Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak bylo dzis na rybach? Czerwiec 2014


MaSsAcReR

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę spóźnione info, ale nie sposób o tym nie wspomnieć.

Na zawodach z okazji Dnia Dziecka, moja córa zajęła II miejsce na około 100 dzieci w tej grupie. :cool:

Sezon sandaczowy na razie słabo. Filmik z rozpoczęcia jest na moim kanale. Ryby małe, ale jak kogoś interesuje to zajrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie generalnie też słabo, woda bardzo wysoka na Bugu. Ale czasami coś fajnego uda się wyłuskać. Dzisiejszy poranny wypad - prawie meterek;

Obrazek

maniek 72, tylko czekałem kiedy odkujesz się wernicjuszowi :)

Konkretny zbój i druga ryba słusznych rozmiarów prezentowana w czerwcowym wątku.

Od początku czerwca coś się źle dzieje. Nocne wypady dawały mizerne wyniki.

Ryby nie dawały oznak żerowania i to się przełożyło na efekty końcowe.

Jeszcze na początku miesiąca miałem kilka brań, jakiś spady, niewymiarowe sandaczyki

i trafił się szczupaczek.

thumb_2014_06_02_Odra_28329.JPG

Im dalej, to gorzej.

Trochę z kleniami za dnia było lepiej, ale mimo wielu konkretnych brań nie udało

się mi złowić większego. Czterdzieści centymetrów, to była górna granica.

Fakt, że dwie lub trzy ryby mogły być tymi z piątką z przodu, ale tego już się nie dowiem.

thumb_2014_06_05_Kopia.jpg

Wczoraj (06.06.14) chyba nastąpił przełom. Ryby w nocy już powoli zaczynają

dawać znać. Miałem trzy brania i w końcu fajny (jak dla mnie) jaź przywalił w woblera 5cm.

thumb_2014_06_06_Odra_-_Kopia.jpg

Modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego trwa w najlepsze i wrocławiacy,

łowiący w granicach miasta, muszą się nieźle napocić.

Sporo miejsc jest niedostępna lub zmieniła charakter.

Trochę spóźnione info, ale nie sposób o tym nie wspomnieć.

Na zawodach z okazji Dnia Dziecka, moja córa zajęła II miejsce na około 100 dzieci w tej grupie. :cool:

Sezon sandaczowy na razie słabo. Filmik z rozpoczęcia jest na moim kanale. Ryby małe, ale jak kogoś interesuje to zajrzy.

Wielkie gratulacje dla Agatki!

pzdr., jaceen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.Trochę chorowałem i nie ruszałem się z domu.Dopiero w piątek 6 czerwca pojechałem nad wodę ale na łowisko specjalne.Chciałem odpocząć i połowić spokojnie.Łowiłem od 8 do 13 i złowiłem 4 karpiki,1 amurka i 8 karasi.

akh9p3.jpg

Łowiłem metodą odległościową na mady,gnojaczka i kukurydzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą godzinę pomoczyłem Red Taga na Ślęzie i w końcu połakomił się na niego fajny klenik.

thumb_2014_06_08_Sleza_28729_-_Kopia.JPG

Do końca nie byłem świadomy w co się ładuję nabywając sprzęt do muchy.

Już zabrakło mi haczyków, bo wkręciłem się w kręcenie :)

thumb_P1090681.JPG

A w nocy spinning i w oczekiwaniu na mocne uderzenie trafia się odrzański średniaczek

na mocno eksploatowanego przeze mnie 3 cm woblerka własnej produkcji.

Wędka to wklejka ze stajni sponsora nagród GP (cw do 15g)

thumb_2014_06_08_Odra_281129_-_Kopia.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki wszystkim zwłaszcza wzdręg, które sam próbowałem na spina wytargać bez efektów ;) (no dobra, parę chlupnięć było ale bez zacięcia)

Ostatnia nocka w weekend dłuuugo owocowała ciszą permanentną, by nagle na dwu wędkach niemal jednocześnie zaskowytały odjazdy mokrych od mgły sygnalizatorów. Niestety rozmiarowo znowu bez polotu - dwa czterdziestaki (niecałe 2.5kg), czyli pewnie znowu "tegoroczniaki" ;)

20140606_230750.jpg20140606_231549.jpg

No i jako że znowu zapomniałem maty ze sobą biedaki wylądowały na trawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek72, liny zbierają się już do tarła ?

Tak, i myślałem, że znakomicie żerują, bo u mnie widać masę pięknych linów pływających wzdłuż brzegu na przejrzystej wodzie, stąd moje zasiadki, ale okazało się, że one w ten sposób szukają miejsca do tarła, pewnie dlatego też żadnego z tych dużych nie złowiłem.

No i strasznie nabite ikrą, niestety jednego zabiłem, ale nie zdając sobie sprawy ile dojrzałej ikry ma w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek72, ehhhh te bużańskie "krokodyle" w tych krajobrazach......... coś wspaniałego, zazdrość mnie zżera... ta pozytywna oczywiście.... ;)

jaceen powiem Ci, że ten zestaw z decathlonu to dobra decyzja była... sam na nim zaczynałem swoją zabawę z muszką, jednak rybki tak od 40 cm w szybszym nurcie to już ciężka sprawa było wyholować. Jednak służył mi bardzo dobrze parę dobrych lat. Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem czegoś lepszego i znajomy dał mi do testów wędkę i jak mi sie spodoba to ją miałem kupić. Wczoraj ją w końcu miałem okazję przetestować i to konkretnie przetestować a zarazem ochrzcić... więc do rzeczy..

