Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dzisiaj na rybach ? - Marzec 2014


GuCeK

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kars48, gratuluję! Ostatnio też doświadczam podwójną radość, że biorą na swojaki :wink:

Fajne rybki panowie.Gratulacje.Kolego jaceen moze wrzuciłbyś fotke wobków na ktòre łowisz klenie bo u mnie są fajne kabany ale ciężko się do nich dobrać pròbowałem wszelkiej maści gumami nawet nie chciały spojżeć chętnie zaopatrzyłbym się w takie woblerki :-) pozdrawiam

Obecnie staram się kusić te rybki tak jak wspominali koledzy we wcześniejszych postach, czyli: mini wobkami, wobkami z "jajem".

Woblery znanych firm i rękodzielników.

Z powodu, że zacząłem robić je samodzielnie, coraz częściej sięgam po swoje przynęty.

Nie wszystko nadaje się do pokazania :oops:, ale łownością nie ustępują firmówkom.

Na forum są koledzy, co takie woblerki pod klenie i jazie mają i chętnie się nimi podzielą. Proponuję zaglądać na zakładkę "Galeria przynęt spinningowych"

pzdr. jaceen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechur1, mega płoć! Gratulacje dla syna :)

W sobotę byłem na kanale opatowickim, 2 godzinki bez brania i oznak aktywności ryb, zdecydowałem się przenieść na ujście Oławy, gdzie złowiłem (nie żartuję):

- rękawicę roboczą, prawą

- ramkę metalową, na oko z filtra kabinowego golfa IV

- druciak do mycia garów

ramka ładnie walczyła, druciak brał nieco niemrawo... Jakoś nie pasuje mi ta rzeczka, nie wiem czemu.

W niedziele pojechałem na zatoczkę na Kozanowie, tu już nieco lepiej, bo na haku było coś żywego. Brania samej drobnicy, w większości krąpiki, ale trafiły się też uklejki. W trzech słowach: weekend bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kars48 piękny kleń.

Pankowaty dzięki pogratuluję synowi,z resztą chyba się dzisiaj widzieliśmy na zatoczce,nęciłem sobie miescówkę z łajby,później w innym miejscu chciałem połowić wzdręg i płotek ale było słabo tylko syn uklejek się nałowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad nad wodę od godz. 9 do godz 14.40. Metoda połowu, to oczywiście odległościówka i tym razem jeszcze feeder. Wynik końcowy, to z 2kg drobnicy płoci, klenia, certy, jelca i krąpia + bonus 4 okonie z czego największy 0.79kg i przepiękny profesorek dzikiej rzeki 1,12kg. Kiedyś udało mi się już złowić lina ale nigdy tak wczesną porą jak marzec.

76801c9ccf8dc733med.jpg

bd97991029a78a62med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dzisiaj rzeka Stobrawa (dopływ odry) i melduje się pierwsza ryba w tym roku :) Kleń 48 cm złowiony na woblerka pływającego 3,5 cm własnej roboty. Dzięki jeszcze raz Jaceen za cenne wskazówki :) pozdrawiam!

Gratulacje Karol, bardzo ładna sztuka! Oby tak dalej! Czuć, że sezon idzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przejazdem 20 min nad wodą , zobaczyłem piękne miejsce więc nie obyło się os sprawdzenia wody.74664862152983277172.jpg

4 rzut i jest potok. 08648598080400009756.jpg

Szkoda że nie miałem czasu wiecej powędkować , ale mam wolny piatek więc powędkuje całe popołudnie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet jakby kolega zabrał tą rybkę to was nie rozumiem. On ja złapał i on decyduje a wy się zaraz spinacie że jak ktoś zabierze rybę to jest mięsiarzem itp. Wiem że nie wszyscy tak uważają ale zawsze znajdą się mądrale. Dla mnie mięsiarzem jest ten co zabierze dzisiaj 10 ryb i jutro też pójdzie nad wodę po ryby. Ja sam jak wezmę 3 ryby z wody to jestem tym pogardliwym przez was mięsiarzem??? Czym się różni wędkarz co zabiera z wody ryby od rybaka co łowi na rzece? Tylko tym że rybak sprzedaje te ryby a wędkarz te same ryby ma za darmo. Wiem że przesadą jest zabieranie po 10 ryb z wody i tak codziennie że zaraz zabraknie ryb ale kolega pochwalił się rybką a inny pisze że dobrze że więcej nie wyłowił.

Ktoś kiedyś napisał "mięsiarz" i zaraz inni podłapią i o innych tak mówią. A jak to jest że kiedyś też się ryby zabierało i ta ryba była w wodzie w odpowiedniej ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tylko dwa miejsca w Warszwie gdzie teraz biorą.Czy ktoś wie jak teraz z karasiami?Bo mi brały głównie krąpie. I to w nocy. ok 60szt. Na lekką gruntówkę z koszykiem.Biały robaczek,kukurydza. Wiem,że na spławik w okolicy mostu Śląsko-Dąbrowskiego bierze biżuteria,ale ja szukam karasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po 5 miesięcznej przerwie.Środa 12.marca.Otwarcie sezonu 2014r.Złowiłem 19 szt. płoci i 2małe leszczyki.282p79k.jpg

Płocie od 20 do 27cm.

Łowiłem na zbiorniku Poraj koło Częstochowy.Grunt 3m.,zestaw 4gr.,haczyk nr.16.Łowiłem na pinki i robaki grube(mady).Metoda jak zwykle odległościówka.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne rybki, zwłaszcza ta płoć wygląda na olbrzyma...

A to moje trzy video relacje z ostatnich trzech marcowych wypraw nad wodę...

z 1 marca

z 10 marca

i ostatnia wyprawa z czwartku czyli 13go marca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Dawida.

Dawid byłbyś w stanie kiedyś odwiedzić nasze podkrakowskie rzeki

Rudawa

Szreniawa.

To trudne rzeki odnośnie złowienia ryby.

Ciekaw jestem czy byś podołal temu wyzwaniu i złowił tam coś grubszego.

Chodzi mi oczywiście o potoka.

Przepraszam że nie w temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.