Skocz do zawartości
tokarex pontony

Lekki spinning czyli okoniówka :)


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wobler129

hexman mam ten kij, tylko 220cm. Był już 2 razy pęknięty, ale obydwa wypadki z mojej winy - ostatnim razem przywaliłem szczytówką w lampę w pokoju i naderwało się włókienko - ale za tydzień wędka będzie już zrobiona za... 10zł. :mrgreen:

Kurcze jaka cena :shock: Ja w tamtym roku 220cm kupowałem za 210zł. i to jeszcze była super cena :shock::???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 324
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość wobler129

Tak - 220cm ma szczytową akcję, jednak część kija poza szczytówką przy większej rybie także potrafi się wygiąć :mrgreen:

Kijek jest na prawdę ok - mi pasuje :wink: Krótki dolnik szczególnie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mnie umacniasz w wyborze :grin:

Zastanawiałem się nad Cormoranem z poprzedniej strony, ale chciałem kupić wędkę o dlugości 3m a taki "metraż" byl tylko do 25g :sad:

część kija poza szczytówką przy większej rybie także potrafi się wygiąć :mrgreen:

Nie wiem czy taki ryby mi się trafią przy moim szczęsciu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem coś takiego zerknij super kijek bardzo duże różnice w CW dają możliwość łowienia paprochami i większymi przynętami Cormoran Carb-O-Star X Jig 3m 3-25g . Bałem się żę będzie za miękki ale sprawuje się ekstra sprawdzone na wodzie okonie idą super i jazie nie spadają z tego kija .a do tego kupiłem kręciołka CORMORAN RODEO-3SF 1500 co daje bardzo małą wagę kija :mrgreen: w całości 400 gram . z takim kijkiem można łowić cały dzień i nie bolą plecy po 1000 lub więcej rzutach :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem Cormorana ale takiego Cormoran CARB-O-STAR X Light Jiggerspin 2,4m 3-15g, jest to typowa okoniówka. Do tej pory byłem z nim kilkukrotnie nad wodą i powiem, że sprawuje się według mnie rewelacyjnie. Wykonanie całkiem fajne, czułość rewelacyjna, w ręce leży całkiem nnieźle :grin: Wytrzymałość OK. Jak pisałem w innym temacie udało mi się wyholować nim 70-cio cm szczupaka, który połakomił się na paprocha. Według mnie kij godny polecenia, chociaż jest to moja pierwsza okoniówka, więc nie mam porównannia z innymi kijami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kongera Aviatora 2.7, 5-30 gr i również jestem z niego zadowolony :grin: Przy kupnie okoniówki wybierałem pomiędzy Kongerem Aviatorem i Cormoranem. W końcu zdecydowałem się na nowość, czyli Cormoran CARB-O-STAR X Light Jiggerspin 2,4m 3-15g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konger stosunkowo ciężki kij a co do gwarancji to to co polecam ma dwa lata gwarancji i niema problemów też . Co do kongerów to jeszcze jedno wszystkie kije o małym CW są takie jakieś chybotliwe , nie mają swojej sztywności jak trzymałem w ręku to sprawiały wrażenie kija z kompozytu a nie z węgla kij okoniowy powinien być bardzo czuły a zarazem sztywny żeby po małym skubnięciu przez rybę dał znać a jednocześnie być w sek gotowy na następne skubnięcia (ciężko to wyrazić słowami ) chodzi o to żeby sztywnością przypominał kija o dużym CW a zarazem delikatny pokazujący swoją pracą obciążenie 0,5 lub 1 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kij okoniowy powinien być bardzo czuły a zarazem sztywny żeby po małym skubnięciu przez rybę dał znać a jednocześnie być w sek gotowy na następne skubnięcia
i wg. mnie taki jest aviator. Jadąc ze znajomymi na okonie mam możliwość porównania i gdybym miał kupić okoniówkę wybrał bym kongera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te sama wedke co DooLiN, tyle ze dopiero jeden rok, ale wedke naprawde godna polecenia... troche ciezkawa ale za to zdrowo mozna w cos "przydzwonic" i nic sie nie dzieje... kijek sztywny ale czuly... szczegolnie lubie lowiec nim na bocznego, zakldajac ciezrek rzedu 7-10g mozna naprawde daleko smignac :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
Tak - 220cm ma szczytową akcję, jednak część kija poza szczytówką przy większej rybie także potrafi się wygiąć :mrgreen:

Kijek jest na prawdę ok - mi pasuje :wink: Krótki dolnik szczególnie :cool:

Kolego powiedz czy ta wędka poradzi sobie w rzecznym nurcie czy raczej jest za delikatna. Dodam, że przymierzam się do jej zakupu z tym, że o długości 240 i cw do 10g, zastanawiam się również nad Mikado Black Draft UL Spin 240 do 13g i juz sam nie wiem która lepsza :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważałem między Mikado Silver Eagle UFL Spin 240 cw do 10g oraz Robinson Xenon Perch 240 cw 2-10g.

