Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

@jacolan napisał, że wczoraj nad Odrą zebrała się spora ekipa Ligi Ślęzy. No tak, Ślęza zarosła i wody niewiele w niej płynie, to spotkanie przeniosło się nad kanał. Było nas w sumie dziewięciu. Nieźle.

Przyjechałem nad wodę około 1730. Widzę, że przy moście @budek i @jaceen zawzięcie biczują wodę. Wiążę muszydło do przyponu i wchodzę w nurt. Do 1800 niewiele się nie dzieje. Krótka przerwa na pogaduchy i rozchodzimy się wzdłuż brzegu, żeby połowić do zmroku.

20160831_181528.jpg

Poniżej mostu na streamerka łowię okonie w rozmiarze wrocławskim. Do suchej kilka wyjść, ale bez ryby w podbieraku. Gdy zapada zmierzch, biorę spinning i wykorzystując czas do umówionego spotkania pod mostem, zapinam jeszcze na woblera krótkiego klenia. Po przerwie – już w ciemnościach łowię jeszcze niespełna godzinę powyżej mostu, ale bez efektów. I to tyle z ryb. Sezon pstrągowy można uznać za zamknięty.

Za to spotkanie towarzyskie – bezcenne.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

wieści z nad wody. Aktualnie przesiaduje przy ujściu wody z oczyszczalni do Odry (janowek) ryba pięknie bierze leszcze łopaty plotki pod kilogram i mnóstwo jazi jest miejsce do łowienia na muchę  wiec kij w łapę i do dzieła ja zostaje do jutra😛😛może w nocy coś na rasówke 😏😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek w raz ze znajomym wybraliśmy się ze spiningami na kanał powodziowy koło mostów warszawskich. Od 18 do 22. Nasze wyniki to około 35-40 okoni(największy już po zmroku ponad 30 cm) , krótki kleń(ok. 30) , szczupak (ok. 40 cm) i sandacz (ok. 45 cm). Wymiary na oko, co by ryby szybko do wody wracały.  Zabawa przednia :) W miedzy czasie spotkaliśmy 2 wędkarzy więc tłoku nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Budek napisał:

wieści z nad wody. Aktualnie przesiaduje przy ujściu wody z oczyszczalni do Odry (janowek) ryba pięknie bierze leszcze łopaty plotki pod kilogram i mnóstwo jazi jest miejsce do łowienia na muchę  wiec kij w łapę i do dzieła ja zostaje do jutra😛😛może w nocy coś na rasówke 😏😏

jak tam 😊 dzieję się coś? Ja z rana pomykam z żywcami na kanał

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę mamy zawody spinningowe z koła hydral nr72 na wyspie opatowickiej zdam relacje jakie efekty mieliśmy jeśli wogole bedą ja nastawiam się na bolka bo najłatwiej go złowić przetestowałem ostatnio kilka przynek i mam pare perełek które powinny dać rybę jeśli będzie w miarę aktywna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to zawody były i chyba tyle można o nich powiedzieć ryby praktycznie nie było widać u mnie na brzegu zameldował sie jeden okoń 21 który dał mi 5 miejsce dwa takie same mi spadły oraz jeden szczupak 10 min przed gwizdkiem dał by zwycięstwo ale był nie wymiarowy i tez spadł z haka upał masakryczny łowiliśmy od 6 do 12 pierwsze miejsce 6 okoni zlowione  na duże błystki do 7 rano pózniej cisza wystartowało około 30 zawodników 7 złowiło ryby ( same okonie) żaden nie miał więcej niż 25 przykre jest to ze złowisz rybę i musisz ja donieść na mierzenie które odbywa sie na zakończenie zawodów żadna ryba nie wróciła do wody w najbliższa niedziele GRAND PRIX PZW OGREGU WROCŁAW O puchar koła KRZYKI odbędą sie na odrze w miejscowości RATOWICE tez startuje może tam będzie lepiej 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach odpoczynku od kleniowania i jaziowania wybrałem się nad wodę by w końcu zapolować na sandacza. Oczywiście nie obyło się bez ostrych targów w domu bo od niedawna czasu w tygodniu to mam jak na lekarstwo. No ale wytargowałem te parę godzin. Dostałem bardzo dobrą radę od kolegi @jaceen a dokładnie taką, że jak jadę na sandacze to mam zabrać tylko wobki sandaczowe i broń boże ani jednego, nawet najmniejszego smużaka. Tak zrobiłem! Łowiłem 20-23. Do wody poleciały wobki z przedziału 6-8-10cm. Głównie te większe. Zdążyłem zamoczyć dużego Widła, Glooga Nike, Rapalę x-rap (jestem pod mega wrażeniem pracy tego wobka) i Glooga Kalipso.  Po 2h łowienia mam ładne kopnięcie na 8cm Kalipso prowadzone z prądem. Na końcu zestawu melduje się… sand..kleń! Nie powiem, ładny bo równe 50cm ale miał być Sandacz! Na ostatnią godzinę dałem szanse Widłom. Zanotowałem jeszcze 2 konkretne brania. To drugie było konkretne czyli z fontanną ale rybka się nie zapięła. Jestem na 100% pewny, że to ładne klenie. No cóż. Jak to ktoś kiedyś na mądrze napisał… jak w wodzie nie ma sandaczy to brać nie będą.  

