Skocz do zawartości
tokarex pontony

Mietków


franek111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkicz. wraóciłem wczoraj z mietkowa po 2 dniowy pobycie nad wodą. efekty niezłe 6 leszczy takich po 56 50 jeden szczupaczek niewymiarowy. Ale w nocy z piątku na sobote zaniepokoiła mnie wiadomość od kontroli że mietków będzie zamknięty od 1 sierpnia. Jeszcze wspomnieli że będą spuszczać do takiego stanu, że tylko rzeka będzie płynąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

[glow=darkred][/glow]witam kolegów też doszłymnie słuchy że spuszczają wode z mietkowa bo tame maja naprawiać masakra jak to prawda jedyny taki duży piękny zbiornik wody na dolnymśląsku ciekawo co bedzie z ryba no jak to będzie po naprawie jak ma ktoś info z zródła to piszcie cos na ten temat.A jaka jest sytuacja teraz na zbiorniku wybieram sie w sobote na nocke?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stanu to jadą z wodą. W porównaniu w zeszłym tygodniu jak byłem to z brzegu zeszło ok 2m. do 3m. I tak jest za każdym razem jak pojade a staram się jezdzić przynajmiej raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Otrzymałem odpowiedz z PZW Wrocław

Obniżenie poziomu piętrzenia nastąpi od sierpnia br. do rzędnej 160 m tj. pozostanie tylko 200 ha pow. zalewu o gł. do 3,5 -4 m. W okresie wrzesień-listopad naprawa zapory - dylatacji i płyt ekranu od strony odwodnej.

Pozdrawiam

Dyrektor Karol Napora

Czekam teraz na odpowiedz czy będą jakieś zakazy wprowadzane od tego sierpnia.

Tak mi się zdaje że w tym roku tylko dwa miesiące wędkowania nas tam czeka.

Pare postów temu był ten temat drążony. Ja dzwoniłem do kolesia na tamie i mi powiedzieli ze spuszczaja do ZERA wiec dokońca nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się łudzić że komuś zależy na rybie w tym zbiorniku. To jest retencja i kopalnia. Kasa się liczy a nie ryba i wędkarze. A po co spuszczają wodę do zera, to oni wiedzą, po co. Ja sie domyślam. Na bank wprowadzą koparki i ciężarówki. A dla picu wcisną każdy kit by ryja nie otwierać.

To jest biznes. Sandacza nie ma w zbiorniku od 2008 i 2009 roku, zarybień zero bo po co. A wędkarzy teraz więcej niż za czasów gdy Mietków był zwanym eldoradem Sandaczowym. To jest biznes. Ważne by kolejka była z początkiem roku w kasach PZW.

Zdrówka i dobrej wódeczki na nockach nad tą wyjałowioną wanną życzę. No dobra, Leszcze czasami biorą LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto ja tam byłem w tamtym roku i miałem ładne brania i kilka rybek złowiłem a zbiornik dopiero poznaje narka

Film z jesieni 2009 pokazuje piękny zbiornik, a 5.15

minucie sytuacja destrukcyjna dla rybostanu.

Film z Mietkowa luty 2010 Ze zbiornika zrobiona kopalnia piachu.

Na filmie z 2008 r. koparki w 3,50 minucie, które ponoć wydobywają odkryty piasek szklarki.

Poznawaj dalej :) Narka

ps.

Oczywiście nie dziwię sie temu że Sandacze są zabieranie przed czerwcem i grubo przed wymiarem. Otwórzcie oczy. Kłusolami nie są ci co takie ryby zabierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Mietkowa, mam złe wiadomości

http://www.prw.pl/articles/view/15470/zbiornik-w-mietkowie-do-remontu

Służby hydrologiczne chcą obniżyć poziom wody w Mietkowie o tyle, ile się da. Z 1000 hektarowego sztucznego jeziora, pozostanie około 200, może nawet 140 hektarów.

Opróżnianie rozpocznie się w połowie sierpnia, a zbiornik Mietkowski ma pozostać prawie pusty do listopada. Tyle bowiem czasu potrzeba na naprawę uszkodzonych wałów.

Magdalena Łońska z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej uspokaja, że nie grozi nam sytuacja sprzed roku, ze zbiornika Witka, gdzie woda po przerwaniu wałów zalała kilka miejscowości. Jednak znaczący jest pośpiech służb hydrotechnicznych w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam po weekendzie na Mietkowie? Ja wybieram sie na przyszły i mam pytanie jaki stan wody i czy mocno kwitnie? Planuje podjechac od Chwałowa ale bede wdzieczny za sugestie jesli zle kombimuje.Interesuje mnie glownie biala ryba. z gory dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Ma ktoś może jakieś konkretne wiadomości od kiedy Mietków mają zamknąć dla wędkarzy? Bo z kim nie gadam to każdy co innego mówi a w związku oczywiście nikt nic nie wie. Odnośnie rybek wcale nie jest najgorzej przedwczoraj sandaczyki 55 i 78 cm i dwa zgubione pod łodzią. Wczoraj kilka krótkich szczupaczków i okonek 40 cm. Ale trzeba się napływać. Pozdrowionka dla wszystkich!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem od strony pirsu, po godzinie odpuściłem sobie łowienie z zielonej farbie. Tyle glonów w życiu nie widziałem, ale akurat taki wiatr i fala... Za to na bystrzycy za tamą całkiem nieźle okonie brały, ponad 100 sztuk w 2 osoby w ciągu 2,5h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem od strony pirsu, po godzinie odpuściłem sobie łowienie z zielonej farbie. Tyle glonów w życiu nie widziałem, ale akurat taki wiatr i fala... Za to na bystrzycy za tamą całkiem nieźle okonie brały, ponad 100 sztuk w 2 osoby w ciągu 2,5h.

