Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
38 minut temu, Darek 1 napisał:

Nie...byłe dużo dalej, za Brzegiem Dolnym.

Poznałem miejsce po tle ;-)

W zeszłym roku kiedy byłem tam o tej porze to ciężko było wejść na główki bo wszystko było zarośnięte. Widać mało kto tam zaglądał. Teraz też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj "trening" przed jutrzejszym spotkaniem , sporo okonia i jeden boleń , po raz pierwszy w tym roku odpaliłem " cztero metrowy Spining " efekty są 😉 co prawda rozmiarowo póki co nie są zadowalające ale ilość dobra , jutro " pochwalę się " co i jak , druga kwestia , nie wiem jak wy ale ja coraz częściej fajne rzeczy znajduje nad wodą , jakiś miesiąc temu znalazłem dowód osobisty ( niestety nie istnieje w internecie bo nie mam pejsbuka 😝 ) żona znalazła w necie gościa i ten bardzo zadowolony przydrałował z flaszką wina w podzięce , dzisiaj znalazłem dwie podpórki i elektroniczny sygnalizator , na powrocie zachodzę do wędkarskiego na osiedlu i zostawiam namiary na siebie ( może ktoś będzie skarżył się że przesrał nad wodą sprzęt ) wychodzę z założenia że dobra karma wraca 😀

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotni wypad z kolegą. Za dnia uganiałem się za okoniem/sandaczem z opadu ale tutaj mizeria bo tylko kilka małych okonków się połakomiło. Korci mnie, żeby zostać trochę dłużej i konsekwentnie łowić z opadu w nocy. To już nie pierwszy raz kiedy ja się zwijam a ludzie dopiero przyjeżdżają łowić.

Po zapadnięciu zmroku zmieniamy miejscówkę i łowimy wyłącznie na woblery. U mnie krótkie sandaczyki, niebrzydka płoć i ładny kleń 53cm. Kolega za to zalicza pierwszego w życiu wymiarowego sandacza 57cm.

20180929_213807.thumb.jpg.ad695d77580e888966df066bedcaca8e.jpg

20180929_213905.thumb.jpg.5d5efdc3a5b2ccb2a1484fd7d428adb8.jpg

20180929_210707.thumb.jpg.d0322b941ec19b1a414ef4ffbc643509.jpg

Sandacz kolegi.

20180930_203221.thumb.jpg.010128c7375a9b0688a40411e9b49b3b.jpg

 

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a ja mam problem z mniejszymi rybami, jakbym się nie starał, to nie potrafię trafić tych mniejszych okoni (<25cm), ani innych ryb poza sandaczami, okoniami i szczupakami. Chciałbym złapać coś, czego w życiu jeszcze na oczy nie widziałem - jaź, klen, boleń czy sum. Może mnie po prostu nie lubią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu wraz z kolegą obławiamy nocą różne obetonowane części centrum miasta. W poszukiwaniu różnych ryb z lekkim ukierunkowaniem na sandacza. Trafiały się całkiem ładne okonie, sandacze poniżej wymiaru i płocie na mepsa w rozmiarze 2. Było kilka obcinek, spadów, cała masa zaczepów i zebranego doświadczenia. Wypady raczej krótkie, czasami nawet na godzinkę zobaczyć co się dzieje na opaskach.  No i nadszedł ten wieczór gdzie wszystko wskazywało, że te będzie TEN wieczór. Zmotywowani i z wewnętrzną nadzieją stawiamy się na pierwszej miejscówce. Po około 30  minutach pod nogi wychodzi mi przepiękny okoń, ale niestety w ostatnim momencie rezygnuje. Jest dobrze. Nie mija 15 minut i woła mnie kolega, już po chwili słyszę ten oczekiwany przez  każdego wędkarza odjazd na mocno skręconym  hamulcu. Już wiem, że ten wieczór będzie jego. (Kolegę zainteresowałem spiningiem na poważnie na początku roku) Po około 8 minutach rybka się poddaj, a jak to zwykle bywa w takich sytuacjach podbierak w samochodzie. We dwójkę zawsze łatwiej i po kilku próbach ryba ląduje w moich rękach a później na brzegu. Jest potwór :D miarka pokazuje 86 cm. Nie muszę dodawać, że to jego nowy PB. Jeszcze coś w tej Odrze pływa. 

Niestety takie zdjęcie bo miejscówka wyjątkowo charakterystyczna no i RODO ;) 

sandacz.thumb.jpg.4b38f4bbc564b0d8a6c435908b79fd50.jpg

Jak to czytasz, to jeszcze raz gratulacje!! 

P.S. Kolega godzinę później wyjął szczupaka 64 cm też PB. Taki to był wieczór. 

