Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Marienty teraz chyba zdradzi jeden kanał na poczet drugiego;) a bezzadziorów nie ma co się bać. W tym sezonie na spinning, na takie kotwiczki, nie zaliczyłem spadów. Przynajmniej nie przypominam sobie, że coś poważniejszego straciłem.  To, co bujało się na kiju doholowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie! Piątka z przodu na miarce z kleniem mi już pękła. Mam nadzieje doczekać szóstki.

2 godziny temu, jaceen napisał:

Marienty teraz chyba zdradzi jeden kanał na poczet drugiego;) a bezzadziorów nie ma co się bać. W tym sezonie na spinning, na takie kotwiczki, nie zaliczyłem spadów. Przynajmniej nie przypominam sobie, że coś poważniejszego straciłem.  To, co bujało się na kiju doholowałem.

Nie ma takiej opcji. Za wysoko cenię sobie spokój i ciszę nad wodą :wink: Zatem wracam w wysoką trawę i krzaczory!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, długo mnie nie było. Gratuluję nowego PB. U mnie sezon całkiem udany jak na ilość wypadów. Sztukowo super,a i jakościowo też nie narzekam.

Dzisiaj mój rekord gatunkowy. Okonie, krąpie, kleń 40+, płoć i na koniec jazik, którego chciałem uwiecznić, ale śpieszno mu było do domu i po angielsku mi uciekł...

Boorys już wie, ale jak ktoś chce skoczyć na 3 dni na grube pstrągi w Pieniny to proszę o kontakt. Wyjazd z wro w dniach 4(5)-7.07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Wróciłem właśnie z centrum (okolice katedry). Miałem okazję chwilę połowić. Woda żyje :) bardzo aktywny okoń, tych rybek było tyle, że nie policzę. Miałem też dwa spady boleniowe. Niestety musiałem wracać bo praca na 7:00 :P Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwsze wodowanie pontonu niestety jeszcze na wiosłach. Pogoda piękna wyglądamy z narzeczoną jak raki😂WYPAD Od 15 do 20, rybki dopisywały choć nic na pokładzie się nie zameldowało. Łowiłem tylko z opady na głębokości od 4 do ponad 8 metrów. Na 7 metrach rzut,guma opadła dość szybko, główka 20 gram, nic nie puka w przynętę, ściągam, kopyto widzę już przy pontonie a na echosądzie coś idzie do góry widzę przy powierzchni coś nie mniejsze od pontonu SUM !!!narobil tyle chalasu ze musiałem tłumaczyć mojej połowicy ze nic nam nie grozi 😂😂😂😂 potem jeszcze 5 kopnięć ale nie trafione. A i mowię zrób kochanie zdjęcie tylko tak żeby było widać czapkę HACZYK.PL i ponton a oto efektlarge.image.jpeg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejne kilka godz na pontonie ryby słabo żerowały choć jednego pięknego sandacza zerwałem 😭 Jutro zryw o 3 rano i będę próbował dalej. A właśnie jak jest z łowieniem w nocy ze sprzętu pływającego można czy nie?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

po obiedzie pogoda się poprawia czyli zaczyna kropić czyli tak jak lubię,melduje się u mnie na zatoce ,na powierzchni plywa kożuch zielonego ,dopiero w połowie zatoki daje się. rzucać ,najpierw na gumkę jest okonek po pół godziny branie na woblera ryba poszła w trzcinę myślę szczupak sprzęt delikatny (żyłka 0,14) poczekam w końcu jak dałem luz to wypłynął -okoń trochę większy ,przenoszę się na odrę no i się zaczęło prawie każdy rzut to branie a jak nie to odprowadzenie wielkością nie powalały ale zabawa przednia , drugie zdjęcie to gumki dnia😁 p.s.ja wędkowałem a gościu chodził na de mną i zbierał grzyby nawet jednego prawdziwka miał 😋

WP_20160626_16_11_26_Pro.jpg

WP_20160626_19_39_44_Pro.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zaliczyłem nocne zawody mojego koła. Efekty były tak marne, że przynajmniej sobie pospałem w nocy. Grunt to wygodny fotel, który można rozłożyć na płasko.

