Skocz do zawartości
tokarex pontony

Grand Prix haczyk.pl 2014- bieżąca dyskusja


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 275
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak możecie zobaczyć w Regulaminie Grand Prix haczyk.pl 2014 , zaszło sporo zmian w stosunku do poprzednich edycji:

- Po pierwsze i najważniejsze- zmianie uległ system obliczania punktów. Obecny sposób sprawia, że szansę na wygraną w tej zabawie mają łowcy różnych gatunków ryb, nie tylko tych dorastających do imponujących rozmiarów. Jak wiemy złowienie pięknego lina czy lipienia jest nie mniej trudne niż złowienie okazu karpia czy suma.

- Zostały zaktualizowane progi zgłoszeniowe, które powinny moim zdaniem pozwolić na zgłoszenie regularnie wędkującym koleżankom i kolegom co najmniej kilku ryb w sezonie :twisted: W założeniu nie powinien to być konkurs elitarny, ale dobra zabawa dodająca smaczku codziennym połowom.

- Została wprowadzona premia punktowa dla wszechstronnych wędkarzy. Punkty przyznane za pierwszą zgłoszoną rybę danego gatunku są mnożone razy dwa! Warto będzie zapolować na różnorodne gatunki ryb, przez co konkurs też nabierze rumieńców.

- Mamy nowego moderatora konkursu. Jak już pisałem jakiś czas temu będzie nim kolega Robal- bądźcie grzeczni i trzymajcie się regulaminu, żeby miał czas na liczenie punkcików. :cool:

- Nagrody. O tych rzeczowych będę informował podczas trwania konkursu, ale jedna rzecz będzie nowa- pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej Grand Prix będą uhonorowane okolicznościowymi Pucharami haczyk.pl :twisted::cool:

- Zgłoszenia będą dodawane w jednym temacie a nie jak dotychczas w podziale na gatunki. Ułatwi to pracę przy liczeniu punktów i podgrzeje atmosferę rywalizacji, bo będzie można w łatwy sposób śledzić poczynania innych "zawodników".

Kategoria "Rekordowe ryby" pozostanie na forum. Będzie można ciągle zgłaszać do niej swoje ryby, ale nie będzie to obowiązkowe. Dla tych którzy nie lubią rywalizacji w Grand Prix, ciągle będzie to dobre miejsce żeby pochwalić się złowionym okazem.

Nic nie będzie również stało na przeszkodzie aby na koniec rywalizacji w Grand Prix podzielić temat do zgłaszania i przetransferować zgłoszone ryby do "gatunkowych" kategorii "Rekordowych ryb".

Na koniec pozostaje mi życzyć dobrej zabawy- Grand Prix haczyk.pl 2014 rusza już 1 stycznia :!::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałem udziału w zeszłych edycjach, a w tej mam zamiar, tylko jak "sędzia" oceni długość ryby po przedmiocie? nie prościej było by przy metrówce? Ucieło by to wszystkie- zwłaszcza za kuluarowe spekulacje. A czy ryba miała tyle, czy nie miała....

Innymi słowy ja piszę, że ryba miała tyle czy tyle, a Wy macie mi wierzyć :?::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście preferujemy zdjęcia ryb przy miarce, jednak gdy nie ma możliwości zrobienia takiego zdjęcia przedmiot przy którym jest ryba na zdjęciu umożliwi oszacowanie długości do paru centymetrów, także bez obaw.

Przede wszystkim ufajmy sobie nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą uwagę co do minimalnej długości troci i łososia. 55 cm to stanowczo za mało. to tak jakby zgłaszać 50 cm szczupaczki albo sandacze lub 15 cm okonki. Moim zdaniem wymiar zgłoszeniowy obu tych gatunków powinien zostać podniesiony o 10 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą uwagę co do minimalnej długości troci i łososia. 55 cm to stanowczo za mało. to tak jakby zgłaszać 50 cm szczupaczki albo sandacze lub 15 cm okonki. Moim zdaniem wymiar zgłoszeniowy obu tych gatunków powinien zostać podniesiony o 10 cm.

Jest jeszcze kilka innych ryb, które mają stosunkowo niski próg zgłoszeniowy- certa, dorsz, głowacica (na poziomie wymiaru ochronnego), lipień, łosoś, miętus, brzana, świnka, tołpyga... Są to ryby, których liczba zgłoszeń od początku rywalizacji wynosi od 0 do 2 sztuk. Zobaczymy jak obniżenie progów wpłynie na ilość zgłoszeń.

Jak się nagle pojawi 50 zgłoszeń łososia i 70 troci to pomyślimy nad podwyższeniem progu. :mrgreen::wink: Zwróć uwagę, że "zimowych" ryb do punktowania nie ma wcale tak wiele, więc od jutra nie pozostaje nic innego niż zasypać Robala zgłoszeniami :twisted::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że obecny regulamin jednak faworyzuje białą rybę. Być może dobrze byłoby podzielić GP na dwa konkursy - drapieżniki i ryby spokojnego żeru, bo (i to moje prywatne odczucie) znacznie łatwiej przeskoczyć płocią lub leszczem wymagane minimum, niż np. sandaczem.

