Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak bylo dzis na rybach? Czerwiec 2014


MaSsAcReR

Rekomendowane odpowiedzi

To przyjedź tu- luknij na mój podpis :lol:

Widzę, że ruszasz pełną parą... jeśli tylko czas pozwoli... to się upomnę o piwko :mrgreen::cool:

A w temacie wczoraj pierwsza nocka zaliczona na jednym z krakowskich zbiorników za drapieżnikiem. Efekt 4 brania niestety 3 falstarty wąsate i jedno "coś" poszło z całym zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwsza zasiadka za karpiem na dzikiej wodzie. Łapanie z marszu, trudne warunki (drzewa, krzaczory, kalie, lilie i co tam jeszcze tylko pod wodą rośnie). Łapałem jakieś 6 godzinek i byłem nastawiony na kompletny brak kontaktu z rybą - ku mojemu zdziwieniu dwa odjazdy prosto w rośliny a potem "w dziurę" do brzegu. Jednego nie udało się zaciąć drugie zakończyło się krótkim holem amura (albo nienaturalnie dużego klenia ;)) i spadem... No nic, dzisiaj wieczorkiem lekki spin i na Ślęzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zestaw z decathlonu to dobra decyzja była...

Po kilku próbach złowienia tym sprzętem czegokolwiek, bo o kleniach pięćdziesiątkach (gratuluję!) mogę pomarzyć,

to na początek przygody z muchówką, warto rozważyć zakup tego kompletu.

No nic, dzisiaj wieczorkiem lekki spin i na Ślęzę!

Tak, jak ktoś lubi tą rzeczkę, to klonków nie brakuje i można na lekko połowić.

Wczoraj widziałem u kolegi klenia 50cm. Dalej do złowienia.

Ja ostatnio bez sukcesów, ale zacząłem robić sobie, "powiedzmy" owady.

thumb_P1090684_-_Kopia.JPG

Materiały, to gąbka kilka piórek, nić i marker.

Codziennie poprawiam wyniki. Ostatnio 7 kleników i sporo wyjść do przynęt.

Ślęza zarasta błyskawicznie, koryto, jak i brzegi.

Na Odrze są miejsca, gdzie trze się ukleja.

Tam drapieżniki obżerają się na potęgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim łowisku lin już po tarle, ale... chyba zmieniły upodobania gdyż to co działało na nie przed tarłem nie działa teraz.

W łowisko weszła za to płoć, nic wielkiego ale kilka takich między 20 a 27 cm zasmakowało w moich robalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak ktoś lubi tą rzeczkę, to klonków nie brakuje i można na lekko połowić.

Ano prawda i wczoraj rybki dały o tym znać ;) Buszowałem po zarośniętym brzegu przez jakieś dwie i pół godzinki. Z lenistwa (albo przez trwający już za długo remont...) zostawiłem na szpuli cieniutką plecionkę. Mimo to brania miałem dosłownie co kilka rzutów! Miałem wrażenie, że ktoś napuścił do moich miejscówek ryb ;) Oczywiście tradycyjnie kilogramy maluchów niewymiarów (w tym nawet jeden szczupaczek się trafił, taki 20cm).

Na koniec postanowiłem podejść do mojej ulubionej podwodnej dziury, która w tym roku zarosła doszczętnie trzcinami (czy co to tam jest bo zwykła trzcina to nie jest). Rzucam malutką błystką w sumie w same te chaszcze. Kontakt przynęty z wodą, chlupot i leciutki spinning wygięty jak tralala. Pierwsza wymiarowa ryba ze Ślęzy w tym roku ;) 30cm

20140613_193036.jpg

Co dziwne (ale co było do przewidzenia) pstrąga ani śladu w miejscach, w których rok temu było go pełno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.Czwartek 12.czerwca,miała być piękna pogoda.Tymczasem rano ciężkie chmury silny wiatr.Musiałem zmienić plany co do miejsca i pojechałem gdzie indziej.Tam miałem dobre warunki do wędkowania.Rybki też nawet dopisały,chociaż wielkością nie zniewalały.Taki standard.Złowiłem ok. 40 szt. płotek 20 do22 cm.Było też kilka małych leszczyków.

13yld1g.jpg

Łowiłem jak zwykle metodą odległościową,zestawem 4 gr.,na haczyk nr.14 zakładałem robaki (mady) zaprawione dipem ochotkowym.Łowiłem od 11 do 17.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaliczyłem nocny wypad w piątek 13-tego, pełnia księżyca, zmieniający się co chwilę wiatr i pogoda nie wróżyły wielkich sukcesów i słusznie- 1 leszczyk 36cm, drugi mniejszy i nic poza tym. Węgorza brak, teraz trzeba będzie poczekać miesiąc na kolejne węgorzowe zasiadki. Pora też powrócić do spiningu i szczupaka oraz do poszukiwań okazałego lina lub karasia.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wczoraj byłem wieczorem na rybach i późnym wieczorem zaczęły fajne gryźć leszcze. Gdybym ustawił prosto miarkę, to największy wskazywałby na równe 45cm.(w tym przypadku nie wiem czy Robal, uwzględnisz tą sztukę w GP :roll: ) Naoglądałem się czeskich filmików na YT gdzie koleś łowiący feederami do zanęty dodawał zblendowaną kukurydzę i groch. Jak widać zdało, to test na 5+ :mrgreen:

e8bb52e9e71c753cmed.jpg

Oraz zaległe dwa zdjęcia z pod koniec maja.

Świnka 38cm.

00518f4231809123med.jpg

Oraz jaź 40cm.

0e31b79daf0ebb72med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Odrze w Brzegu Dolnym trafił się okonek

68b69a5e7bd30fe4m.jpg

chwilę później szczupak ok 60 cm odgryzł paprocha . Kilka miejsc dalej trafił się sandaczyk

814fd4c1bca2356bm.jpg

55 cm i kolejny okonek . Sprzęt to kij do 15 g , żyłka 0,16. Koledzy mza i pankowaty , z którymi byłem dzisiaj na rybach też coś połowili . Okonki , szczupaczki i 1 leszcz. Jednym słowem wypad udany . Aha , wszystkie ryby wróciły całe i zdrowe do wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiliśmy dzisiaj rekonesans miejscówek przed nadchodzącym sezonem sumowym. Niestety sezon jest tak krótki że nie można sobie pozwolić na pływanie w ciemno. Wolimy pierwszego dnia wiedzieć a przynajmniej domyślać się gdzie możemy liczyć na wąsa. Szkoda tracić później cały dzień i pływać np. po zapiaszczonym odcinku Wisły. Namierzyliśmy kilka dołów, rynien, głebokich opasek i ciekawych głowek.

Przy okazji pomimo prawie że zimowej pogody zaliczyliśmy dwa brania boleni, padre jednego wyjął. Przynęta "Basuński sterowiec" największy model.

7c28d9d60dc2d749med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 16 zacząłem pływać po najbliższym mnie jeziorze. Pogoda różna raz słońce ,a za chwilę malutki deszczyk. Rybki za to świetnie gryzły przynęty. Z kolegą złowiliśmy z 20 okoni w tym jeden miał 29cm , do tego kilka szczupaczków , ale tylko jeden miał wymiar. Zabawa super chodź bez okazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sez , ładne wyniki. Nie wiedziałem , że to z tobą rozmawiał Michał na parkingu .

No rybki dopisały, co prawda nie te, na które się nastawiliśmy, ale i tak było sporo zabawy ;)

Dziś wizyta teściów zniweczyła plany wyjazdu na rybki, jutro lub wtorek lecimy sprawdzić pstrągi w Lubachowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.