Skocz do zawartości
przewodnicywedkarscy.p

RSM

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  8

RSM last won the day on March 8

RSM had the most liked content!

Reputacja

205 Excellent

Informacje o profilu

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Wrocław
 1. rzeka Ślęza

  Przywitanie, chwila rozmowy i wykluczenie z konkursu Przynajmniej będę wiedział kto wygrał przed ogłoszeniem wyników. Po twoim odejściu peekol, 10 niezaciętych brań. Mega frustracja dzisiaj.
 2. Jak dziś było na rybach - Marzec 2018

  Niestety często żyłki i plecionki po zerwaniu zostają na przeciwnym brzegu. Ja staram się rekompensować to zbierając znalezione po mojej stronie. Mistrzem w tym jest mój syn, który na każdym wypadzie potrafi wyszukać sporo metrów i zwija kłębek na patyku. Irytują mnie też pudełka po robakach, woreczki po zanętach, haczykach itp. No i oczywiście kiepy. Łowiłem w nocy i paliłem, nawet nie myśląc że wgniatam obok siebie w zięmię. Rano na miejscówce przeraziłem się jak to wygląda. Wyzbierałem i od tego czasu zawsze noszę woreczek, często zbierając też obce. Polecam palaczom. A wracając do tematu jak było na rybach: Rano wydra próbowała udowodnić, że jest lepsza ode mnie i chyba się jej udało Spróbujcie ją wypatrzeć. Po południu koślawy kleń w czasie 20 minutowego spinningu Wieczorem w deszczu czysta przyjemność i kilka kleni. Największy 38cm i jakoś ostatnio ten wymiar mnie prześladuje nie dając się przekroczyć.
 3. rzeka Ślęza

  Kwazimodo 38cm. Ryba ma zdeformowaną szczękę i cofnięte wgłąb czaszki oko. Wrzucam, bo może w przyszłych latach ktoś ją spotka i zobaczymy czy rośnie. Mimo defektu, jest w dobrej kondycji. Niesamowicie walczyła.
 4. rzeka Ślęza

  Niezacięte brania to w wielu przypadkach małe klenie. Potrafią równie mocno szarpnąć ciastem ale nie biorą całego do pyska i zacięcie wyrywa haczyk z ciasta i tyle. Generalnie ja łowię siedząc na rękach. Bardzo ostrożnie podchodzę do zacięcia i daję kleniowi popróbować. Ciężko to opisać, ale zacinam dopiero przy bardzo wyraźnym i długotrwałym szarpnięciu. U mnie przypony to 0.25 fluorocarbon. Żyłka min. 0.18. 0.16 miałem urwane i frustracja. No i moje komponenty są dedykowane do spinningu bo grunt to tylko dodatek, choć dużo mnie uczy.
 5. Liga Ślęzy 2018 - zasady - tabela

  Kleń 36cm zmieniony na 38cm. 1. Marienty (arbiter ligi) 2. jaceen...................... 30s/K+38s/K = 68pkt 3. Budek........................41s/O+42s/K+42s/O = 125pkt 4. andrutone 5. peekol.......................40s/K+42s/K+41s/K = 123pkt 6. Chmura 7. Booryss 8. Danek. 9. Płatek88....................27s/K+0+0=27pkt 10. Gu_miś 11. PPu88 12. RSM........................38s/K+41s/K+38s/K = 117pkt 13. Carloss83 14. jacolan....................40s/O+38s/K+37s/K = 115pkt 15. kamil.ruszala 16. Joseph....................38s/K+0+0 = 38 17. jaroslav 18. Gryzon 19. michalvcf 20. Arturoo_Ma 21. OldBolo...................25m/K+34s/K+38s/K = 97pkt 22. McGregor 23. mefis_7...................33s/K+ 32s/K+0 =65pkt
 6. rzeka Ślęza

  Dwa dni nad rzeką. W sobotę grunt - obławiałem miejsca gdzie szalała drobnica ewidentnie zachwycona syfem płynącym po powierzchni. Wynik to około 15-20 niewymiarowych kleni. Na koniec zmieniłem miejscówkę na wyglądającą na "martwą". Silne branie ale nie zacięte. Niedziela rano wyskoczyłem ze spinningiem. Omijałem miejsca z oczkującą drobnicą. Łowiłem na coś jak boczny trok, z ciężarkiem zamontowanym przelotowo i z pływającym woblerem. Pierwszy zameldował się szczupak na oko 60cm. Uwolniony w podbieraku nie opuścił wody. Kolejny po powrocie po południu nad wodę był kleń 38cm. Woblera w tym miejscu prezentowałem dobre 3 minuty. Przebrnąłem przez trawiasty odcinek i dotarłem do miejscówki pod drzewem, co zachęciło mnie do rozłożenia gruntówki i przerobienia spinningu na drugą. Po kilkunastu minutach zameldował się kleń o identycznych gabarytach. Nad wodę przyjechał Joseph i w trakcie rozmowy zostałem rozpoznany po cieście serowym Mam nadzieję, że przekazane próbki sprawdzą się. Mi po paru minutach serek, tym razem na pikantnie, dał klenika 36cm. Zbierając się postanowiłem jeszcze rzucić w oczkującą drobnicę i po minucie był kleń niewymiarowy jak dzień wcześniej.
 7. rzeka Ślęza

