Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pontony


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 834
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ten ponton będzie dość ciężki, umordujesz się niosąc go przez las. No i podłoga w nim nie pozwala na wygodne poruszanie się. Poza tym jest całkiem przyzwoity, choć raczej z niższej półki.

Panie Macieju pontony kolibri mają już swoją renomę i może jest on z niższej pólki ale z tej seri poza tym są uważane za jedne z lepszych pontonów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ponton będzie dość ciężki, umordujesz się niosąc go przez las. No i podłoga w nim nie pozwala na wygodne poruszanie się. Poza tym jest całkiem przyzwoity, choć raczej z niższej półki.

Panie Macieju pontony kolibri mają już swoją renomę i może jest on z niższej pólki ale z tej seri poza tym są uważane za jedne z lepszych pontonów. :wink:

To bardzo możliwe. Dzieki ;)

Tak naprawdę każdy chyba ponton da się sprawnie wykorzystać, a z drugiej strony każdemu można przypisac jakies wady. Zresztą, jeśli ktoś zdecyduje się na ponton i kupi go, to będzie korzystał. Jeśli uzna, że czegoś mu brak, to go sprzeda i kupi inny.

Miales do czynienia z tym pontonem ?

http://www.bass-shop.pl/go/_info/?user_id=2421〈=pl&sess_id=e5ada599abb6d8051dff6a184fcabc4f

jaki do niego zamontowac silnik ? mozesz cos ciekawego polecic ?

Fajny. Prawie taki jak mój, tylko dłuższy o metr ;) W opisie podano, że mozna wieszać 30km. I warto taki powiesic, bo nieźle sobie poszalejesz na wodzie. A docenisz moc jak wyskoczysz na morze :) A silnik jakikolwiek,byle w miarę nowy. Mój ponton na razie ma Yamahę F4AMHS (najmniejszy z integralnym zbiornikiem) i to wystarcza na sprawne poruszanie się na wodzie. Przymierzam się jednak do 15km, to jest max dla mojego pontonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz ponton z pawężą to dobrym rozwiązaniem jest firma WATS z Bielska. Są oni producentami profesjonalnych pontonów. Kupowanie hond, quicksilverów, yamah ma tą wadę, że jest poważny problem z serwisem ( np. przebicie lub rozcięcie), sam mam ponton firmy BRIG i kiedyś jego cuma weszła mi w śrubę silnika jachtu, rozciął się na długości pół metra i nikt go nie umiał naprawić, przedstawiciel firmy BRIG w Polsce jak i przedstawiciele w/w firm polecili mi kupić nowy... czyli znowu ponad 3K PLN wydać. W Watsie mi to zrobili bez problemu, jako jedyni w Polsce.... Do tego ich pontony są średnio o 30% tańsze niż reszty świata, oczywiście jakość THE BEST. Teraz gdy będę kupował jakiś ponton to tylko u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich!

Od około tygodnia poszukuję dla siebie pontonu. Niestety jak wiadomo jest strasznie dużo firm je produkujących i wybór nie jest łatwy - w szególności dla osoby, która wcześniej nie użytkowała tego typu sprzętu (tak jak jest to w moim przypadku). Na począteku może napiszę do czego mi tak właściwie byłby potrzebny ponton, otóż przede wszystkim do spinningu na okolicznych jeziorach, w grę wchodzi również użytkowanie go w słonej wodzie np. krótkie wycieczki wzdłuż brzegu w Chorwacji - nie będzie to często, najwyżej raz w roku. Na ogół na potonie będą pływały 2 osoby ale podejżewam, że i nie mniej rzadko będę zabierał 4 osoby. Do pontonu oczywiście planuję zakupić silnik spalinowy o mocy około 10 kM.

A teraz do konkretów. Po długich i mozonych poszukiwaniach znalazłem kilka jednostek które by mi najbardziej odpowiadały.

