Skocz do zawartości
tokarex pontony

Lekki spinning czyli okoniówka :)


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 324
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tak samo jak jest dużo zwolenników tub rezonansowych tak samo dużo jest przeciwników.

Mi to nie grzeje nie ziębi choć w krótkich wędkach nieco pomaga ale to nie jest aż tak wyraźna zmiana jak to nie którzy piszą. Czytałem różne rzeczy w stylu "poczułem trawkę" na innym bym nie poczuł jednocześnie nie ma się jakiej kolwiek podstawy że w tym samym momencie bym tego nie poczuł. Chodzi o to że nie łowił dwiema wędkami jedną z a drugą bez tuby w tym samym momencie. Co więcej sama konstrukcja tuby rezonanowej w wydaniu dragona budzi trochę zastrzeżeń patrząc na takie rozwiązania jak ma pracownia fishingcenter. Pamiętaj o tym że wędkarza nie sprzęt ustanawia mistrzem a jedynie jego umiejętności. A tubę rezonansową trzeba się nauczyć rozumieć... a przy łowieniu okoni lepszym rozwiązaniem są wklejanki moim zdaniem.

Podaje Ci link z opiniami na temat rezonansu www.jerkbait.pl/?p=193

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Szukam dla siebie okoniówki na nowy sezon.

Teraz mam kongera carbomaxx 2,7 do 15g i na początek był okej.

Teraz upatrzyłem sobie dragon millenium xfine 2-12g.

Łowię głównie na gumy 5cm na główce 3-5g, kogutami 6-9g, wobkami do 4cm i blaszkami 00.Wyczytałem, że ta wędka ma duży zapas mocy, a mi chodzi o dobre czucie tych przynet. Łowię na żyłki 0,16-0,18. Do dyspozycji mam 250zł. Lubię sprzęt dragona i chciałbym się skupić na tej firmie. Ma ktoś taki kijek? Polecacie, nie polacacie? Może jakiś inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę was drodzy koledzy o opinie na temat wędziska Dragon Millenium X-fine 2,70m 2-12g. Ktoś miał go w ręce, jakie wrażenia? A może za podobną cenę polecacie jakiś inny kijek?

Warto go kupić. Dobrze łowi i trzyma rzeczne ryby: okoń, kleń, jaź, utrzyma bolenia 2-3 kilo spokojnie w nurcie. Spoko utrzyma brzanę w Dunajcu na płytkiej wodzie, taką do 1,5 kg - oczywiście wszystko zależy od użytej żyłki i haka.

Czuła i elastyczna szczytówka i mocny blank, więc w jeziorze spoko się sprawdzi i do paproszka, i do wahadłóweczki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało kilka info na temat Dragon Millenium Senso Jig 2,45 c.w.1-7.

Tak jak pisałem wcześniej strasznie głucha w ręku, nie za sztywna przez co okoń nie wyczuwa od razu oporu, trzeba troszkę na nią połowić aby wyczuć kiedy przycinać lub odróżnić branie od przeszkody pod wodą.

Co do mocy to ma jej dużo, ostatnio z braku laku (drugi feeder został w domu) Senso Jig został przerobiony na pickera :) koszyczek 10g + zanęta + żyłka główna 0,14 + umiejętne zarzucanie i szło łowić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości popatrzyłem na allegro całkiem przystępna cena 240 zł. Niestety nie maiłem w ręku także się nie wypowiem Mam Team Dragona ale nie wklejkę i 3-14 cw. i na okonio klenio jazia wypas kijek. Nie wiem jak przy wklejkach ( bo mała średnica przelotek) ale mój daleko posyła drobne przynęty. W tamtym roku łowiłem na niego nawet bolenie takie do dwójki. Jest też na rynku ciekawy kijek daiwa exceller jigger 240 2-10 g w granicach 200 zł. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość mikado90

heh mam ten kijek tylko że w wersji 2.8m, łowię nim paprochami na główkach 2-5g i sprawdza się super. Daje rade z okoniami jak i szczupakami :) w bocznym też pewnie się sprawdzi :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Napisałam do jednego z Was na PW ale nie mam pewności kiedy zajrzy na forum..