  • Lubię to 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wolfan napisał:

to w rzeczywistości "Jaź"?

Jaź 👍

12 godzin temu, Gu_miś napisał:

Kolegę zainteresowałem spiningiem na poważnie na początku roku

Skąd to znamy. Wędkarze początkujący podchodzą czasami niekonwencjonalnie do nowego i często biją na głowę takich z rutyną. I bardzo dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jaceen napisał:

Skąd to znamy. Wędkarze początkujący podchodzą czasami niekonwencjonalnie do nowego i często biją na głowę takich z rutyną. I bardzo dobrze:)

Jacen to się prawo frajera nazywa?🤔? Działa w 99% przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wolfan napisał:

widzieć na zdjęciach, a w końcu złapać, to jednak lekka różnica :D

Trochę trzeba przerzucić tych rybek, aby bezproblemowo je oznaczać. Tu masz Marientego płoć

20180917_222742.jpg

Tu swojego jazia

43614519_275390233313943_8823497404637511680_n.jpg

A ode mnie czwartkowy kleń dla rozróżnienia.

WP_20181011_21_52_33_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.987ea6f013681e2fa68c6645482b72aa.jpg

i jeszcze czwartkowe trzy jazie:)

P1350956_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.4cd0d96c1a820be36ece40adaa3acf20.jpg

WP_20181011_22_10_11_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.d86c3f68cba39f3a11cda31b454f8348.jpg

P1350950_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.b7658112163a2acbc4a3b9e8db28abf4.jpg

Sandaczy nie wklejam, bo nie pasują do tego porównania😁

 

 

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2018 o 21:54, Wolfan napisał:

Witam Panowie,
Czy ta wyrośnięta płotka złapana na poperka, to w rzeczywistości "Jaź"?
Miejsce złowienia: Kanał Powodziowy :D

43614519_275390233313943_8823497404637511680_n.jpg

Czy ta beznadziejna siatka ogrodzeniowa jest położona na całej długości kanału powodziowego ? Co jakiś czas odwiedzam okolice mostu Bartoszowickiego i tam się niestety już nie da wędkować na spinning - chyba, że powierzchniowo. Za każdym razem jak jestem w okolicy to mówię sobie "aaa wpadnę na kilka rzutów, będę uważał" a i tak kończy się to zawsze zaczepem i utratą przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, compatriot85 napisał:

Czy ta beznadziejna siatka ogrodzeniowa jest położona na całej długości kanału powodziowego ? Co jakiś czas odwiedzam okolice mostu Bartoszowickiego i tam się niestety już nie da wędkować na spinning - chyba, że powierzchniowo. Za każdym razem jak jestem w okolicy to mówię sobie "aaa wpadnę na kilka rzutów, będę uważał" a i tak kończy się to zawsze zaczepem i utratą przynęty.

Siatka znajduję się (na moich terenach) przy moście chrobrego i przy jazie Bartoszowickim. W sumie, łowiąc dzień w dzień przez 2 tygodnie po 3h na dzień, zerwałem 4 przynęty. Używam gum, cykad, woblerków :P W przypadku wpadnięcia między kamienie, mocno napinam plecionkę i szybko szarpię nią między kołowrotkiem a pierwszą przelotką (takie szarpnięcie za strunę), wciąż ciągnąc wędką do góry :D Przynęta najpierw odsprężynowuje w tył, a później idzie do góry, omijając zaczep. A woblerki po prostu luzuje i same wypływają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również pytanie: Czy łowienie 50 metrów od jazu, to łowienie 50 metrów od podziału na pietra wody czy całej betonowej konstrukcji? Z góry dziękuję! Na jeziorach nie mam takiej konstrukcji, a dzisiaj zostałem upomniany, że nie mogę łowić w tym miejscu (Beton przy samiutkim OpatoVice od strony jazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wolfan napisał:

50 metrów od podziału na pietra wody czy całej betonowej konstrukcji?

1618278484_P1340736-Kopia.thumb.JPG.60de5636564352dec3523734f24dac98.JPG

Po jednej i drugiej stronie beton jest traktowany, jak integralna część jazu. Główka w tym przypadku również. Kilka razy widziałem podpływających policjantów do łowiących z główki. Jak się to kończy nie wiem. Na łowiących z betonu, już nie zwracam uwagi. Zobojętniałem. Byli tacy, że ze zrozumieniem przyjmowali wiadomość o możliwych konsekwencjach. Jednak byli też tacy, co nic sobie z tego nie robili. Osobiście nie mam problemu w takich sytuacjach i w kontrowersyjnych miejscach nadkładam metry.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.