Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak bylo dzis na rybach? Czerwiec 2014


MaSsAcReR

Rekomendowane odpowiedzi

Wypad sandaczowy z przed kilku dni. 3ci rzut i slychac przerazliwy trzask... okazalo sie, ze wedka pekla na laczeniu :cry:

13dd0fa6d10269dbmed.jpg

Kij sfatygowany i swoje juz wyciagnal. Na szczescie juz przyszly nowe wedki :) W kazdym razie, zmuszony sytuacja i faktem, ze nie mialem tamtego dnia zapasowego kija sandaczowego, zostalo lowienie okoni. Efekt- 20+ rybek

af3e498433d47335med.jpg

f1767073f994850bmed.jpg

b1aef550bc42c119med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja dziś na Bugu od 18.30 do prawie 21. Bez preparatu na komary nawet nie ma co myśleć o łowieniu. Pogoda super i z tego co słyszałem ryby się ruszyły , przynajmniej te spokojnego żeru.

normal_Zdjecie0247.jpg

Miałem tylko jedno branie na lekką wędkę bez przyponu. Udało się wyjąć na szczęście.

normal_Zdjecie0246.jpg

Na ciężki opad nic. Woda powoli spada i niedługo zacznę swoje miejsce nęcić. Może coś się uda do GP trafić bo czołówka daleko, daleko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wypad w raz z forumowym kolegą Marientym na stojącą wodę niedaleko Wrocławia. Skubały dobrze okonie, głównie 15-20cm, raptem 2 sztuki przekroczyły 20cm. Przywaliły 2 szczupaczki, największa rybka wypadu na zdjęciu (-60cm) - powalczyła aż miło na zestawie okoniowym (żyłka 0.16) i kijaszku do 12gram :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ba28050b8bb6f27c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś muchowanie a właściwie nimfowanie na jednej z podkrakowskich rzek. Wynik 4 potoczki niemiarowe plus jeden mały klenik plus jedna strzebla potokowa :shock: na spooorą nimfę.

Do tego kilka zejść małych potoków, plus jeden 40+ po trzech przepięknych świecach z saltami odpiął się plus jedna jakaś "lokomotywa" :shock: odjechała około 6 metrów pod prąd przy samym dnie i zostawiła mnie ze szczęką na poziomie wody i urwaną żyłką.... :???:

Cóż może następnym razem się uda.... ale rybka musiała być konkret.... podejrzanych raczej trzech....

1. Potok ale to musiał by być 60+ i to grubo......

2. Konkretna brzana.

3. Szczupak metrówka które trafiają się w tych okolicach...

lecz pewnie nigdy się nie dowiem... ;):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014.06.21 Odra

Moje odrzańskie PB na streamera

thumb_P1100190_-_Kopia.JPG

Gratuluję koledzy pięknych ryb!

U mnie mała rewolucja i nowe decyzje wędkarskie.

W ostatnich dniach miałem wiele emocji okupionych ciężką i mozolną pracą nad ujarzmieniem nowego,

jak dla mnie, sprzętu. http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=264082#264082

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sporej przerwie w wędkowaniu wybrałem się dzisiaj "z marszu" na rybki.

Przynęta kuku z puszki.

Trafił mi się taki oto dość dziwny :cool: kleń. Długi, chudy o masywnym ogonie.

normal_klen_40cm%7E0.jpg

Do tego leszczyk:

normal_leszcz_45cm.jpg

Złowiłem także kilka jaźików ale małe sztuki dzisiaj brały.

Na kolejny wypad na rybki znowu muszę poczekać.

NIestety :sad:

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś wypadłem na Tychy-Czułów, efektem czego były 3 szczupłe na żywca 45, 51 i 55 cm + 1 himeryczne branie niewykorzystane, kilkadziesiąt płotek i kilka leszczy od 20-35cm, prawde mówiąc najlepszy poranek (4.15-10.00) od poczatku sezonu czyli od stycznia :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miał być wypad nad wodę, skoro świt lecz pogoda była tak typowo jesienna, że odechciało się wyjazdu. Wypad przenieśliśmy na godzinę 10, gdy pogoda w miarę się ogarnęła. Nastawialiśmy się na płocie, a trafiliśmy na potężne stado świnek. Ogółem wpadło z 15 świnek z czego 6 było ponad 30-35cm. oraz trafiły się ładne płocie.

ef9ec0654b9f972bmed.jpg

Proszę nic pisać, że ryby martwe, czy coś w tym stylu, ponieważ świnki mają tendencję do zmiany barw, jeśli pobędą po za wodą. Wszystkie ryby złowione tego dnia, jak i w innych wróciły z powrotem do wody. Dowodem jest film, który posiadam na komputerze.

Metodą połowu była odległościówka, a przynętą były testowane pierwszy raz przez nas pinki francuskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsypało pięknymi rybami, jaceen dopiero zacząłeś zabawę a muszkarz z Ciebie już pełną gembą.

Fajnie Panowie łowicie, ja zaznaje uroków bycia świeżym tatom, oj to waleczna rybeńka. Walczy cały dzień i całą noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś woda opadła do poziomu 180 cm i moja miejscówka nadaje się już do nęcenia. Dziś pomimo lekkiego deszczyku padającego całe popołudnie wybrałem się posiedzieć z feederami. Tylko jedno branie i melduje się leszcz 50+. Z drapieżnikami przegrywam z kretesem. Szczupaki notorycznie po świecy uciekają ,a do tego już drugi raz w tym roku zawiódł sprzęt na konkretnej rybie. Nawet nie myślałem o tym by dwie kotwice się rozgięły w woblerze salmo 13cm. Do trzech razy sztuka i może uda mi się w końcu coś wyjąć godnego pokazania.

Gratuluje wszystkim ryb i życzę wytrwałości w ich przechytrzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.