Panowie czy bez większych filozofii moglibyście mi napisać jaka wędkę proponujecie na okonia i szczupaka? Chcę kupić prezent chłopakowi i nie ukrywam, że mimo starań tylko trochę kojarzę z tego co mi opowiada, że musi być lekka, długa.. a to za mało by nie zrobić z siebie idiotki w sklepie, w którym i tak byle co mi mogą wcisnąć czyniąc sobie moim kosztem zarobek...

Czy wiec mogłabym liczyć z waszej strony na konkretne firmy i parametry?

Wiem, że to sie musi dobrze w rece trzymać, ze każdy ma swoją opinię i niejeden powie że to bez filozofii i dywagacji sie nie da konkretnie... ale czytając to forum wiem mniej więcej co wiedzie prym.. i liczę teraz że ten kto ma taka z której jest zadowolony poleci konkret.

Pozdrawiam i mam nadzieję że nie dostanie mi się że tyle tu piszecie a ja pytam o to o czym jest 18 stron. Ja po prostu nie kumam niektórych sformułowań i parametrów - bez konkretów mogę źle kupić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić prezent chłopakowi

Gratuluję zaparcia, dla niewtajemniczonych wędkarstwo to rzeczywiście magia ;)

Panowie czy bez większych filozofii moglibyście mi napisać jaka wędkę proponujecie na okonia i szczupaka?

Jeden kijek na te dwa gatunki jest ciężko dobrać, na okoniu może być za twardy na szczupaku za miękki..... chodzi głownie o stosowane przynęty.

Jeśli ma być długa to rozumiem, że łowi z brzegu czyli długość 2,70m do 3m ;)

bez konkretów

Pro po, za jaką kwotę ma to być kijek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło że sie staracie pomóc.. Jeszcze trochę i kupię 2 wędki - dla niego i dla siebie ;) No wiec on łowi najczęściej z łódki i teraz wiem ze nie ma takiej jednej wędki na szczupaka i okonia ale mnie chodzi głównie o taką w stu procentach na okonia ale... żeby poradziła sobie ze szczupakiem- wiem wiem, gadam jak baba :) Ale naprawdę z naciskiem na okoń :) a niech jest na okonie tylko i wyłącznie :) a kwota rozsądna - z miłosci , ale bez przesady... tak myślę że ok 300 zł ale 500 też jeszcze dam ale wiecej już bym nie chciała choć jak dla niego to mogę... widzicie - temu się was radzę bo mi to by wcisnęli w sklepie za każdą kwotę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec on łowi najczęściej z łódki

Więc długość między 2,10 do 2,50cm chyba że preferuje długie kijki, ale 3m na łódkę to była by zupełna porażka - jest niewygodnie, a jeszcze mógł by Ci oko wybić ;)

na okonie tylko i wyłącznie

Jeśli tylko na okonie to z mojej strony mogę polecić kijki:

Bardzo ciekawy kijek, który nie nadwyręży Twojego portfela:

Daiwa Exceler Ultralight 2.40m 2-10g (tutaj nie ma dłuższego):

http://allegro.pl/daiwa-exceler-ultralight-2-40m-2-10g-i2243883949.html

Znalazłem w wyprzedaży naprawdę ciekawy kijek:

TEAM DRAGON 2,40m 2-10g

http://allegro.pl/wedka-team-dragon-2-40m-2-10g-promocja-kurier-0zl-i2238968452.html

Cena regularna tego kijka Team Dragon:

http://www.piter-fishing.pl/dragon-team-dragon-w/842-team-dragon-240-m-2-10g.html

Teraz osobiście na okonki używam kijka Daiwa Exceler Jigger 3-18g ponieważ mogę na niego użyć cięższej główki (8-12g) i połowić również z opadu na gumki czy założyć woblerka w poszukiwaniu klenia i jazia.

