Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak bylo dzis na rybach? Lipiec 2014


MaSsAcReR

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gratuluję madman wymiarowego wąsa - tak się składa, że w tym samym miejscu miałem 2 tyg temu zawody feederowe, niestety wyniki nie były powalające, za to już wiem, na co się tam można nastawić przy kolejnych zawodach :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

połamania i suma 150cm życze ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Zapomniałem dodać, iż pozostawiona w wodzie na noc siatka z żywcami została zaatakowana przez jakieś rybsko. Podejrzewałbym wydrę czy jakiegoś innego gryzonia, gdyby nie fakt, iż spód siatki jest wyraźnie poszarpany a wszystkie żywce były po prostu zmiażdżone (aż im wsio na wierzch powychodziło)... Dobrze, że zawsze mam w siatce kamień. Leżała z pół metra dalej w wodzie odczepiona od widełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administracja mogłaby takie relacje na główną wkleić, bo coś się mi wydaje, że będzie druga część :)

Gratuluję madman!

Jak dojdziesz do regularności w połowach, to od czasu do czasu te większe wąsy też będą prezentowane na forum.

Regularność łowienia.

Kiedyś chciałem parę zdań na ten temat napisać.

Chodzi o łowienie ryb konkretnego gatunku, ale w rozmiarach w jakich najczęściej możemy się z nimi zmierzyć.

Jeżeli już osiągniemy w miarę zadowalające wyniki, to tak jak pisze

czas zacząć ścigać metrówkę, prawda?

Myślenie wyłącznie o tych największych, rekordowych, zazwyczaj powoduje nasze rozczarowanie i wątpliwość w swoje umiejętności.

Nawet najlepsi przerzucają w sezonie wiele ryb średniaków, a od czasu do czasu walczą z medalowymi.

Ja bym jeszcze zbytniej rewolucji w przynętach nie robił. Może tylko moc sprzętu skorygować? Albo masz małą wiarę do jego możliwości :)

Tym czasem skasowałem sobie z pamięci zdjęcia z ostatniej wyprawy na klenie.

Wczoraj byłem z muchą. Widziałem piękne klenie.

Nawet połowiłem i miałem najwięcej wyjść do muchy odkąd zacząłem nią łowić (jeżeli chodzi o Odrę).

Znowu powtórzyła się sytuacja.

Pierwszy rzut, wir, zacięcie i ponownie na haku łuska.

Później złowiłem dwa klenie w okolicach 40cm i wielką płoć na "sierść".

Sporo nietrafionych zebrań, kilka wyjść i "wąchania" muchy.

Te ogromne pięćdziesięcio centymetrowe i większe kleniska są, spławiają się w zasięgu rzutu.

Przynęty na które reagowały klenie:

thumb_P1100612_-_Kopia.JPG thumb_P1100617_-_Kopia.JPG thumb_P1100621_-_Kopia.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś "mój pierwszy raz" :mrgreen: z muchowką. Wynik 5 kropków. Wielkością nie powalały (żaden nie miał miary), ale sam fakt, że w samotności jako zupełny laik z internetowym doświadczeniem nie zaplątałem się sam w zestaw :mrgreen: to już był sukces, a do tego rybki. Nad wodą miałem kontrol SSR, która zamiast tradycyjnego wylegitymowania, przystąpiła sprawnie do udzielenia mi krótkiej lekcji połowu na nimfę. Sprawdzenie mojego sprzętu pod kątem prawidłowości całego zestawu i kilka rad.

