Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dzisiaj na rybach ? - Marzec 2014


GuCeK

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gratulację Jaceen pięknie ubarwiony " podwrocławski amurek " :mrgreen: Ja dziś zabawa z odleglościówką na stojącej wodzie i plus dwadzieścia rybek na brzegu, standardem płocie około 25cm, największe płocie 30-32cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaaaceeeeennnnnn jak Ty to robisz ? ja 3 godziny klenie 60 + pod nogami mi plywaja i ani brania ;/ pokaz tego wobka ;) u ciebie juz klenie wytarte bo u mnie w parach plywaja a nawet w 3 ;)

Te największe klenie doskonale wiedzą po co przychodzisz :-) więc się nie dziw , daje gwarancje że one Cię pierwsze widziały. Jak wiesz gdzie "siedzą" to kombinuj tak by nie wiedziały o twojej obecności. Postaraj się tak skompletować sprzęt by rzuty były jak najdalsze,

dokładaj obciążenie 30 cm przed przynętą , zakładaj przeciążone wirówki typu aglia - sposobów jest wiele. Ze swojej strony dodam że największe klenie łapałem tylko na obrotówki.

Jak interesują Cie mniejsze klenie z tej miejscówki to przepłosz te większe rzucając kamieniem i wróć tam za godzinę , większych które mają pierwszeństwo w pobieraniu pokarmu nie będzie za to "czterdziestaki" chętnie zajmą miejsce "samców alfa". Klenie są rybami stadnymi , panuje u nich hierarchia w kolejności pobierania pokarmu , jak "lochy" się

najedzą to wpuszczają te mniejsze - bardziej ciekawskie. Na koniec podpowiem że te przerośnięte biorą tylko raz , w pierwszych trzech rzutach jest szansa wyciągnąć naprawdę dużego klenia - potem jest tak jak z tym kamieniem o którym pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim połowów.Jacek tego drugiego też musisz dorwać.Suhar wiesz jaka jest moja recepta na te duże :twisted: może odwiedzę za tydzień Twoje okolice to spróbuję swoich sił :grin: Pagori zgadzam się z Tobą z wyjątkiem tego,że biorą tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kol. forumowiczów.Czwartek 20 marca drugi wyjazd na rybki.Niestety niezbyt udany.Nie mogłem łowić tam gdzie chciałem bo miejsce było zajęte,a tam gdzie łowiłem łowienie utrudniał dość silny boczny wiatr.Rybki też nie były zbyt aktywne.

Poza tym miałem utrapienie z małymi okonkami,które całkowicie opanowały łowisko.Brały nawet na kukurydzę i pokazywały brania "podnoszone"czyli typowo leszczowe.Udało mi się jednak wydłubać 10szt. płotek 20 do 22 cm.,jednego okonka 21 cm. i 4 ma le leszczyki po 23 cm.

r43g.jpg

Łowiłem swoją ulubioną metodą tj. odległościówką na robaki zaprawione ochotką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori,

Trochę się nie zgodzę. Znajomy parę lat temu wyciągał z jednego miejsca nawet po 10 kleni od 1kg. do 2kg. Mam nawet jego zdjęcia z tymi rybkami ale niestety nie nadają się zbytnio na, to forum :x

MarioKr,

Gratuluje i oby tak dalej! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę pierwszy w tym roku wypad na główne koryto Odry. Efekty średnie, trochę krąpików i leszczyków, trafił się jeden leszcz 43cm. Zdziwił mnie trochę, bo był nietypowo ubarwiony - kolor złoty, ale nie taki leszczowy złotooliwkowy, ale taki bardziej jak karaś. Płetwy, oprócz ogonowej i grzbietowej, czerwone.

Zacząłem też testować połączenie feeder + nanofil (0,10) + feeder gum. Jak na razie efekty pozytywne, w nurcie byłem w stanie utrzymać koszyk 30g, a przy normalnym zestawie pewnie 50g byłoby odpowiednie. Niestety na tym zestawie nie udało mi się wyholować ryby, chociaż miałem kilka delikatnych puknięć i jedno atomowe branie - nie zacięte, bo akurat wstałem z fotela rozprostować nogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota 22.03 godz. 6.00- 10.00 pierwszy wiosenny wypad z feederkiem na Oławkę. Praktycznie bez brań... Cisza i spokój, brak jakiegokolwiek zainteresowania przynętą ( pinka, czerwony, kuku, chleb ) Ale nie do końca...

Co ciekawe, znajomy siedzący tuż obok mnie, miał jedno delikatne branie... ledwo wyczuwalne..Zacina..."COŚ" jest.. powoli ściąga żyłkę, jest coraz bliżej brzehu i nagle ku jego i mojemu zaskoczeniu pojawia się piękny ok. kilogramowy ....ŻÓŁW :)

Niestety, nieudało mi się wyciągnąć aparatu i zrobić zdjęcia by udokumnetować ten niewątpliwie ciekawy połów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori,

Trochę się nie zgodzę. Znajomy parę lat temu wyciągał z jednego miejsca nawet po 10 kleni od 1kg. do 2kg. Mam nawet jego zdjęcia z tymi rybkami ale niestety nie nadają się zbytnio na, to forum :x

Też kiedyś miałem dzień w którym złapałem dużo dużych kleni na sandaczowej wielkości twistera. Zaliczam to raczej jako przypadek , potem może dwa razy miałem klenia na taką przynętę. Poza tym ja mam na myśli ryby od 2kg w górę.

Pagori zgadzam się z Tobą z wyjątkiem tego,że biorą tylko raz.

Nie miałem na myśli że biorą tylko raz przez całe swoje życie. Gdy na przykład jesteś w tym magicznym miejscu gdzie wiesz że stoją duże ryby i następuje branie ryby której nie zacinasz, to ta rybka skutecznie da sygnał innym do ewakuacji, a sama na pewno w tym dniu drugi raz nie da się już ukłuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza certa 36cm. Tak wiem, że teraz obejmuje okres ochronny certy ale bez obaw, bo rybka w spokoju i dobrej kondycji wróciła do wody. Poniżej również umieszczam filmik z wypuszczenia.

Zdjęcie niezgodne z regulaminem

Tak znam regulamin ale nie chciałem czekać do czerwca by się pochwalić rybką więc zamieściłem również filmik z uwolnienia ryby. No chyba, że aż tak mocno naruszyłem regulamin, to nawet jestem świadom warna oraz usunięcia posta :)

[ Komentarz dodany przez: artech: 26-03-14, 15:17 ]

Następnym razem takie łamanie regulaminu z premedytacją zakończy się ostrzeżeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014.03.26 Odra-Wrocław

Mnie się dzisiaj znowu poszczęściło.

Trzy szturchnięcia i czwarte konkret branie.

Przynęta, to miodowy wobler 4cm,

prowadzony baaardzo wolno z mega przytrzymywaniem.

Ryba piękna, mocna i w rozmiarze" L"

thumb_P1070985_-_Kopia_easyHDR-BASIC-003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.