Jeśli chodzi o okonki to to są kijki, które znam i mogę polecić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawęziłam wybór do dwóch Wędka Konger World Champion Tango czy Iry Lucky? Bylam w miejscowym wędkarskim ale dragona jakoś za sztywna mi sie wydawała (a raz kiedysmialam w ręku taką która jemu odpowiadala więc temu Konger).

No ale przecież jeszcze kołowrotek!! Jakiś konkretny??

Pan z wędkarskiego powiedział że dobry jakieś ponad 250 zł. Ale wiecie, u niego ten Konger Tango był o 100 zł droższy niz w necie a jakbyście mi jeszcze powiedzieli konkretnie jaki kołowrotek to bym jedno i drugie z netu ściągnęła - czy jednak netowe zakupy odradzacie i zrobić jak on mi zaproponował u niego kij Millenium i kołowrotek shimano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z wędkarskiego powiedział że dobry jakieś ponad 250 zł. Ale wiecie, u niego ten Konger Tango był o 100 zł droższy niz w necie a jakbyście mi jeszcze powiedzieli konkretnie jaki kołowrotek to bym jedno i drugie z netu ściągnęła - czy jednak netowe zakupy odradzacie i zrobić jak on mi zaproponował u niego kij Millenium i kołowrotek shimano?

najlepsze co mozesz zrobic, to dac facetowi pieniadze. ilu wedkarzy, tyle gustow, mialem kiedys w reku TD 2-10 2,40 i nie bylbym zachwycony (pomijajac dlugosc, sam na lodce uzywam okoniowki 1,85 m). Millenium sobie odpusc, shimano sobie odpusc (w tych cenach).

jesli koniecznie musisz cos kupic, to raczej konger, tylko nie wiemy gdzie szanowny goni za okoniem i czego uzywa (UL czy L). reasumujac: daj mu kase ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragona jakoś za sztywna

Generalnie Dragon ma szybkie (relatywnie sztywne) kijki ;)

Dużo osób zachwala Iry Lucky z Kongerka, ale je ich nie miałem więc się nie wypowiem ;)

kołowrotek!! Jakiś konkretny??

Spro red arc:

http://allegro.pl/spro-red-arc-10200-w-s-hologram-bydgoszcz-i2261675675.html

Ryobi Zauber:

http://allegro.pl/kolowrotek-ryobi-zauber-2000-new-japan-ko-ph-i2278716028.html

Okuma trio:

http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-trio-20-ssp-3584-i2278284972.html

Team dragon 1220 (wyprzedaż ;):

http://allegro.pl/kolowrotek-team-dragon-fd1220ist-promocja-wys-0z-i2235358489.html

Team Dragon 920:

http://allegro.pl/kolowrotek-team-dragon-fd-920-iz-polecam-i2273744378.html

Są to same konkretne kręciołki, najbardziej skłaniał bym się ku Ryobi i Spro ;)

A kasę tak łatwo dać, ale to tylko kasa, a już tyle trudu włożyłaś ;). Na ale jak Sama widzisz z wyborem nie ma lekko do każdy jeszcze ma własne preferencje sprzętowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę dać pieniędzy - to za proste...

Kurcze nie ma nigdzie w ofercie Konger Iry Lucky 2.45 a 2,75 bedzie za długa - do diabła!

A Tango to co? W czym gorsze?

Dzięki zdrapek. Cwaniara myślałam i wędzisko i kołowrotek kupić w jednym miejscu ale Iry nie ma nigdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak po babskiemu... jakby była kongera wędka to fajnie i kołowrotek ;)

A jakie zdanie macie o kołowrotkach kongera? Pytam bo facet z naszego wędkarskiego ma właśnie kongera...

Aha, a czy któryś z Was ma namiary na dobry wędkarski w Trójmieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.