Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Lekki spinning czyli okoniówka :)


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 324
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to na szczupaczku jest to co mi kolega znalazł i jeśli nikt mi nie zaproponuje nic z tego sklepu z którego mogłabym osobiście odebrać to wezmę jw... Choć wiadomo w razie reklamacji miałabym rzut beretem...

Tak czy owak jesteście super chłopaki, wielkie dzięki Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj jeszcze ceny na ofertą alledrogo ;)

Sklep wobler:

Ryobi Arctica:

http://allegro.pl/kolowrotek-ryobi-arctica-2000fd-wobler-bydgoszcz-i2218098056.html

Konger IRI:

http://allegro.pl/wedka-konger-world-champion-iri-245ul-lucky-pstrag-i2218344520.html

Tak, żeby nie było za lekko :mrgreen:

Nie chcę dać pieniędzy - to za proste...

A tak może jeszcze da połowić :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrapek, dzięki - jeden sprzedawca - to duży plus. Ale w nazwie wędki jest napisany pstrąg - czy to nie umniejsza jej wartości jako, że miała to być jego wymarzona okoniówka? Wiem, ze w opisie podali ze nadaje sie na okonie no ale wiesz to ma być cud okoniówka :)

No i ten kołowrotek (tak po babskiemu) ..... najładniejszy więc jestem najbardziej za nim

Jasne - połowić da... yhyyy - raz mnie wziął na ryby i tyle... a co się dziwić - który z was wziąłby częściej ;) Choć nie ukrywam, że licze na przynajmniej jeden raz w roku - a tak najlepiej to raz na miesiąc ale tylko gdy jest ciepło hi hi

a ten sklep wedkarski to nie ma nic interesującego - ale nie tyle o ile ale naprawdę interesującego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

690333, podaja ze na pstraga bo on tak jak okoń czy kleń .... "nie lubi " sztywnych kijaszków :) sam teraz chcem wziać sobie LUCKY'ego :) swietny kij !

a do niej swietnie pasowałby kołowrotek MISTRALL ATAGO 20 posiadam i jestem zadowolony juz drugi sezon !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pare dni i byście mnie wykształcili na niezłego wędkarza :)

Wędzisko wybrałam Konger World Champion Iri 245UL Lucky

jeszcze kołowrotek

KOŁOWROTEK RYOBI ARCTICA 2000FD vs Kołowrotek Mistrall ATAGO FD 20

który z nich byście wybrali?

Dziś muszę kupić by na wtorek przyszło

jeszcze żyłkę i te kolorowe gumowe robaczki i woblera jakiegoś.. to drugie i trzecie musi być jaskrawe i kolorowe - to wiem, ale żyłka to nie za bardzo...

Proszę proszę proszę jeszcze tylko o opinię nt ww kołowrotków i daję Wam spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zakupy:

Ryobi Arctica

Konger IRI

+ żyłka 16'ka jakiejś japońskiej firmy.

Jeszcze do sklepu po czerwoną kokardkę - mam nadzieję ze mój Pan sie ucieszy.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, udanego sezonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Dragon ma szybkie (relatywnie sztywne) kijki ;)

Zdrapek, mój post nie jest przytykiem lub pouczaniem ciebie, a twoja wypowiedź jest jedynie pretekstem do mojej wypowiedzi. Napisałeś "relatywnie", a to świadczy o tym, że orientujesz się w sprzęcie.

Dragon oferuje także szybkie kije (akcja), ale robi je z odpowiednim ugięciem pod konkretny gatunek ryby i technikę łowienia.

Oceniając wędzisko należy brać pod uwagę akcję i ugięcie. To dwa różne parametry, niestety są często mylone i mieszane ze sobą.

Najlepiej kupować wędzisko na określony gatunek ryby i jeśli Dragon pisze, że kijaszek jest na pstrąga łowionego w określonym typie łowiska, to tak faktycznie jest.

Jako przykład podam wędzisko Moderate, 3-14 g, głównie przeznaczone do łowienia okonia, jazia, klenia. Można nim łowić pstrąga, ale tylko z użyciem plecionki i wtedy, gdy w łowisku nie ma roślin - tak pisze w katalogu. I teraz wystarczy, że ktoś z wędkarzy nie czytając wskazówek w Katalogu, pójdzie zamiast na okonia na klenia z żyłką i w rzece z rośłinami (warkocze), a potem będzie snuł opowieści, że Moderate to kiepski kijek. A kijek jest wypasiony i zarąbisty. Ale nie nadaje się do wszystkiego.

Najgorzej jest wtedy, gdy wędkarz szuka kija uniwersalnego, a kupi kleniowy, szczupakowy lub sandaczowy czy boleniowy do konkretnej techniki łowienia, a ocenia go jako uniwersalny i wydumaną opinią wprowadza innych ludzi w błąd, nie zdając sobie sprawy z braku kwalifikacji do stawiania "jedynie słusznych" opinii o sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrapek, mój post nie jest przytykiem lub pouczaniem ciebie

Też wcale tego tak nie odebrałem ;)

Ale nie nadaje się do wszystkiego.

