Skocz do zawartości
tokarex pontony

RSM

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  156
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  36

RSM last won the day on February 13

RSM had the most liked content!

Reputacja

610 Excellent

Informacje o profilu

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. RSM

  Jak było dziś na rybach 2019

  Moje odrzańskie miejscówki kleniowe zaczynają obdarowywać rybkami tym razem drop shot, raczek od lucky johna zawieszony około 1m nad dnem. Brania w momencie znacznego zluzowania linki po chwili swobodnego opadu. Czeburaszka i główki dawały tylko okonki. Największemu zabrakło 2cm do 50 😕
 2. RSM

  Okoń - Liga 2019 haczyk.pl ZASADY/TABELA

  Dodaję pierwszego 30 cm do tabeli 1. RadekM 2. Michalvcf 3. Marienty 4. Booseib 5. kamil.ruszala 6. McGregor 26+0+0+0+0+0+0+0+0+0=26 pkt 7. jaroslav 8. Gryzon 9.Budek 10. Carloss 11.lechur1 12. jaceen 13 Gu_miś 14. Essox 15. Smigolek 16. RSM 30+0+0+0+0+0+0+0+0+0=30 pkt 17. Grzebas72 18. Boseib
 3. RSM

  Okoń - Liga 2019 haczyk.pl

  Okoń 30cm. Rz. Odra, fishup pupa 1,5", ostry różowy :). Prowadzenia niemal brak, tyle co mi ręka drżała
 4. RSM

  Grand Prix haczyk.pl 2019- bieżąca dyskusja

  Też spróbuję w GP haczyk 2019. Przeczytałem całą dyskusję i powiem Wam, że ciężko coś w formule GP zmienić, żeby konkurs stał się atrakcyjniejszy i przyciągnął więcej osób. Obecny regulamin premiuje wszechstronnych, aktywnych, zdeterminowanych. I to jest super. Wyklucza jednak z rywalizacji osoby skoncentrowane na jednej metodzie, na mniejszej ilości gatunków. Dla mnie GP będzie właśnie własnym sprawdzianem wszechstronności. Nie ukrywam , że zaczynając niedawno wędkarstwo, ciągle zafascynowany jestem wszystkimi metodami i gatunkami. I właśnie GP jest fajnym sposobem, żeby sobie to podsumować. Śledząc poprzednie edycje nasunęło mi się następujące: Trochę mało informacji o wynikach częściowych. Robal robi robotę zliczając to wszystko, ale jeżeli to jest konkurs organizowany przez forum to musi się łączyć z zaspamowaniem forum komentarzami. Obecnie temat wyników wygląda tak: tabelka, tabelka, tabelka, tabelka końcowa i opis kto był najlepszy. Musi być temat otwarty, żeby tabelkę skomentować. Musi być trochę grafomaństwa, opisać kto gdzie fajnie łowił, kto był najlepszy w danym gatunku, jaki rekord długości jest do pobicia. Podbić temat po każdym ciekawym zgłoszeniu. Żeby ktoś dołączył nowy do GP musi się nakręcić na ten konkurs, a żeby to było możliwe, to musi o nim czytać i poczuć jaką frajdę mają pozostali uczestnicy. Jak to można technicznie zrobić? To trochę jak w przypadku komentatorów sportowych. Jeżeli wydarzenie sportowe miałaby komentować jedna osoba, to musiałaby mieć ekstremalną charyzmę żeby na dłużej skupić uwagę, a już wyjątkowo trudne zadanie miałaby gdyby komentowane wydarzenie byłoby nudnawe. Dlatego zawsze komentatorów jest 2 lub więcej i brak akcji wypełniają dyskusją. Tak samo łatwo ożywić dyskusję na forum, szczególnie w przypadku konkursu, który funkcjonuje już kilka lat. Wystarczy dwóch redaktorów zajmujących się wątkiem i kilka fajnych pomysłów na tematy podrzucane uczestnikom i obserwującym. Można nawiązywać do wyników z poprzednich edycji, można komentować bieżące wyniki konkretnego użytkownika porównując z jego wyczynami w zeszłym roku, można wskazywać króla danego gatunku, tak jak w sporcie np króla strzelców itp. Do głównej rywalizacji można dorzucać drobne poboczne. "okoń" i "ślęza" nakręcają się dlatego, że sami uczestnicy komentują i po prostu gadają. W GP tego gadulstwa brakuje, a szkoda bo chyba tematów tu jest znacznie więcej.
 5. RSM

  Hej. Poproszę arkusz punktów GP haczyk 2019. Dzięki:

  r.miskow@castellum.pl

 6. RSM

  Jak było dziś na rybach 2019

  Wreszcie spinning. Połaziłem po miejskich odcinkach Odry. Największy okonek 30cm, fishup pupa 1,5''.
 7. RSM