Pierwszy ponton to model CN-X-360/0AL firmy Chinee za 3200 zł

Drugi to Kaiman K-330 R firmy Bush za 3400 zł

Natomiast trzeci znalazłem na niemieckim Ebay'u

http://cgi.ebay.de/NEU-Oc...1QQcmdZViewItem

Co mnie zainteresowało w tym pontonu:

- o połowę niższa cena

- większa długość

- praktycznie identyczne parametry jak u wyżej wymienionych pontonów.

I tu właśnie pojawia się pytanie - czy warto?

Zastanawiam się, że po roku nie będzie przypadkiem na wyrzucenie. Z jednej strony niska cena i świadomość, że najprawdopodobniej wszystkie trzy zostały wyprodukowane w Chinach w tej samej technologii i z tego samego tworzywa a z drugiej strony zawsze pozostaje niepewnośc i jakieś ale.

Jedną zasadniczą róznicą jest to, że w tym pontonie z Ebaya podłoga i pawęż są wykonane ze sklejki natomiast w pozostałych dwóch z aluminium.

Co sądzicie o tej tańszej alternatywie? Oczywiście bardzo proszę również o opinie na temat Chinee i Busha.

Jeśli macie propozycje innych pontonów również piszcie - budżet jaki chcę przeznaczyć na ponton najlepiej żeby nie przekroczył 3400 zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowa podłoga jest znacznie wygodniejsza i dłużej zachowuje estetyczny wyglad, jest natomiast cięższa i trudniej nosić taki ponton spakowany. Mój trzymetrowy ponton, wcale nie jest taki duzy na wodzie, ale zajmuje mi prawie cały bagaznik w kombi. Na morzu taki ponton jest trochę za mały.

Polecałbym wyrób znanego producenta (też powstaje w Chinach, jak wszytsko dzisiaj), ale link podany powyżej przez jednego z Kolegów wydaje się godzien uwagi. Z kolei zalecałbym ostrozność przy nowych pontonach w allegro. Pojawiła się marka udająca wyroby dobrej jakości, ale znacznie gorzej wykonana. Nawet komór ma znacznie mniej. Ponoć główna tuba, to jedna komora.

Link do ciekawych informacji o korzystaniu z pontonów w Chorwacji: http://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=14035&postdays=0&postorder=asc&start=210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno zakupiłem pontonik HSM270PL z firmy Info Media z łomży(jak dobrze pamiętam) dwie ławeczki z torbami podwieszonymi pod nimi(dobry gadzet na termos dokumenty i inne rzczy ) pawęż na silnik do 10 KM certyfikat D podłoga sztywna ze sklejki w aluminiowych ramkach srednica balona 42 cm trzy komory i dmuchany kil napompowany w pokoiku prezentuje sie rewelacyjnie waga samej gumy(bez zadnego osprzętu) to kolo 30 kg w tej chwili czekam na silnik i pierwszy test na wodzie w następny weekend a poważne łowienie to rozpoczęcie sezonu sandaczeowego na Turawie... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie jednak dalej zastanawia ten z Ebay'a. Kurcze... 2 razy tańszy. Jak będzie obleśnie wyglądał to zawsze mogę bez bólu serca pozowlić sobie na nowy. Tylko jak z wytrzymałością :???: do do 3000 zł wydaje mi się, że wszystkie praktycznie takie same są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim kupiłem swój oglądałem ,przeglądałem i pytałem ten co mam nie różni sie od hondy czy yamahy jedyna różnica to cena a co do wytrzymałości to mam dwa lata gwarancjii sprzedawcy i 5 lat producenta( tak jest napisane w karcie gwarancyjnej)miałem dzisiaj odebrać silnik ale kurier nawalił więc test sprzętu dopiero za tydzień.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

