Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach? Maj 2014


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak więc wracając do tematu ryb ;) Spining omija mnie w tym roku szerokim łukiem (karpie zaczynają mnie uzależniać XD). Nie zmienia to faktu, że wczoraj kibel totalny jak na siechnice. Jeden karpik (niecałe 40cm) i dwa jesiotry 80cm przez prawie 7 godzin łapania (wsie rybki wzięły na dzień dobry a potem kibel).

Gratulacje ładnych spinningowych zdobyczy! Może i mnie w tym roku coś uda się złapać na dzikim terenie :)

20140513_083251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro już będzie kicha bo woda zaczęła walić w górę i płynie piana więc się nie zapowiada ciekawie
Spoko Tomek, wczoraj też myślałem, że na moim Sanie ostatni dzień bo woda się podnosiła i niosła coraz więcej piany i różnego typu śmieci, nerwowo chciałem "zaliczyć" rybę i efektem był jeden spięty bolek. Dzisiaj woda była o 1,5 metra wyższa niż wczoraj, koloru brązowego, padający chwilami nawet ulewny deszcz i mój stoicki spokój i brak oczekiwań. W efekcie przez 3 godziny wyjąłem 4 bolenie w granicach 55-65cm, z zalanych traw na bezsterowca. Fotek brak bo nawet komórki nie brałem wiedząc, że przemoknę do suchej nitki, ale wypad najlepszy w tym roku. Po godzinie nie miałem co palić bo nawet papierosy przemokły w kamizelce :mrgreen: Jutro chyba nic mnie nie powstrzyma przed kolejnym wypadem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem spinning zostawiłem w kącie.

Wiele czasu nie miałem, ale miejsca dobrze znane i bez zbędnych

poszukiwań kilka sprawdziłem.

thumb_2014_05_14_Widawa_283129.JPG thumb_2014_05_14_Widawa_283229.JPG

Było parę konkretnych brań.

Trzy ryby doholowane

thumb_2014_05_14_Widawa_283529.JPG thumb_2014_05_14_Widawa_282429.JPG

a największa w rozmiarze 48cm.

normal_2014_05_14_Widawa_28929.jpg

Kleń pięknie wybarwiony.

Na pierwszym promieniu płetwy grzbietowej również pasek czerwieni.

Szczerze, to jeszcze takiego ładniutkiego nie złowiłem.

Metoda DS/pieczywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pomimo pogody nie napawającej optymizmem ,że będą brania wybrałem się na grunt.

Woda podskoczyła troszkę do góry i moje miejsce chyba znów będzie się sprawdzać.

Rybek w sumie 8 wyjąłem z czego 6 jazików i dwa krąpie. Może i więcej ryb by było , ale podmuchy wiatru skutecznie utrudniały zobaczenie brania.

Jazie w przedziale 28 - 47cm.

Dwóm takim dziś zabrakło cm do GP. Ogólnie super spędzony czas.

normal_Zdjecie0234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem troche czasu na krótki wypad z feederem. Pogoda w kratke, wiał bardzo silny wiatr. Złowiłem kilka leszków, z których największy miał ponad 50cm, troche krąpi i dwie płotki.

Brania były chimeryczne i delikatne.

2b87a2f0a290240am.jpg

Gratulacje dla łowiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pięknego okonia ,zwłaszcza jeśli złowiony na Krakowskich wodach to prawdziwy okaz.

Ostatnio na Brzegach facet złapał sporego okonia. Dał dzieciakom którzy z nimi łowili przykład i palnął go w łeb.

Największy jakiego widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chwaliłem jazie , a dziś przez godzinę tylko jednego krąpia złowiłem. Woda cały czas w górę idzie i to może być powód słabego żerowania. Po gruncie wziąłem spina i nie licząc dwóch gum wynik na zero. Po godzinie również dałem spokój.

Gratuluje rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slav, jeżeli ryba była "regulaminowa" to nie rozumiem problemu... Sam stosuję C&R ale myślę, że nie mam prawa choćby pierdnąć z niezadowolenia jeżeli ktoś zabiera rybę zgodnie z prawem. C&R popieram 100% i stosuję ale szanuję też wędkarzy, którzy mają odmienne poglądy i działają w granicach prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chodzi o przekazywanie dzieciakom wzorców postaw a rąbięcie okonia który ma pewnie z 10 lat to umówmy się słabe zachowanie. Myślę, że wielu z tych co regulaminowo ryby wypuszczają takiego okonia puściłoby do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zero kontaktu ze szczupakiem 2h spiningu :sad: a co do okonia to niektórzy uważają go za szkodnika bo wyjada setki drobnicy tygodniowo, u mnie jest go tyle że w lato w dwie godziny łapie po 5 kg i wszystkie zjadam :razz: to jak by iść na grzyby a potem je wyrzucić. Sorry za wypowiedź ale niektórzy lubią jeść ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po tygodniowej przerwie wybrałem się na karpie z nadzieją, że mimo lichej pogody z ostatnich dni uda się coś wydłubać. Rano przywitała mnie idealna pogoda zachmurzenie i parno ale bez deszczu. Pomimo braku nęcenia przez ostatnie dni była więc nadzieje na ładne rybki o których tutejsi wędkarze mówią ,że nie istnieją bo zostały już zjedzone. Po 2tygodniowej walce z zarymieniówkami nareszcie udało się wyciągnąc 2 konkretniejsze karpie 1- 46cm ale 2- 56cm i 4,9kg co przy moim wcześniejszym karpiu 62cm i 5,9 kg jest drugim najlepszym wynikiem na moim małym stawie w tym roku (śmiem twierdzić) z pośród wszystkich tam wędkujących. Pozdrawiam jutro następny wypadzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda podeszła jak w 2010 , a i do małych rzeczek ryby z Wisły .

czuję że w tym roku mój sezon bedzie bardzo udany :lol:

Od lipca ruszam na całego na szczupaki. :lol:

W tamtą niedzielę chwilkę nad Dłubnią w Michałowicach , ale prócz dwóch wędkarzy którzy przyjechali po mnie nie widziałem zywej duszy , 4 małe pstrążki 25+ - cm.

Ostatnio coraz częściej widze tych wędkarzy tam gdzie łowie .Srebny Chevrolet :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

Bieżący tydzień wyjątkowo dopisał. Każdy z wypadów (Odra - centrum Wrocławia, Oławka) zakończony większymi / mniejszymi efektami.

W dniu dzisiejszym, mino lipnej pogody, kilka puknięć i wyholowany 47 cm klenik. Niestety trzeba było się szybko zawijać bo ściana deszczu uniemożliwiała spacer z wędką.

Pozdr.

Klenio_zps6b17c42e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubieglotygodniowy przylow w postaci sandacza 115-120 cm! :)

niestety nie mielismy miarki aby dokladnie zmierzyc

prawopodobnie pobilismy rekord Polski :)

rybka oczywiscie plywa dalej

sandacz piękny, ale zdjęcie niestety niezgodne z regulaminem- tomek1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.