W sobotę byłem na weselu i wiadomo w niedzielę ciężko było się podnieść jednak woda + rybki siła wyższa.... ;)

Pojechałem na jedno z krakowskich jeziorek i to co zastałem to.... wiadomo plażowicz na plażowiczu ani gdzie usiąść ani nawet stanąć... więc szybka zmiana planów... i jadę nad Rabę, może tam nie będzie tak źle...

Po przybyciu na miejsce troszkę było kąpiących ale nie było źle. Woda stan normalny, jednak kolor pozostawiał dużo do życzenia, przejrzystość może 5 cm. Nic to, skoro juz jestem to trzeba przetestować wędkę czy mi spasuje czy nie. Choć nie było widać żadnej aktywności ryb założyłem suchą muszkę by zobaczyć jak latają na tej wędce. Okazało sie, że bardzo płynnie śmigają, tak więc pierwszy plus dla wędki. Na drugi test poszły nimfy. Po 20 minutach delikatne przytrzymanie i melduje sie potoczek może koło 20 cm. Myślę sobie nie jest źle, wypad zaliczony bo rybka wyjęta. Zszedłem troszkę niżej i po kilku przepuszczeniach przytrzymanie, szybkie przycięcie i duży opór.

Zaczep?!?

Próbuję podnieść na wędce... ruszyło, tak jakbym wyrwał jakiś konar z dna, próbuję podnieść wyżej a tu pulsujący ciężar i zyg zyg zyg.... odjazd....... :D:D:D

Ciężko opisać wrażenie, którego doznałem przy pierwszym odjeździe... pozostało tylko holować i chociaż zobaczyć swojego przeciwnika. Chwilkę trwało podciągnięcie rybki pod nogi, niestety woda dalej nie pozwalała dojrzeć rywala. Wędka spisywała się wręcz niesamowicie, pracowała tak, że lepiej nie mogłem sobie chyba tego wyobrazić. Mając rywala już pod nogami delikatnie zacząłem go podnosić do powierzchni... najpierw pojawił sie „skoczek” i już powinno być widać rybę - a tu nic. Jeszcze kilka centymetrów i.... i... jest..... wyłoniło sie potężne „karczycho” i już wiem, że to gruba „kluska” na końcu tak przyjemnie pulsowała i dała tyle satysfakcji i pozytywnych emocji. Jeszcze kilka odjazdów i wylądowała w ręku. Kleń był spory ale i baaardzo spasiony...

Kilka fotek i cały i zdrowy wrócił do swego domu…

Do wieczora udało się wyjąć jeszcze 5 potoczków i na tym zakończyć dzień.

Ale się rozpisałem chyba mnie poniosło, no trudno ktoś będzie chciał to przeczyta, a jak nie to oglądnie fotki. Dla mnie jest to PB klenia i to wyjęty kijem muchowym! - Wiec radość podwójna!! :mrgreen:

Życzę każdemu takiej „kluski” na końcu muchówki..

normal_DSCF2519.JPG

normal_DSCF2532.JPG

normal_DSCF2522.JPG

normal_DSCF2581.JPG

normal_DSCF2559.JPG

Ps. Kleń miał równe 50 cm.

Ps 2. Wędka przeszła testy wzorowo więc cóż było zrobić… nic tylko ją kupić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj wybrałem się nad warszawską zwisłe (most gdański) ze spiningiem było całkiem całkiem tylko słoneczko dawało w kość.Brania były zmienne. Większości ryb bez wymiaru a złapałem:

-1 szczupaczek pistolet bez wymiaru

-9 kleni w tym tylko 4 miały wymiar największy miał 42 cm :)

klenie uparły się na oto takiego szerszenia na nic innego nie chciały nawet puknąć

normal_SAM_0104.JPG

normal_SAM_0099.JPG

normal_SAM_0101.JPG

nie miałem czasu zrobić zdjęcia z miarką bo co chwile napadali mnie inni wędkarze "mięsiarze" żebym nie wypuszczał ryb tylko im oddał :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na spining 5 okoni , z czego jeden podczas holu został przyatakowany przez szczupłego. Okonie rozmiarowo ponad 20 cm , ale niewiele bo największy miał może z 26.

Do tego boleń walnął z opadu w gumę. Woda dosyć ciepła i tylko przy trzcinach widać , że coś się dzieje w rzece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klenie uparły się na oto takiego szerszenia na nic innego nie chciały nawet puknąć

Przyznaj sie, że wabikiem chciałeś się pochwalić, i przyznaje; robi wrażenie. Co to? Skąd to?

kupiłem we wtorek u siebie w wędkarski polecił mi go klient jest to wobler Krzysztofa Stepanowo cena trochę mnie odepchnęła ale z drugiej strony trzeba mieć na uwadze że te woblery są ręcznie robione w 100% a nie produkcji seryjnej i każdy ma swoje indywidualne cechy. http://www.stepanow-fishi...a/woblery-owady

A tak po za tym dziś znów wyskoczyłem na trzy godzinki nad Wisłę i oczywiście szerszeń w roli głównej . Skończyło się na szczupaczku 43 cm i dwóch kleniach bez wymiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.