Jestem natomiast przeciwny ograniczaniu ilości zgłoszeń. Ucierpią na tym osoby, które łowiły dużo ładnych sztuk, ale ktoś miał jednak "farta" i wygrał o dwa punkty, mimo, że ryb złowił niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy przez skórę czują w czym jest rzecz.

Chodzi o to, żeby szybko nie okazało się, że losy zwycięstwa w turze rozstrzygną się po tygodniu rywalizacji, bo ktoś jeden zgłosi 30 płoci- bo ma łowiska takich ryb i wie jak je łowić, inny co dzień zgłosi po 3 klenie, kolejny trafi stado garbusów z lodu itd.

Jestem natomiast przeciwny ograniczaniu ilości zgłoszeń. Ucierpią na tym osoby, które łowiły dużo ładnych sztuk, ale ktoś miał jednak "farta" i wygrał o dwa punkty, mimo, że ryb złowił niewiele.

Ja też jestem przeciwny ograniczaniu ilości łącznej zgłoszeń, ale być może należy rozważyć ograniczenie ilości sztuk jednego gatunku zgłoszonych w turze do np. 10 szt. To powinno zapewnić emocjonującą rywalizację przez całą turę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale być może należy rozważyć ograniczenie ilości sztuk jednego gatunku zgłoszonych w turze do np. 10 szt

Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł. A co z osobami, które specjalizują się w połowach tylko jednego gatunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to traktuje jako zabawę i mam zamiar się pokazać w tym roku bez względu na wynik.

Wygrać Grand Prix haczyk.pl powinna osoba , która wykaże się wszechstronnymi umiejętnościami , umiejąca dodać ryby złowione różnymi metodami. Byłaby to kwintesencja kunsztu wędkarskiego. Więc może zmusimy się jakoś do podjęcia walki w każdej metodzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrać Grand Prix haczyk.pl powinna osoba , która wykaże się wszechstronnymi umiejętnościami , umiejąca dodać ryby złowione różnymi metodami. Byłaby to kwintesencja kunsztu wędkarskiego. Więc może zmusimy się jakoś do podjęcia walki w każdej metodzie???

Ta wszechstronność jest dla mnie kwintesencją Grand Prix, stąd pomysł na pewne regulacje. Pierwszy raz rozgrywamy konkurs w tej formule i zależy mi na uniknięciu jednostronności jak to było poprzednio.

Z drugiej strony mamy jeszcze dwa inne narzędzia w regulaminie- premia za pierwszą rybę danego gatunku i próg zgłoszeniowy. Również tymi parametrami możemy operować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wszechstronność jest dla mnie kwintesencją Grand Prix, stąd pomysł na pewne regulacje. Pierwszy raz rozgrywamy konkurs w tej formule i zależy mi na uniknięciu jednostronności jak to było poprzednio.

Dokładnie o tym mowa. Ja bym się skaniał właśnie ku różnorodności. Doceniajmy takich wędkarzy a nie faworyzujmy monopolu.

Być może dobrze byłoby podzielić GP na dwa konkursy - drapieżniki i ryby spokojnego żeru,

Wszelkiego rodzaju podziały na My i Oni będą mocno kontrowersyjne.

Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł. A co z osobami, które specjalizują się w połowach tylko jednego gatunku ?

A czy nie jest ciekawiej oglądać takich "łowców" jak Jacen?

Sorry ale ja np. tak widzę wędkarstwo (nikogo nie chcę urazić). Dla mnie wypady przez cały rok na łowiska komercyjne może przynoszą rezultaty ale tak naprawdę czy są emocjonujące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z osobami, które specjalizują się w połowach tylko jednego gatunku ?

Wspominałem o tym.

Jak ktoś ma wodę (jedną) i jeden gatunek w niej, który potencjalnie może być szansą na wzięcie udziału w konkursie, czy ma cierpieć dodatkowo z tego powodu?

Chyba nie da się wszystkich pogodzić. Każdy z nas ma dostęp do różnej wody.

Może zgłoszenie jednej ryby z gatunku ( każdego gatunku) jednego dnia, będzie lepiej widziane.

Wyszły Stochowi dwa dobre skoki w danym dniu , ale ten lepszy jest podany do oceny. I w ten sposób będzie ograniczenie do zgłoszenia tylko 365 np. leszczy przez jednego wędkarza :cool: .

Jak Bozia da i złowię jeszcze w swoim życiu dwa klenie jednego dnia z wymiarem do konkursu, bez żalu podam jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reguły może i można zmienić, ale tak, aby nie krzywdzić tych co są już w grze. Jeśli chodzi o propozycję jaceena, cóż, ma ona sens i nawet z początku mnie ujęła, ale też nieco faworyzuje osoby będące nad wodą często, a dyskryminuje zasiadkowiczów.

Jedyne co mi do głowy w tej chwili przychodzi to limit 10 sztuk na gatunek/runda, przy czym do końca rundy można ryby mniejsze podmieniać na większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.