Mikado przeważało stylistyką, uchwyt kołowrotka z góry przesuwany w dół w rękojeści korkowej i jakoś tak mhmhmmm sam nie wiem.

Robinson za to ma seledynową szczytówkę co ma poprawiać widoczność brań, ale standardowy uchwyt kołowrotka.

waga Mikado 137 g Robinson 140g cena ... mikado ok 130zł robinson 95 zł

Tylko że Mikado było nie dostępne, można zamówić ale nie wiadomo czy będzie w tej konfiguracji.

Robinson leżał bardzo dobrze i chyba dlatego się zdecydowałem, zresztą jak na wędkę używaną parę razy w roku na malej rzeczce lub z łódki na żwirowni to chyba będzie bez różnicy!

Zdam relację po testach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - 220cm ma szczytową akcję, jednak część kija poza szczytówką przy większej rybie także potrafi się wygiąć :mrgreen:

Kijek jest na prawdę ok - mi pasuje :wink: Krótki dolnik szczególnie :cool:

Kolego powiedz

Chyba Ci kolega nie powie :mrgreen: przynajmniej na razie :wink:

Robinson leżał bardzo dobrze i chyba dlatego się zdecydowałem, zresztą jak na wędkę używaną parę razy w roku na malej rzeczce lub z łódki na żwirowni to chyba będzie bez różnicy!

Zdam relację po testach

miałem okazję łowić tym kijkiem (tylko 205cm 1-8g) przez chwile i przyznam że za ta kasę (na allegro85zł z przesyłką) kijek jest w porządku głównie znajomy łowi nim okonki bo takie jest jego przeznaczenie ale mówił mi że i z wiekszą rybą nie miał problemu. Mi ostatnio spodobał się nie drogi aczkolwiek fajny kijaszek 2,70 IM10 C.W 1-8g http://www.allegro.pl/item515685979_okazja_im10_2_70m_c_w_1_8g.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Udało mi się wysupłać trochę aktywów, zamierzałem na dniach zaopatrzyć się w wędzisko za około 250 złotych i za podobną kwotę kołowrotek. Dziś beztrosko wybrałem się do wędkarskiego tylko i wyłącznie obejrzeć - i nade wszystko poprzymierzać w dłoni - sprzęt pod gumy. Pokazał mi sprzedawca dragona, jakieś tam inne produkty firm rozmaitych i - zachwalaną przezeń pod niebiosa- daiwę infinity Q jiggerspin 3-18, wyjął - chwyciłem ją i...TO JEST TO, trudno określić co dokładnie, ale właśnie TO! Po szybkim bilansie doszedłem do wniosku, że w istocie kosztem kołowrotka mógłbym pozwolić sobie na taki piękny (purpurowy) kij. Problemat mój polega na tym - i tutaj zwracam się do Wyjadaczy - że ja nigdy, nigdy nie łowiłem na gumowe przynęty, wędzisko ma posłużyć do zaznajamiania się z ową techniką, nie wiem zwyczajnie, czy warto wydawać tyle piniendzy będąc zupełnie zielonym w jigowaniu? (Zresztą moje doświadczenie spiningisty też jest znikome: jeden rok, wiele wypadów, ryb wprost odwrotnie, cztery szczupaczki i kilka okoni.) - Sprzedawca powiedział, że jak najbardziej. ;)

Głównie łowię w rzece Prośnie.

Dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawido napisał/a:

chwyciłem ją i...TO JEST TO,

sam sobie już odpowiedziałeś

wędzisko ma posłużyć do zaznajamiania się z ową techniką, nie wiem zwyczajnie, czy warto wydawać tyle piniendzy będąc zupełnie zielonym w jigowaniu?

jeśli nie będziesz karczować nią nadbrzeżnych drzew i nie posłuży Ci za podpórkę, oraz umiejętnie dobierzesz żyłke i nie będziesz narażł wędki na uszkodzenia podczas zaczepów to tylko życiowy okaz moze zagrozić tej wędce lub wada fabryczna ale na to jest gwarancja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.