Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dzisiaj na rybach ? - Marzec 2014


GuCeK

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzisiaj postanowiłem odwiedzić Gold Valley Lakes w Aldershot - jedno z najstarszych łowisk komercyjnych w UK, którego wlaścicielami jest rodzina Raisonów. Will Raison to spławikowy Mistrz Świata w splawiku - indywidualny i druzynowy jakby co...

Łowiłem na Gold Lake - robiąc 'manewry' wiosenne - tyczką na zmianę z Metodą. Marzec w tym roku jest odmienny od tego zeszłorocznego - wiosna przyszła o wiele szybciej... Temperatura do 15 stopni, wiatr zachodni - temperatura wody 9 stopni.

Tyczką łowiłem na 10 metrach - na lewo nęcac siekaną dendrobena i kasterami - na prawo pelletami 2 i 4 mm. Ryby odpowiadały pozytywnie w obydwu przypadkach przy czym pellety wabiły większe ryby (większe leszcze oraz karpie). Metoda wymiatała - miks zanętowy z pelletami plus kukurydza działały rewelacyjnie. na koniec łowiłem tyczką przy samym brzegu - też było dobrze...

Wynik sesji - 38 ryb - w tym 11 karpi (największy 80 cm około 8-9 kilo - picker zdał egzamin)- reszta leszcze, płocie i hybrydy. Metoda to 7 karpi i jedna płoć - reszta tyczka.

cwov.jpg

4d2v.jpg

6x4p.jpg

karpik 80 cm, 8-9 kilo - najdłuższa walka na pickerze - ponad 12 minut. Następny karp ważył 6 kilo i hol trwał półtorej minuty...

gy1y.jpg

Method feeder już większy (large) - kukurydza działała idealnie!

muh4.jpg

7k0p.jpg

97jh.jpg

u6zs.jpg

Jego obecność przynosi szczęście. Trudno zaprzeczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dwie godziny nad rz. Supraśl nieopodal Białegostoku, lekki klenio-jaziowy spinning, ryb z kręgu zainteresowania brak, za to zameldował się wymiarowy szczupak, który w świetnej kondycji powrócił do wody. Później jeszcze jedno branie czegoś, niestety ryba nie została dobrze zacięta i w efekcie zeszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki wypad po pracy ze znajomym na Oławkę.

Ekspresowe zanęcenie, po jednej bolonce w dłoń... i we dwóch ok 50 jazi w okolicach 30cm, kilka płoci (największa 38) i pare krąpików.

11IYus.th.jpg 22.th.jpg 33.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014.03.20. Odra-Wrocław

Kilka wyjść i niesamowity pech. Brania jakieś były, ale nie mogłem w tempo zaciąć.

Oby dzisiejsza wyprawa była przełomem.

Nocny, odrzański kleń. Dobre 45cm.

916c11ced19232b5med.jpg

Wobler 5,5cm; Owner 0,16; Konger Maxim Travel-Spin 5-18g, Quantum Antix 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gratulacje za takie ładne rybki. Ja wybieram się jutro z nastawieniem na większego karasia na małe pożwirowisko ( mam nadzieję że woda już się ogrzała). Miał ktoś może jakieś efekty w tym roku, jeżeli chodzi o tą rybę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawnom nic postował, ale to nie znaczy żem siem opierdzielał ;) Nie postowałem od dawna więc depeszowy skrót połowów + ostatnie wypady adekwatne do tematu 'jak dziś było na rybach'.

Wczesną zimą i mnie nie ominęły dorodne płocie (w końcu upolowane dzięki wsparciu maniu i pankowatego).

20131228_081606.jpg

Potem brały jaśki, takie 20-30cm. Pierwsze wypady wczesną wiosną zafundowały mi dość sporą ilość tych rybek...

20140318_130502.jpg

W tym czasue kolega maniu łapał karpie... gula mi skakała! Oto jego dwa, pierwsze karpiki roku 2014.

20140301_090939.jpg

20140301_094303.jpg

A i mnie wczoraj szczęście dopisało, pierwsze rozsądne karpiki przedział 30-40cm.

20140320_164222.jpg

20140320_165807.jpg

20140320_170916.jpg

Tradycją w międzyczasie sporo leszcza... od maluchów po takie 40-45cm.