Zdjęcie z zawodów pt. "Ciężkie jest życie wędkarza"

20160624_192224.jpg

W niedzielę nie mogłem sobie odmówić bycia nad wodą i wyskoczyłem na kilka godzin smużakowania. Miałem kilka wyjść ładnych sztuk i jednego >40cm udało się wyjąć.

20160626_185349.jpg20160626_185416.jpg

Przy okazji pozdrawiam kolegę @PPu88, który jeśli się nie mylę jest autorem wobka dnia.

20160626_194012.jpg

@Budek Zazdroszczę klimatów!

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek powtórka z rozrywki poszedłem sprawdzić jak się sprawy mają i były jaja bo nie trzeba było zarzucać tylko opuścić do wody gumkę i okonie zachowywały się jak piranie 😉 atakowały po parę sztuk ,bardzo dużo bran ale drobnica,wczoraj poszedłem na ciężko z nastawieniem na szczupaka niestety lipa bez efektu ,dzisiaj znowu lajtowo brania nie za często ale rozmiarowo zdecydowanie okonki większe , wszystko na 5 cm.gumki w godzinach od 15 do18 pozdrawiam Wasyl p.s. po modernizacji zrobiło się cholernie głęboko na kanale woda dziwnie czysta😊 i zaczyna zarastać to mi się podoba 😊

WP_20160629_13_55_50_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj Odra od 16 do 20.  Na koszyk kilka krapi i dwie ładne płotki. A na wątróbke chyba z 15 sumow,  niestety żaden nie miał wymiaru.  Największy ok 60 cm,  ale ilość brań powala. Jutro powtórka.  Może dam radę przebić się do tych większych. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W nocy z soboty na niedzielę zaliczyłem wypad sezonu więc muszę się troszkę rozpisać. Nad wodą zameldowałem się przed 21:00 mocno już zmierzchało. Zaczęło się od wymiarowego klenika na niewielkiego smużaka, który został zaatakowany tuż po wpadnięciu do wody. Potem było już lepiej.

Przed 22 zaliczam mocniejsze przytrzymanie. Zacinam w tępo i czuje nietypowy opór. Przynętą była zielona żabka dorado prowadzona bardzo wolno wzdłuż opaski. Hol nietypowy. Widziałem szeroki garb więc stawiałem na jazia. Okazało się, że żabkę zaatakowała płoć ~38cm. Zabrakło 1cm, żeby wyrównać PB w tym gatunku. Co ciekawe bardzo potarmosiła mi obie kotwiczki.

20160730_214514.jpg

20160730_214657.jpg

Ok. 22:40 zmieniam miejscówkę i obławiam dużą oską od @jaceen kamienistą opaskę. Na końcu zestawu melduje się klenik 38cm.

20160730_223920.jpg20160730_224239.jpg20160730_224253.jpg20160730_224323.jpg

Miejscówka ma potencjał więc za jakiś czas zmieniam przynętę i powracam do żabki dorado. Zarzuciłem daleko, poczekałem aż spłynie, napiąłem żyłkę i naaaaagle łup! Siedzi! Odjazd niesamowity. Hamulec gra długo i głośno aż miło! Myślałem, że mam klenia życia! W międzyczasie pojawił się kolega @jacolan, dzięki któremu bardzo sprawnie udaje się podebrać pięknego 50cm klenia. Walczył tak zaciekle, że myślałem, że to brzana. Szybka sesja i po niecałej minucie kleń odpływa w głębiny.