  Jak było dziś na rybach 2019

  Gruntówka. Im bliżej marca i im więcej ciepłych dni będzie, tym częściej po spinning będę sięgał.
 8. RSM

  Jak było dziś na rybach 2019

  Namierzam stanowiska kleni na odrzańskich opaskach. Mam już wytypowane dwa fajne miejsca i zaczynam regularnie obławiać, aż trafię dużego klenia. Dzisiaj sprawdziłem trzecie miejsce, gdzie miałem pewność, że stoi stado, mimo dość dużego uciągu. Ciekawiło mnie jaja to grupka wiekowa i wyszło kilka czterdziestek. Nie wiem czy większe też będą pływać w tym stadzie, ale popróbuję.
 9. RSM

  Jak było dziś na rybach 2019

  Ładna pogoda idzie, może oszczędzajmy ten temat na kolejne wpisy znad wody, które powinny się niedługo pojawić, a nie nakręcać się problemem moralnym wałkowanym wielokrotnie przy różnych okazjach.
 10. RSM

  rzeka Ślęza

  Czułem niedosyt po porannej bystrzycy, więc postanowiłem pomarznąć nad Ślęzą. I tu klenie też gryzły. 2 małe na brzegu. Kilkanaście niezaciętych w tempo brań. I potem jeden przy którym skusiłem się na pomiar i fotkę. Jak woda ruszyła, brania ustały.
 11. RSM

  Bystrzyca

  2h z rana na Bystrzycy. Pierwsza miejscówka - moja bankowa z zeszłego roku - wysoka burta z biegnącą wzdłuż niej rynną i z przewieszonym drzewem. Na tym odcinku rzeka podmywa brzeg na tyle, że dwa drzewa w tym roku zwaliły się do wody. Klenie takie miejsca lubią i dzisiaj się to potwierdziło. 3 kluski około 35cm wyszły z tego samego dołka. To daje energię do dalszych poszukiwań. Kolejna miejscówka w zeszłym roku dała mi dużego klenia, który spiął się przy brzegu. Odcinek z silnym nurtem ale jest jedno małe miejsce z dołkiem i spowolnieniem - przy samym brzegu pod korzeniami drzewa wrastającymi w rzekę. Branie energiczne a po zacięciu czuję, że osobnik większy i ma ochotę powalczyć. Nie ma jeszcze pięćdziesiątki w tym roku, ale 45cm na przywitanie z Bystrzycą sprawiło mi ogromną frajdę.
 12. RSM

  Karta wędkarska a miejsce zamieszkania

  Egzamin może zdać gdzie chce, ale potem musi złożyć wniosek w swoim urzędzie miejskim lub w starostwie powiatowym, w miejscu zameldowania, zapewne w wydziale środowiska i rolnictwa, wydziale kształtowania środowiska etc. Czasem można pocztą i kartę otrzymujesz też pocztą.
 13. RSM

  Świeżak na haczyku help

  Tak na szybko szukając, wydaje się, że sprzęt z lat 60'tych Kołowrotek wygląda na DAM Quick 238. Korbka zasłania numer na zdjęciu. Ciężar wyrzutu wędki 90g.
 14. RSM

  rzeka Ślęza

  Weekend poświęciliśmy z synem na rekonesans Ślęzy. Odcinek przy stadionie. Na rozpoznanie dla nas najlepiej sprawdza się feederek. Dwie wędki, jedna na lekko z płociową zanętą, druga uzbrojona hak 4 i z solidną kulką ciasta na końcu. Brania bardzo delikatne i bez "zapału" ze strony ryby. Kleń skubnie kulkę, coś nie pasuje to wypluwa i odpływa. Nie ma szans na powtórkę, nie ma szans na samozacięcie. Sporo małych kleni podskubuje dając wskazania, podczas gdy duże stoją w pobliżu i tylko z rzadka decydują się na zassanie. Ryba uaktywnia się o konkretnych godzinach i żeruje bardzo krótko. Na spinning wydaje mi się, że obecnie będzie bardzo ciężko. Jak woda podskoczyła na 3 st.C zaczęły się brania. Ale myślę, że ze spinningiem zacznę szukać dopiero przy 5-6st.C. Ostatecznie wyciągnąłem kilka małych kleni, sporo płoci 20-25cm. Dla płoci musiałem lekko pogrubić zestaw. Na małym haczyku z jedną lub dwiema pinkami siadały naprawdę małe płoteczki i kiełbie. Ilość drobnicy jest ogromna, co aż się prosi o stojące w pobliżu drapieżniki i kwestia wstrzelenia się w godziny aktywności okonia. Największe klenie na razie poza zasięgiem. Muszą zgłodnieć
×