Jeśli ktoś taki kijek stworzy będzie miliarderem :mrgreen:

Najgorzej jest wtedy, gdy wędkarz szuka kija uniwersalnego,

Sporo osób zaczyna o jednego kijka (raczej 99% ;) i tutaj trzeba dobrać w miarę optymalny, który jak ktoś złapie bakcyla po sezonie ląduje na alledrogo lub w szafie i zaczyna się wielkie zbrojenie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pomiędzy Mikado Saphire 13g i 10g różnica jest duża ? planuje zakup lekkiego kija na okonki, ale zauważyłem że 13 zaczyna brakować w sklepach, a ten interesował mnie bardziej. Posiadam już kij 10-30 na większą rybkę, także ten miałby być typowo okoniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikado90

Ja mam kijek lexusa 13g nie wiem jaka jest różnica między 10g ale łowie nim paprochami na głowkach 3-4 g i jestem zadowolony pukniecie przygięcie wszystko widać i czuć :) polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No i stało się, zgodnie z obawami mikado sapphire c.w do 13g juz praktycznie nie osiągalny, pytanie do was koledzy po kiju, szukam wędki o podobnej relacji cena/jakość. Póki co spotkałem się z dość przychylnymi opiniami na temat DAIWA'y Megaforce, niemniej jestem otwarty na wszelkie inne propozycje. Żeby była jasność poszukuje kija okoniowo/kleniowo/jaziowego c.w. powiedzmy do 13g, cena~150 zł.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę duży cw. mam już kijek 10-30 chciałem coś co by dobrze uzupełniało niższy pułap. Jeżeli o długość chodzi to myślę o 240+, w grę chodzi łapanie z brzegu. Niemniej dzięki za propozycje, poczytam to tym kijku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam go z łodzi i czasami trafia się niespodzianka w postaci sandacza, szczególnie używając drop shota i dlatego to cw wybrałem. Po drugie łowiąc prezy większym prądzie lub na Zatoce lub głębszej wodzie muszę zastosować troszkę większe obciążeni (boczny trok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do puli rozpatrywanych kijków dokładam Dragona Express 2.45 2-12 oraz Dragon Millenium X-fine 240 2-12

zatem:

-Dragona Express 2.45 2-12

-Dragon Millenium X-fine 240 2-12

-Daiwa Megaforce 2.40m 2-14g

-Ewentualnie Mikado Sapphire do 10g (tylko czy nie za mały c.w. ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z obawami mikado sapphire c.w do 13g juz praktycznie nie osiągalny

Sam używam Mikado Black Draft UL spin do 13g - wklejanka. Na najbardziej znanej stronie z testami sprzętu jest jego rzetelny opis, z którym w pełni się zgadzam. Śmiało polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Żeby była jasność poszukuje kija okoniowo/kleniowo/jaziowego c.w. powiedzmy do 13g, cena~150 zł.

Pozdr.

To jest niemożliwe. Po pierwsze kijek na klenia czy jazia z racji obsługiwanych przynęt powinien mieć głębszą akcje która pozwoli na wygodne rzucanie przynętami o wyjotkowo nielotnej charakterystyce np. smużaki a przy holu amortyzować zrywy klenia czy jazia który czasami dopiero pod brzegiem dostaje werwy. Takim kijem można byłoby łowić okonie ale nie będzie to ani wygodne ani przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność poszukuje kija okoniowo/kleniowo/jaziowego c.w. powiedzmy do 13g, cena~150 zł.

Pozdr.

To jest niemożliwe. Po pierwsze kijek na klenia czy jazia z racji obsługiwanych przynęt powinien mieć głębszą akcje która pozwoli na wygodne rzucanie przynętami o wyjotkowo nielotnej charakterystyce np. smużaki a przy holu amortyzować zrywy klenia czy jazia który czasami dopiero pod brzegiem dostaje werwy. Takim kijem można byłoby łowić okonie ale nie będzie to ani wygodne ani przyjemne.

dlaczego niemozliwe ? ja z powodzeniem uzywam wklejki do 16 g i jest dość sztywny kijek ... a tnie i klenie i jazie i okonie :):twisted: w tym roku ponad 60 kleni i 10 jazi w tym kilka jazi około 1.5 -2 kilogramów ! I uzywam przynęt nawet 2 gramowych bo jest to salmo TINY ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że to ryby które wymagają nieco innej charakterystyki od kija.Ale chcąc iść tym tokiem myślenia potrzebujemy do połowu każdego gatunku ryby inny kij, a i to czasem nie wystarczy. Mnie na to nie stać i jestem zmuszony do ograniczenia ilości wędzisk do dwóch, jednej 10-30g na szczupaka/bolenia i drugiej do ~10g w moim wypadku na klenia/jazia/oraz okonia. Inna sprawa, że kiedyś gdy rynek wędkarski nie był rozwinięty w takim stopniu jak dziś, ryby były łapane na wędziska akurat dostępne, a nadal dawało to dużo frajdy.

Ontopic: Kijek wybrany. Trochę doczytałem i zdecydowałem dołożyć parę złotych i kupić sprawdzonego Kongera IRI lucky w wersji 275cm.

Dzięki za rady, i połamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.