20160730_231237.jpg

20160730_231306.jpg

Zmiana miejscówki. Na koniec zestawu zakładam mocno pracującego Jaxona Feroxa. Rzut. Żyłka się napina i łup! Siedzi. Nie wiem co to ale holuję jak gałąź. Okazało się, że to boleń. Pierwszy raz trafił mi się nocny boleń na +40cm. Na szczęście odpiął się już w podbieraku więc po kilkunastu sekundach odpływa w dobrej kondycji.

Zmiana miejscówki. Na końcu zestawu wraca zielona żabka. Woda odbija w kierunku środka rzeki więc przy brzegu płynie dużo wolniej. Zwijam szybciej, żeby czuć pracę przynęty. Łup! Melduje się klenik 37cm.

20160731_003130.jpg

Zmieniam miejscówkę, idę dalej. Woda jakby wolniejsza więc szukam w pudełku mocniej pracującego woblera. Na koniec zestawu ląduje 4cm kenart (swoją drogą chyba ulubiony woblerek kolegi @peekol;-). Rzut, zejście wachlarzem i łuuup! Melduje się klenik 44cm. Szybkie foty i rybka odpływa.

20160731_010107.jpg

20160731_010149.jpg

Zmieniam miejscówkę. Na końcu zestawu w dalszym ciągu kenart. Rzut! Mocniejsze podciągnięcie i… nie zgadniecie co! … a jakże! Łuuuup! Siedzi! Melduje się kolejny klenik 50cm. Pięknie zażarł całego kenarta mimo to udaje się go szybko wypiąć. Mimo, że wielkością dorównał temu poprzedniemu to walczył jak czterdziestka.

20160731_011645.jpg

20160731_011836.jpg

20160731_011926.jpg

Godzina 01:30, kończę. Kołowrotek Catana nie wytrzymuje tak pięknego wypadu. Po zmianie miejscówki i jeszcze kilku rzutach wyzionął ducha. Chyba nie opłaca się go wskrzeszać.

RIP Catana 3000.   

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie połowiłeś. Ja dzisiaj z muszką ltałem  od godz.8. Kilka kleników i jeden bolo ok 40. Zdecydowanie musze wyskrobać jakieś wieczory, bo widze że to inna jategoria wagowa :) pozdr

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marienty świetnie połowiłeś ;) Oby takie wypady zdarzały się za każdym razem ;) No bracie trafić dwa razy kluska 50 na naszej wrocławskiej Oderce to nie lada wyczyn!!! W dodatku piękna żarłoczna płoć ;D 

Ja niestety drugi tydzień pauzuje, dużo pracy było a jutro jeszcze wyjazd do Gdańska - wreszcie odpocząć, choć chęć zabrania ze sobą kijaszka gdzieś po głowie chodziła ;D

Połamania i do zobaczenia nad wodą ;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MARCIN82 napisał:

@Marienty świetnie połowiłeś ;) Oby takie wypady zdarzały się za każdym razem ;) No bracie trafić dwa razy kluska 50 na naszej wrocławskiej Oderce to nie lada wyczyn!!! W dodatku piękna żarłoczna płoć ;D 

Ja niestety drugi tydzień pauzuje, dużo pracy było a jutro jeszcze wyjazd do Gdańska - wreszcie odpocząć, choć chęć zabrania ze sobą kijaszka gdzieś po głowie chodziła ;D

Połamania i do zobaczenia nad wodą ;)

Oby! Oby to nie był ostatni taki wypad w tym roku.

@bacyk Jak masz gdzieś klenie w łowisku to moim skromnym zdaniem dużo łatwiej zapolować na nie w nocy

Połamania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad nad Odrę od 15 do 21. Brań bardzo dużo,  przeważnie brały niewielkie leszcze i płocie,  chociaż trafiły się takie "rodzynki" typu płocie powyżej 30 cm, brzana ok 35 cm i ładny klen.  Do tego kilka odjazdów nie do zatrzymania. Na dwa kije nie dałoby rady łowić.  Metoda to oczywiście feeder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.