Zielona woda na Mietkowie to norma. Już miesiąc temu w tym rejonie gdzie byłeś juz zieleniała. A jak tam jej poziom, spada?

A Okonki na Bystrzycy zawsze brały, może nie w takich ilościach jak piszesz, ale zawsze coś i przeważnie małe sztuki. Nawet maluchy rzucały się na blaszke nr3 :) Coś większego u Ciebie się czepiało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powitał

Zdecydowałem że w sobotę pojadę z pontonem na Mietków. O 5 rano byłem już na wodzie do godz 10. Ciepło było, ale wiał bardzo silny wiatr. Zero brań.

Stan wody, około 2-3 m niższy niż stan przeciętny. Wyłaniają się juz mielizny w okolicach wysp. Z brzegu kiepski dostęp do wody, bo muł zalega i śmierdzi.

Koniec Mietkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam, dzisiejszy tekst z gazety:

"Gazeta Wrocławska": W Zbiorniku Mietkowskim jest już mniej niż połowa wody. A codziennie jego poziom obniża się o około 25 centymetrów. Za chwilę w większej jego części pozostanie już tylko muł i żwir.

Zalew Mietkowski to kluczowa budowla dla zachodniej części Wrocławia, chroniąca ją przed wysoką wodą na rzece Bystrzycy. Jest także popularnym miejscem weekendowych wyjazdów wrocławian. Dlatego wiele osób zastanawia się, czy przypadkiem zapora zalewu nie przecieka.

To jednak nie awaria zbiornika, ale początek prac, które mają w przyszłości właśnie poważnej awarii zapobiec. W najgłębszym miejscu zalewu jest już tylko nieco ponad 5 metrów wody, podczas gdy zwykle jest to około 13 metrów. W ciągu najbliższych 10 dni poziom obniży się nawet do 3 metrów, a powierzchnia zbiornika zmniejszy się aż o trzy czwarte (z ok. 80-90 do 20 hektarów).

Zobacz zalew na zdjęciach satelitarnych

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu rozpoczyna prace przy obwałowaniach i zaporze Zalewu Mietkowskiego. Sytuacja jest skomplikowana, bo trzeba wymienić płyty, z których zbudowana jest zapora, i to od strony wody. Właśnie dlatego same prace budowlane (potrwają od końca września do listopada) trzeba poprzedzić spuszczeniem z Mietkowa ogromnych mas wody. Ta operacja rozpoczęła się już w połowie sierpnia i w tym momencie przekroczono półmetek.

- Zbiornik jest coraz mniej szczelny - tłumaczy Krzysztof Kitowski, wicedyrektor zajmujący się w RZGW we Wrocławiu ochroną przeciwpowodziową.

- Trzeba wymienić i uszczelnić tzw. ekrany, czyli betonowe elementy, które zabezpieczają wały od środka - dodaje. Zapewnia, że nie ma obaw, by do awarii mogło dojść w tym czy przyszłym roku. Jednak woda, cały czas naciskająca i drenująca nadwerężone wały, mogłaby za kilka lat spowodować zawalenie się całej zapory. Dlatego w RZGW nie chcą dłużej czekać. Tym bardziej że w tym momencie są fundusze na remont i wszystkie potrzebne pozwolenia. A co z rybami, które na co dzień zamieszkują zbiornik i bez których wędkarze nie wyobrażają go sobie?

- W tym roku właśnie z uwagi na planowany remont zrezygnowaliśmy z jesiennego zarybiania zalewu - tłumaczy Karol Napora, dyrektor Polskiego Związku Wędkarskiego we Wrocławiu. - Kilka ton ryb, które miały trafić do wody, pojawi się podczas wiosennego zarybiania. Co kilka dni obserwujemy też, czy ryby masowo nie odpływają Bystrzycą. Na razie nie ma żadnych niepokojących zjawisk - dodaje Napora.

Ostrzega, że od 8 września obowiązuje zakaz łowienia, właśnie ze względu na niski poziom wody. Wędkarze, którzy będą go łamać, mogą zapłacić nawet 200 zł mandatu, a sprawa może trafić do sądu.

Zalew w Mietkowie to największy sztuczny zbiornik na Dolnym Śląsku. A jednocześnie bardzo ważny obiekt dla Odry i Wrocławia. Gdy poziom w Odrze jest niski, z Mietkowa zrzuca się więcej wody do Bystrzycy (dopływu Odry), by zapewnić żeglowność na najważniejszej dolnośląskiej rzece. Gdy występuje zagrożenie powodzią, zbiornik w Mietkowie jest w stanie zgromadzić potężne masy wody, chroniąc Wrocław. Zbiornik powstał w 1986 roku. Ostatnie spuszczanie wody i remont robiono w 2007 roku. Jednak skala tegorocznych prac jest jeszcze większa.

Jerzy Wójcik "Gazeta Wrocławska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

ludzie proponuje sie skrzyknac napisac jakis list do mediow , swego czasu przed spuszczeniem wody radio wrocław interesowało sie sprawa były przeprowadzane długie wywiady w ktorych "madre głowy" tłumaczyły ,ze spuszczenie wody jest konieczne z powodu remontu tamy , moze by rozliczyc z tych remontow ludzi odpowiadajacych za obecny stan rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.