  W tych warunkach jedyną możliwością był grunt i przynęty naturalne. Zachęciło mnie to, że szczeliny były w miejscach gdzie wiem, że grupują się klenie. Wcześniej łowiłem między lodem na odcinku na Partynicach. Tam próbowałem ds z paprochami, ale nie szło. To stestowałem zestaw analogiczny do bocznego troka, z tą różnicą, że jako przynęta poszedł mały pływający wobler. Nurt załatwiał mi sprawę i mogłem prezentować woblerka długo w jednym miejscu. Złapał się na to jeden mały okoń, nawet nie 15cm, przez 5h łowienia w mrozie U mnie tak odpada bo uciąg jest bardzo niewielki.
 8. rzeka Ślęza

  I 37cm o poranku Wiem, że na tle rzeki i wszyscy znają miejscówkę, ale i tak tu jest presja a ja nie mogłem się powstrzymać, żeby mieć lód w tle.
 9. rzeka Ślęza

  Koło stadionu jeszcze trzyma ale było kilka miejsc między krą. Stestowałem nowego kija i kontakt był. 4 klenie na brzegu, jeden bez wymiaru i trzy między 30-35cm. Piąty wymanewrował mnie między lodem i się wypiął. Szkoda bo sprawiał wrażenie większego. Dodatkowo około 10 niezaciętych brań, ale to nie tak łatwo gdy zacinam zestawem krawędź lodu zamiast ryby
 10. Muszkarstwo - Wrocław i okolice.

  Ile taka osa waży i ile mogłaby ważyć maksymalnie żeby dalej pływać? Oczywiście pytam w kontekście spinningu bo zanim do much się przymierzę to trochę minie.
 11. Widawa

  Nie jestem przekonany czy bobry płoszą klenie. Wyciągnąłem trzy z jednej miejscówki gdzie radosny bóbr robił imprezę z transportem patyków w tym samym czasie.
 12. spining na rzekach dolnośląskich

  Nigdy nie wierzę w "ryby wyciągane przez znajomego sprzedawcy". Ale z opisu kijek brzmi fajnie. Na wrocławskie małe rzeki narazie nie wytypowałem czegoś co bym nazwał uniwersalnym. Na Ślęzie, Bystrzycy i Widawie są odcinki gdzie doceniam Dragona microspecial mojego syna o długości 240 a i nawet krótsza byłaby lepsza. Ale są też odcinki gdzie 270 a nawet więcej przydaje się i tu spisuje się moja Gunki. Przy kleniu parabola ma znaczenie. Gunki gnie się pięknie, akcja medium i jeszcze nie zaliczyłem spiny klenia, a szły już sztuki "za skórkę". Dragon jest szybszy i sztywniejszy i już kilka ryb spadło. Ale dla mnie najważniejsze to jak się rzuca w przedziale 1-2g i jak czuć pracę. Potencjał na duże przyłowy można omawiać chyba dopiero po dużych przyłowach To tyle przemyśleń amatora. Życzę Ci szybko klenia 50+ (bo w dłuższej perspektywie to raczej pewne) na początek, żebyś mógł opisać wrażenia z poligonu.
 13. rzeka Ślęza

  Jakoś daję radę 32 i 30 cm
 14. rzeka Ślęza

  Rzeka zamarzła
 15. rzeka Ślęza

  No i znowu przyciągnęło mnie na Ślęzę. Tym razem syn mnie zmusił do zrobienia gruntówek. Przy stadionie masa wędkarzy ale wyniki słabe. Woda o 0,5m niższa i ryby pochowały się. My wyciągnęliśmy jednego klenia. Presja zdecydowanie zmalała po wizycie PSR, co bardzo cieszy. Po południu poziom wody wrócił do normy, także liczę że ryby będą odreagowywać to wieczorem i wyskoczymy jeszcze raz.
×