach, to dorzucę swoje. W pudełku mam zawsze 4 ulubione: 1. Dragon AG- miedziana z nadrukiem black fury i z żółto czarnym chwostem. Na wrocławskich wodach używam rzadziej, ale na pomorskich rzekach o silnym prądzie spisuje się rewelacyjnie. 2. Savage Gear Rotex - black purple. Obrotówka świetnie startuje i pracuje przy bardzo wolnym prowadzeniu.Ta opalizująca czerń sprawia, że w wodzie wygląda jak jakiś owad. Sporo kleni i mój największy jaź na to się skusił. 3. Mepps aglia white. Po wspomniane wcześniej obrotówki sięgam w słoneczne, ciepłe dni. Gdy jest zimno, pochmurno i po zmroku, świetną robotę robi mi właśnie ta prosta biała paletka. 4. Aszychminki - wyroby Marka Aszychmina, a konkretnie modele VLT z chwostem w stylu red dot. Kiedy okonie lub szczupaki są aktywne a nie przyczajone , ta blaszka wyciąga je błyskawicznie. Wiele razy miałem sytuację, że widząc płoszoną drobnicę przez drapieżnika, rzucałem tą obrotówką w pobliże i w pierwszym rzucie siedział szczupły. Odnośnie powierzchniowych chlapaków - w tym roku tematem zainteresowałem się trochę za późno. W przyszłym planuję testować. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z woblerem Andrzeja Lipińskiego - Pandora?
×