Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach-marzec 2016


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Piękna ryba. Troć wędrowna, ale srebrna moje marzenie :) Jest duża szansa że spełnię je w końcu. Za dwa tygodnie, jadę jej szukać na Borholmie :) Gratulacje jaceen :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ponownie wyskoczyłem na rybki na rzekę. Po przybyciu na miejsce lekka konsternacja, poziom wody dwukrotnie wyższy. W zeszlym tygodniu metr głębokości i uciąg na 1,5g, a teraz 2 metry wody i 4g spławiki nie dawały rady. Jako że cięższych nie miałem uzbroiłem pickera. Okazało się to dobrą decyzją, przez 3 godzinną sesję złowiłem 15 płoci i 5 sporych leszczy. Do koszczyczka dawałem płociową zanętę z gliną, pinką i konopiami. Największe płocie w okolicach 30cm.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka zabawa z okonkami na moim łowisku. Współpracowały dość słabo, ale coś udało się wydłubać, niebawem powinny ruszyć się te większe :) Gryzły na Furyo 7,5cm :) C&R ! :)

 

 

okon1.jpg

okon2.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tegoroczny wypad na pobliskie jezioro i efektów zero, zamiarem było pobawienie się z drobnica i  przetestowanie nowego bata. Zanęta pracowała idealnie było widać, że drobnica się kotłuje w miejscu nęcenia ale efektów na kiju totalny brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiejszy wypad na ryby jako pierwszy w tym sezonie zakończył się również zerowymi efektami, ale miałem okazje przetestować przypony i zestawy na tyczkę i bata które wczoraj w wolnej chwili zrobiłem. Następny wypad w kolejny wekkend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znów mnie wyniosło na ryby, miejscówka ta sama co przedtem czyli Wieprz w okolicy Izbicy. Łapaliśmy  we 4 osoby. Rybki ładnie współpracowały. Niestety największa ryby jaka mi siadała na wędce rozgięła hak. I niestety szczupak kilka razy uderzał w nasze rybki na haczykach co kończyło się ocięciem zestawów

 

miejscowka.jpg

20160306_172750.jpg

20160306_172235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwsze zawody w tym roku. Zaczęliśmy się organizować koło 6:00, około 6:10 zaczęło padać... I tak padało do 12tej. Zawody od 8:30 do 14:30, ja pierwszą rybę zlowilem o 14:07 :-) ogólnie zlowilem dwie płocie na oko 33-35 cm. Rybki nie żerowały niestety.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4.03.2016o20:03, gryzon napisał:

gratuluje:) super wynik:)  Borys co ty na to:))

No tylko pogratulować, nie zazdroszczę, nwaet nie staram się Jacenowi dorównać za cieńki w uszach jestem :)

Świetne rybki panowie wiosna nadchodzi dużymi krokami :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pankowaty napisał:

Wczoraj pierwsze zawody w tym roku. Zaczęliśmy się organizować koło 6:00, około 6:10 zaczęło padać... I tak padało do 12tej. Zawody od 8:30 do 14:30, ja pierwszą rybę zlowilem o 14:07 :-) ogólnie zlowilem dwie płocie na oko 33-35 cm. Rybki nie żerowały niestety.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

W weekend stwierdziłem to samo- sobota wieczór i niedziela po południu- kompletny brak aktywności ryb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Booryss napisał:

No tylko pogratulować, nie zazdroszczę, nwaet nie staram się Jacenowi dorównać za cieńki w uszach jestem :)

no niestety ale ja tez w porównaniu do Jacena jestem Świeżakiem:)  ale poczekaj będziemy w tym roku za nim łazić tez się czegoś nauczymy:)

11 godzin temu, Booryss napisał:

Świetne rybki panowie wiosna nadchodzi dużymi krokami :)

wiosna kiedy to będzie już się nie mogę doczekać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na rybach dwa dni temu, niestety nic nie brało, jedyne co to mały jazgarek. Fakt faktem byłem tylko godzinę i o 13 ale nie mogę zaliczyć tego dnia do "łownego" :D za jakiś czas lecę powtórzyć :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaliczyłem sobotę w poszukiwaniu płoci ze spławikiem. Niestety zła pogoda i wiatr trochę pokrzyżowały moje plany co do miejscówki, a na rezerwowym miejscu rybka nie współpracowała. Tylko 2 płocie przez 4 godziny przy 4 braniach w sumie. Ale co się człowiek dotlenił to jego :) Brania tylko na jedną pinkę i przy maksymalnie odchudzonym zestawie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę wybrałem się z synem na swoją płociową miejscówkę,pogoda fatalna ale coś się działo,syn miał kilka brań ja miałem dwie grube plotki ,jedna spięła się przy podbieraku a druga chwilę po zacięciu,na koniec udało się wyholować jedną 25-27cm i uciekliśmy do domu.Dzisiaj posiedzę do wieczora i zrobię powtórkę jutro rano.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolejny wypad na Jazia - 3 miejscówki w każdej po około 0,5h z jedną wędką i grochem - 2 sztuki złapałem niestety małe - po ok 30 cm.

Dzisiaj wyczytałem w gazecie lokalnej - padł rekord PL karpia na rybnickim - 34,5 kg!! i 107 cm - potwór :).

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikwed1 napisał:

Wczoraj kolejny wypad na Jazia - 3 miejscówki w każdej po około 0,5h z jedną wędką i grochem - 2 sztuki złapałem niestety małe - po ok 30 cm.

Dzisiaj wyczytałem w gazecie lokalnej - padł rekord PL karpia na rybnickim - 34,5 kg!! i 107 cm - potwór :).

Co to za gazeta? Nie słyszałem o tym karpiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.