PS Muszę zainwestować w jakiś statyw bo wszystkie moje foty wyglądają tak samo :wink:

20160913_220022.jpg

20160913_220120.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj zaliczyłem kolejną próbę złowienia nocnego sandacza. Kolejny raz do wody poleciały wobki z przedziału 8-10cm. No złowiłem w końcu... Trafił się sandaczyk ok 30cm. Nie o taką rozmiarówkę mi chodziło. Wypad uratował klenik ok ~45 który połakomił się na 8cm Widła. Przywalił tak, że mi mało co wędki z ręki nie wyrwało. Rybka dobrzy wypasiona i bardzo waleczna. W zeszłym tygodniu trafiłem w nocy sumka ok 60cm. Chyba powrócę do kleniowania bo to mi najlepiej wychodzi.

  20160924_214630.jpg

20160924_214700.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie trudno dotrzymać kroku Mrientemu. We wtorek przeszedłem odcinek od slipu przy Żużlowców, do ujścia Widawy. W kilku miejscach dobrze gryzły okonie. Jednak chodziło mi o coś innego. W ciągu dnia jedno wyjście opaskowego bolenia. Wieczorem miałem dwa brania. Jedna ryba po krótkim holu zalicza spadek. Nie była duża.
 Drugie branie z przytupem. Piękna walka i kolejny półmetrowy kleń do sezonowej kolekcji. Po takiej rybie obowiązkowo trzeba na nowo podginać kotwice. Dodam, że większość moich przynęt ma zlikwidowane zadziory w kotwicach. Powoli dochodzę do 100% bezzadziorów. Polecam!

P1230735_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

 Mikado Da Vinci travel spin 240, kołowrotek 4000, pletka 0,14

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja w sobotę wybrałem się na rybki.  Zameldowałem się o świcie ze spiningiem na I barkach, drugi rzut do wody i siedzi mały szczupaczek ok 30cm. Po kilku kolejnych rzutach zmiana miejscówki na II barki.

Tam znaczenie mniej osób więc idę sobie brzegiem i rzucam. Okonie dość dobrze współpracowały. (4 małe sztuki z jednego miejsca) i co jakiś czas kolejne. Doszedłem do ujścia zimowiska,  tam wychodziły bolenie ale żaden się nie skusił. Trafił się za to mały kleń. Na sam koniec około 9:00 miła niespodzianka :) Oj ładnie mnie sponiewierał ten szczupak. Nie miałem stalki i modliłem się w duchu aby plecionka wytrzymała. Bo miejsce gdzie się skusił na obrotówkę było mocno zarośnięte. Miałem tyle dodatkowego balastu na kiju, że aż musiałem zamoczyć buciki :)

 

 

 

DSC_07732.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj miałem kontrolę strazy rybackiej na barkach jeden i to juz dobrze po zmroku. Stałem w pobliżu mostu milenijnego jak podjechała do mnie terenówka. Swoją drogą zaskoczony byłem że udało im sie wjecac na cypel autem bo nie dośc że szlaban to ostanio jeszcze zagrodzili wjazd. Przed wejsciem na barki na płocie wisiała kartka o dzisiejszych zawodach koła chemik i nie zajmowaniu w tym dniu stanowisk w danych godzinach i moze dlatego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego ma

Godzinę temu, FullWengjel napisał:

Ja wczoraj miałem kontrolę strazy rybackiej na barkach jeden i to juz dobrze po zmroku. Stałem w pobliżu mostu milenijnego jak podjechała do mnie terenówka. Swoją drogą zaskoczony byłem że udało im sie wjecac na cypel autem bo nie dośc że szlaban to ostanio jeszcze zagrodzili wjazd. Przed wejsciem na barki na płocie wisiała kartka o dzisiejszych zawodach koła chemik i nie zajmowaniu w tym dniu stanowisk w danych godzinach i moze dlatego... 

witaj mam pytanie bo slyszalem ze na pierwszych barkach jest zakaz wstepu i wedkowania ? czyli z buta mozna wejsc i wedkowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezkie pytanie... pozmnienialo sie troszke bez wiedzy wedkarzy..daja mandaty mimo ze w naszej karcie pisze co innego, w centrum niby nagle zrobili zakaz wedkowania, kotos dostal za to mandat.... a na powodziowym koltroli jokos niema i co krok na brzegu widac łuski skrobonych ryb a niby NO-KILL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w niedziele zawody spinningowe maja sie odbyć na kanale NO KILL wpisowe 0zł. Fajnie jak by haczyk sie pokazał 😀😀ja będę obowiązkowo 

http://www.pzw.org.pl/ks-wroclaw/wiadomosci/139683/60/komunikat_spinningowa_gpo__miejska_odra_spinningowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.