Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak bylo dziś na rybach? Wrzesień 2014r.


pawciobra

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, gratuluję wyników!

2014.09.13 Odra-Wrocław

Do trzech razy...

Tak, tym razem zrezygnowałem z miejscówek, na które często zaglądałem.

Wybrałem miejsce wygodne dla mnie, z dobrym oświetleniem i dobrą muzyką :)

Najważniejsze, że trzecia wyprawa w poszukiwaniu nocnych sandaczy kończy się skromnym sukcesem.

Wrocławska Odra skacze jak piłeczka pingpongowa.

Trzeba być przygotowanym na każdą sytuację.

Ryba złowiona na 6 cm lipowego swojaka.

thumb_P1120248.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Środa 10 września,po dwutygodniowej przerwie wróciłem do moich płotek i leszczyków.Pogoda dopisała,słonecznie i lekki zmienny wiaterek.Rybki też dopisały.

2s7t7vb.jpg

Złowiłem ok.30szt.Płotki wielkości standardowej 18 do 22cm.,leszczyki ok.30 do 35cm.

Wiele brań nie wykorzystałem.Ryby brały bardzo anemicznie.Może zaczynają już wyczuwać jesień.Łowiłem jak zwykle odległościówką,zestaw 3gr.,haczyk tym razem nr.16.Wszystkie ryby złowiłem na mady.Na kukurydzę ani jednego brania.Łowiłem od 8 do 14:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaję rano a tu wiadomość na telefonie. Brat z kumplem pojechali na ryby i pochwalili się takim zdjęciem:

Obrazek

To absolutna życiówka mojego brata. Ryba miała 118cm i około 30kg.

Oczywiście wróciła do wody.

Janu co to za ryba? bo nie moge rozpoznać .....przypomina dorsza :razz:

Łowisko oczywiście kojarzę.......nie myślałem zę za Olkuszem są takie ryby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nocny spin sandaczowo - sumowy. Mokrooooooo, mokrooooo i jeszcze raz mokrooooo! Stan wody tak wysoki, a woda tak brudna, że na 0.3-0.4cm dna nie widać... Ryby całkowicie zniknęły nie wiadomo gdzie :mrgreen:

Innymi słowy ni brania, ni puknięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na łowisku Kryspinów. Szczupaków 0. Ale pobiłem o 2 cm życiówkę okonia :)

Wynikiem 34 cm na obrotówkę. Piekna ryba. Niewiarygodnie wybarwiona.

Wiem że to średni okoń ale dla mnie najwiekszy jak dotąd. Nawet nie za bardzo chciał odpłynąć z ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014.09.16

Wrześniowe kleniowanie.

Dzień wcześniej zbierałem kanie i zaglądnąłem nad Widawę.

Od razu wiedziałem, że następnego dnia zrobię wszystko, żeby spędzić kilka godzin

z lekkim spinningiem.

Po kilku minutach wędrówki napotykam te smaczne grzyby.

Jednak w ten dzień odpuszczam im i idę dalej.

thumb_P1120340.JPG

Gdzieś tam, za tym gąszczem znacznie przerastających mnie pokrzyw, jest rzeka.

thumb_P1120393.JPG

I oto ona, Widawa. Już się uspokoiłem widząc wodę.

thumb_P1120391.JPG thumb_P1120389.JPG

Tym razem postanowiłem łowić na osy. Tylko na osy.

thumb_P1120409.JPG

Trochę ich w tym sezonie wystrugałem, ale nie miałem okazji nimi dobrze połowić.

Kilka rzutów i wybrałem sobie dwie. Ustawiłem im oczka tak, aby nie wbijały się w przybrzeżne trawy.

Pierwsze branie nastąpiło po kilkunastu minutach.

Przynętę prowadziłem wachlarzem bez kręcenia kołowrotkiem.

thumb_P1120353.JPG

Później próbowałem sprowadzać przynęty z nurtem.

Prowadziłem wzdłuż brzegu z długimi przytrzymywaniami.

Spławiałem tylko wybierając luz żyłki.

Każdy z tych sposobów przyniósł mi rybę.

thumb_P1120358.JPG thumb_P1120372.JPG

thumb_P1120396.JPG thumb_P1120419.JPG

Najważniejsze, że wykorzystałem przynajmniej połowę brań.

Poprzednio bywało gorzej.

Brały klenie, takie w przedziale 25-40cm.

Trafiały się też ukleje i na zakończenie zapinam ładnego chlapaka, czyli jazia.

thumb_P1120430.JPG

pzdr., jaceen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deejaybialy, jaceen, gratulacje Panowie.

Wczoraj wybrałem się nad Wartę z gruntówkami, niestety podobnie jak ostatnio nędza- jeden leszczyk ok 30cm. Chyba nie powtórzę wyczynu z zeszłego tygodnia. Łowiłem standardowo w nocy, w godzinach od 20:00 do 00:30. Brania jak już były to tylko na czerwonego robaka.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Tym co połapali ale sam się niczym pochwalić nie mogę. Ostatnio lipa. Zamiast sandaczy miałem dwie szczupakowe obcinki i nie były to jakieś większe zębacze bo zanim ścięły to je czułem kilka sekund na wędce i oceniam większego na max. 60 cm. A jak już się wysiliłem i zmieniłem fluorocarbon na metrową stalkę to wziął mi sandacz i po upływie 5 sekund puścił ... A w ogóle to wrocławska Odra skacze i brudna jest ciągle podobnie jak kanał nawigacyjny. Powoli ten brud schodzi, ale na stabilizację trzeba jeszcze kilka dni poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Czwartek 18 września.Piękna pogoda jak na wrzesień.Słonecznie i lekki wiatr z połudn.-wschodu.A oto co złowiłem.

4ke0yu.jpg

Łowiłem od 9 do 15.Kombinowałem na mady białe i barwione,na kukurydzę,na gnojaki i pinkę.I dopiero właśnie trzy czerwone pinki na haczyku nr.16 były strzałem w "10".Na nic innego brań nie było.Idzie jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to wrocławska Odra skacze i brudna jest ciągle podobnie jak kanał nawigacyjny. Powoli ten brud schodzi, ale na stabilizację trzeba jeszcze kilka dni poczekać.

Zmagałem się z tym płynącym syfem wczoraj. Byłem na kanale na Karłowicach. Woda płynęła, ale do momentu przepłynięcia pierwszej barki była w miarę czysta. Potem miałem wrażenie że barka po drodze ścięła jakiś mały zagajnik - pełno gałęzi, konarów traw itp. Utrudniało to łowienie, bo co minutę musiałem wyciągać zestawy i czekać na wolne od konarów "okno". Wyniki w związku z tym słabe - 2 leszcze 40cm, trochę mniejszych leszczy i krąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Czwartek 18 września.Piękna pogoda jak na wrzesień.Słonecznie i lekki wiatr z połudn.-wschodu.A oto co złowiłem.

Obrazek

Łowiłem od 9 do 15.Kombinowałem na mady białe i barwione,na kukurydzę,na gnojaki i pinkę.I dopiero właśnie trzy czerwone pinki na haczyku nr.16 były strzałem w "10".Na nic innego brań nie było.Idzie jesień.

PS.Dodam jeszcze że moje leszczyki nie przekraczały 35cm.Rozmawiałem z miejscowym wędkarzem to mówił że w nocy można złowić leszcza powyżej 40cm.Ja jednak w nocy nie łowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.