jeśli ktoś planuje zakup pontonu to moja rada największy na jaki was stać ja posiadam 270 cm i dla 2 osób i sprzętu to ciasno brakowało tych 30 cm , przy sporym wietrze i duużych falach spowodowanych skuterami wodnymi i jachtami motorowymi ponton spisywał sie rewelacyjnie a wiało chwilami tak ,ze na falach pojawiały sie białe grzywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pojedynke to się nawet nie zabieram za to a dwie osoby rozpakowanie pompowanie podłoga silnik to jakies 20 minut problemem w pojedynke jest zwodowanie napompowanego pontonu bo raz ,że sporo waży a dwa jest nieporęczny do noszenia dla jednej osoby (mówie o moim 270 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowanie i napompowanie trzymetrowego pontonu nie stanowi wiekszego problemu, tylko warto mieć dobrą pompkę, żeby się zanadto nie spocić ;). Sprawdza się pompka elektryczna, ale potem trzeba "dobić" ręczną pompką.

Przy składaniu jest problem z oczyszczeniem i wysuszeniem pontonu, trzeba przy tym popracować i poświęcić troche czasu. Postanowiłem wozić napompowany ponton na przyczepce z plandeką i na wszelki wypadek kupiłem pokrowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić ten ponton doradźcie coś czy warto

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=374844702

To jest aukcja firmy handlujacej wyrobami Intexu, oni chyba jako pierwsi wprowadzili cieniutkie intexowe podróbki Sevylora. Kupowałem u nich tanie wiosła i niezłe pompki.

Ten ponton to taka taniutka chińszczyzna. Największą wadą jest cienki materiał i dmuchana podłoga. W ogóle wykonany jest jak dmuchany kajak ;) Jakoś tam ten ponton posłuzy, tylko miej dobrą pompkę i łatki w zapasie. Pierwsze padnie dno przetarte o brzeg, albo inny element zaczepiony haczykiem.

Z drugiej strony ludzie pływają niemal na wszytskim i wielkich narzekań nie słychać. Na pewno lepszy jest ponton z linku powyżej, oglądałem go w sklepie. Mało efektowny, ale wygląda dość solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić ten ponton doradźcie coś czy warto

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=374844702

Cienki chiński ponton wykonany jak dmuchany kajak. Cienki materiał i dmuchana podłoga - uważaj na własne haczyki i otarcia o brzeg. Firma od lat żyje ze sprzedaży chińskich zabawek dmuchanych, mają fajne pompki, tanie wiosła i baseny ogrodowe. To oni wprowadzili na rynek cieniutkie podróbki Sevylora.

Pływać da się chyba na wszytskim, byle pamietać o ograniczeniach.

Ponton z linku powyzej oglądałem w sklepie. Wygląda w miarę solidnie i jest lepiej wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie kolegów wędkarzy.

Specjalnie się zarejestrowałem, aby napisać parę słów o wędkowaniu z taniego pontonu dł 3,60m.

W ubiegłym roku myślałem, że jest to genialny pomysł. Ponton (INTEX) za ok. 500,00+używany silniczek za 250,00. Czułem się jak NEPTUN. Pierwsza niemiła niespodzianka już przy pierwszym wodowaniu - kotwiczka wbita w burtę (dość duży essox doprowadzony prawie do pontonu spiął się - ugięty kij zapracował, kotwiczka trafiła w burtę - koniec wędkowania, czas na klejenie). Trzecie wodowanie - piękny świt. Ok godz. 8.00 na niedużym, 40ha jeziorze zrywa się szkwał. Pomimo usilnych starań i 2 osób na pontonie z 2 kompletami wioseł nie udaje się dopłynąć 15m do brzegu. Musieliśmy "sztormować" przez całe jezioro i czekać aż pogoda się uspokoi.

Trzecia, ostateczna przygoda, po której już nigdy nie wsiądę do takiego wynalazku - spotkanie z pływającą pod wodą kłodą, rozdarcie podłogi i 2 komór stanowiących lewą burtę. Co prawda ponton utrzymał się na wodzie (a raczej to co z niego zostało), lecz do wody bezpowrotnie trafiły: wędka, pudełko z przynętami, echosonda, akumulator od silnika. Łatwo policzyć straty.

Po tej przygodzie kupiłem łódkę (3,1m) z przyczepką. I kapoki. I czuję się nareszcie bezpiecznie.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.