Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zwabić Leszcze


DamioBear

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 384
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja znam jeden i to wyprobowany:)

Ide do wedkarskiego i kupuje:

- gold pro wajdusia

- tania baze zanetowa

- atraktor brassem wajdusia

- biszkopcik z miodem sensasa

- glinke wiazaca

- glinke rozpraszajaca

- klej

Mieszam wszystko w odpowiednich!!!! proprcjach, przecieram przez sito, dodaje robactwo i wale do wody (nie na oslep czywiscie:-)

Aha z tych skladnikow robie 3 rodzaje zanety - zeby sie roznie rozmywaly kule.

Reszty nie napisze bo to tajemnica :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jesli chcesz zrobic sam zanete to wyprobuj ten sposob:

1.Składniki podstawowe

-Bułka tarta

2.Składniki wypełniajace

-Mąka ziemniaczana

3.Pobudzające

-Płatki owsiane

4.Zapachowe (wybierz jeden ze składników )

-wanilia

-kminek

-kolendra (szczególnie na leszcza )

:lol:

Wszystkie składniki wymieszaj razem. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

WOREK CHLEBA=WOREK LESZCZA

Kup ze 2 bochenki chleba, namocz w wiaderku w niezadużej ilości wody aby niebył za rzadki, jezeli zdarzy się ze bedzie brejowaty to zagesc bułką tartą, można do tego dodać trochę kolendry na "smak" lub jakiegoś atraktora. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym chlebem to nie wiem czy jest dobry pomysł. Ryby mogą go nie zjeść do końca i szybko może zakwasić i popsuć łowisko. Na leszcze proponowałbym średniej klasy zanęte ze sklepu zaprawioną dużą ilością mielonej kolendry. Najlepiej kupić ją w takich kuleczkach i zmielić w maszynce do mielenia pieprzu. Do zanęty trzeba jej dac dużo ok.5-7%. Jak dla mnie jest to najlepszy zapach na leszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam!

Czy zaneta Secret Leszcz jest skuteczna? I drugie pytanie, jesli otworze paczke z zaneta i nie wykorzystam calej ta resztka sie zmarnuje, czy moze byc przechowywana w otwartej paczce? Jesli tak to ile?

Pozdrawiam!

|<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z otwartą zanentą nic sie nie dzieje pod warunkiem że nie będzie w wilgotnym miejscu i będzie szczelnie zamknięta aby zapach nie wywietrzał. Co do skuteczności ....... każda zanenta ma swoje plusy i minusy. Jesli będziesz łowił na rzece to spróbuj necić pszenicą (szczególnie w upalne dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Anonymous

ZGADZAM SIE Z LARYM, WSYP SE ZANETE DO SŁOIKA I MOZESZ JA TAM TRZYMAC BARDZO DŁUGO I NIC CI SIE Z NIA NIE STANIE JA TAK ROBIE I ZANETA NIE TRACI ZAPACHU

A JESLI CHODZ CI O ZANETA NA LESZCZA TO TAK :

JESLI CHCESZ ŁOWIC TAKIE DO 25 - 30 CM TO SAMA BYŁKA TARTA Z WODA (ZEBY BYŁA TAKA KULKA) JA TAK ŁOWIE I IORA NA TO LESZCZE PRZEDEWSZYSTKIM I PŁOCIE CZASAMI ALE TO ZADKO JAK BYS CHCIAL WIEDZIEC WIĘCEJ TO PISZ 780358 GG :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki po co wsypywać zanętę do słoika ??? :???: Weźcie tylko tę paczkę z zanętą ładnie zrulujcie i obficie obklejcie taśmą !!! Taka paczuszkę włużcie do jakieś najlepiej ciemnej szafki w chłodniej piwnicy :) Ja tak robie już od lat i nie narzekam...NIc mi się z nich nie ulatnia :twisted: Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowie na jeziorze dośc płytkim ale nigdy nie ma na nim przyduchy. Lowię najchetniej na kukurydze konserwową. Podchodzi płotka. Ale jest tu smaczny leszcz ale trudno mi go sciagnąć. Jestem nad wodą od 3do 4 dni. Jakimi ziarnami + dodatki do nich, najłatwiej go sciągnąć. Czy można necić kukurydzą na słodko. Jak ją przygotować. Przeczytałem na forum grubo sypiesz grubo zbierasz i chciałbym się tego trzymać.Zamówiłem sobie wiecej kukurydzy na jesień i chciałbym się jej trzymać. Podzielcie się swoim doświadczeniem; może

podejdzie coś grubszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi ziarnami + dodatki do nich, najłatwiej go sciągnąć

Maciej 49, co prawda leszcz będzie żerował na kukurydzy ,ale to nie jego ulubiona zanęta ,jak masz możliwości to kup łubin ,oczywiście łubin słodki ,to jest ulubione ziarno leszcza ,już samo beż atraktora kusi duże sztuki tego gatunku ,ale jak już coś dodawać to proponuje melase [słodzi dodatkowo] lub kolędre może być z melasą.

Jak coś nie dopisałem to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ludzie sorry ze pisze duzymi , ale pierniczy mi sie klaWIATUR I TAK JAK TERAZ SIE WŁACZA SAM caps LOCK :D musz kupic nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a oprucz tego, moze mi ktos pomoc : jak zrobic (czy wgolole sie da) zanete na bazie konopi prazonej :D ( ale nie idnyjskiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam i pozdrawiam!

Czy mogli byście, Drodzy Koledzy, poradzic jaki jest wg. Was najlepszy zapach na leszcza i lina. I czy lepiej uzywac naturalnych zapachów czy sztucznych? Czy baze zanęty oprócz bułki tartej moga stanowic drobne otręby pszenne? Czy zielony groszek konserwowy jest skuteczną przynetą na te ryby? :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na leszcza to tylko melasa. Jest niezastąpiona w połowie tych rybek. Co do lina to strasznie wybredne to rybki, lubią słodkie smaki ale trzeba je nauczyć danego smaku tzn trzeba nęcić danym zapachem przez parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.