20140320_162957.jpg

Jednak największym zaskoczeniem był ten oto kolega, który wpłynął do zanurzonego w wodzie podbieraka. Zobaczyłem go dopiero w chwili składania sprzętu :)

20140320_162230.jpg

Oczywiście wszystkie rybki pływają i rosną dalej :cool: Sezon faktycznie się zaczyna! Metoda zarówno kolegi maniu jak i moja to federki, drobne koszyczki i leciutkie, jesienne zestawy. Do tego pinka i/lub kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś łowiłem z kolegą od 5.30 do 9.30 nad Wartą, nastawiliśmy się na drobnicę, wyniki to leszczyk, dużo uklejek, płotek, ogólnie ryba brała dosyć słabo bo puścili wodę z Jeziorska i woda poszła do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014.03.21 rz.Oława

Zapraszałem na dzisiejszy wypad. Tym razem odzewu nie było.

Narzekać na samotność nad wodą nie będę, bo lubię taką sytuację.

Specjalnie dla tego klenia machnąłem około 20km.

Kilkanaście dni temu poznałem jego stanowisko i wiedziałem, że to nie byle co, ta ryba.

Obławiałem miejscówkę kilkoma woblerami.

W końcu na agrafce zawiesiłem złotego, pływającego woblerka 30mm własnej produkcji.

Drugi rzut pod przeciwległy brzeg, i sprowadzam woblera wachlarzem na napiętej szesnastce Ownera do siebie.

Przytrzymanie, zacięcie i pojawia się wielka fala. Jest płytko i wrażenie o wymiarach ryby rośnie proporcjonalnie do czasu walki.

Pierwsza próba podebrania ryby i odjazd...

80c3d413c7415c65med.jpg

Druga próba i został tylko lej w wodzie :)

c06393def4bc1f11med.jpg

Trzecim razem, już uspokojony kleń poddał się i oto on

1bc9c75f93f02e8dmed.jpg

Miałem jeszcze jedno branie, jednak refleks jeszcze nie ten.

Za kilka dni pojadę tam jeszcze raz. Zlokalizowałem innego, też słusznych rozmiarów.

Już myślę jak do niego się dobrać :)

pzdr. jaceen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzony? 55+ ?

Tak, mierzenie na kiju, dało 49cm.

Zdradzisz proszę, w jaki sposób robisz takie fotorelacje "w locie"?

Przy większej rybie jest czas na zrobienie relacji. Zanim ryba da się podebrać, trzeba się z nią pomocować. Aparat mam zawsze przygotowany, ustawiony i przypięty do pasa.

Dodatkowo zgodziłem się na pewne zadania. Emocje podczas holu i te, aby zrobić jakiś materiał walczą ze sobą. Raz jedne są mocniej odczuwane innym razem drugie.

Taka uwaga, którą wziąłem sobie do serca, gdy chcę zrobić sobie zdjęcie z rybą.

Daję rybie odsapnąć przy brzegu. Jak używam podbieraka, to ułatwia sprawę. Po wielkim wysiłku, wyjęcie ryby z jej środowiska, aby zaspokoić swoją próżność, może dla ryby skończyć się tragicznie.

Wyobraźcie sobie bieg na 400m i po przebiegnięciu mety na siłę zanurzają nas pod wodę. Kilka sekund i po nas.

Takie uspokojenie ryby w wodzie daje również czas na zdjęcia.

Nawet, gdy zdarza się, że ryba w tym momencie uwalnia się sama, to pamiątka pozostaje.

Nie wiem, czy jest gdzieś temat, ale warto maglować jak postępować ze złowionymi rybami.

Nie chodzi mi o wzajemne ataki typu - nie macaj ryby! Tylko, jak już musisz:) to rób, to tak i tak, aby jak najmniej jej zaszkodzić :)

Widziałbym takowy w "Junior Haczyk", bo ze starszymi wędkarzami czasami trudno się rozmawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna klucha, gratulacje jaceen. Znam kilka miejsc na jednej z mazowieckich rzek gdzie stojąc w niej w spodniobutach widywałem takie kleniory pod nogami, ale nigdy nie udało mi się skusić takiego kabana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaaaceeeeennnnnn jak Ty to robisz ? ja 3 godziny klenie 60 + pod nogami mi plywaja i ani brania ;/ pokaz tego wobka ;) u ciebie juz klenie wytarte bo u mnie w parach plywaja a nawet w 3 ;)

Oto wobek, to on :)http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=249107#249107

Cieszę się jak dziecko, bo to ryba taka wypatrzona i planowana. Tym razem szczęście mi dopisało. I częściej zaczynam sięgać po swoje lipy niż sklepowe pianki.

Z mojego doświadczenia wiem, że we wrocławskich rzekach klenie zaczynają się trzeć w maju. W tym roku może być tydzień przyśpieszenia.

W Odrze apogeum do tarła bywało w czerwcu. I w tym przypadku tu też może być szybciej. Z tamtego roku miałem klenia, który jeszcze chyba w sierpniu polał mlekiem.

Może jak nas ryby widzą to nie pobierają pokarmu. Tak dla własnego bezpieczeństwa. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.