Fajna kontrol. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jeszcze powiedz, że to Państwówka to ludzie pomyślą że jakieś legendy opowiadasz ;)

Wczoraj Barycz ze znajomym po kilka pistoletów i okoni,

dzisiaj Kaczawa po kilka okoni :/ woda brudna i podniosła się po ostatnich opadach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się przełamać i wstać o 3 rano i wybrać się nam na ryby. Na miejscu byliśmy lekko po 4 z mega zaspanymi twarzami :mrgreen: . Przygotowanie mieszanek zanęt, rozłożenie sprzętu oraz nęcenie miejscówek skończyliśmy po 5. Ryby w łowisko weszły efektywnie szybko, tak jak się spodziewaliśmy. Łowiliśmy na spławik w tym, że ja na metodę odległościową, a kolega tyczką. Efekt końcowy mówi sam za siebie i we dwójkę w 5h. łowienia mieliśmy 15,5-16kg. pięknych cert, płoci, jelców, leszczyków oraz krapików. Frajda była przednia, a zabawa mega. Pogoda była 100%owo na drapieżnika co wskazywało na częste ataki "krokodylów" oraz "rap" na ryby podczas holu do brzegu. Można sobie tylko wyobrazić jak krokodyl na oko 1,5-2kg. walczy na lekkiej matchówce oraz na tycze i wyczynia cuda nie do opisania. Na koniec kilka zdjęć z dzisiejszej wyprawy.

Zdjęcia kolegi za jego zgodą :wink:

Pierwsze zdjęcia, to kolega ze swoimi zdobyczami podczas dzisiejszego wędkowania

3009862856b37a70med.jpg

fc50918a00a8a766med.jpg

Ze względu, że ja swoje ryby ważyłem jako pierwszy i żeby ich długo nie męczyć zrobiłem zdjęcie tylko moim największym certom. Największa miała 36cm., a najmniejsza 33.

61868355a8ed2354med.jpg

1e9666a23531a643med.jpg

Na końcu pewien Pan, który łowił obok nas wpadł na pomysł, żeby nasze złowione ryby oddać w jego ręce "dla kotka", lecz gdy usłyszał, że my uznajemy zasadę C&R, to był mile zaskoczony i chyba pierwszy raz w życiu spotkał takich ludzi jak my co łowią dla sportu, a nie dla mięsa :twisted: Także nasze ryby pływają dalej w wodzie całe i zdrowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza zasiadka nad Odrą z kolegą mza od 6 do 11.30. Wyniki to leszcz 45 cm i niewiele większy sum . U kolegi mza 2 okonie. Ale miejscówka dobrze rokuje na przyszłość . Za tydzień chyba pojade tam ze spinem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powiedz, że to Państwówka to ludzie pomyślą że jakieś legendy opowiadasz ;)

Kontrola SSR Stronie Sląskie w okolicach mostu za Lądkiem ok. godz. 14.00. Chłopaki szykowali rzekę na dzisiejsze zawody. Chcesz więcej szczegółów.... może nazwiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen - masz rację, wbrew pozorom nie chodzi mi o przerzucenie się na 30cm żywce, tylko 10cm uklejki ;) Drugi zestaw będzie taki sam jak był. Jeśli uda mi się kilkukrotnie powtórzyć efekt i będzie to, jak mówisz, "regularne" łapanie - wtedy pomyślimy nad jednym zestawem zdecydowanie cięższym. Szczerze mówiąc po dwu sezonach szukania sumowej miejscówki ogromną radość da mi każdy wymiarowy "kijanek" :) Na medalowce przyjdzie jeszcze czas. Co do sprzętu to mam jeszcze dużo zapasu. Odkupiłem zestawy od znajomego, który ciągnął na nie 25kg okazy więc wiem, iż się da. Umiejętności to druga kwestia ;)

Gratuluję Panom wyżej ataku na białoryb i przegonienia dziadka :D

PS - szkoda, że musiałem napisać ten post... ilość postów 69 jakoś bardziej mi się podobała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powiedz, że to Państwówka to ludzie pomyślą że jakieś legendy opowiadasz ;)

Kontrola SSR Stronie Sląskie w okolicach mostu za Lądkiem ok. godz. 14.00. Chłopaki szykowali rzekę na dzisiejsze zawody. Chcesz więcej szczegółów.... może nazwiska.

Nie zrozumiałeś ;) na większość naszych wód jakakolwiek kontrola jest powodem do świętowania, a co dopiero jak piszesz, że chłopaki wyciągnęli pomocną rękę. Sam byłem kontrolowany przez PSR i SSR kilkukrotnie Ci pierwsi nigdy (fakt, że tych kontroli było może 2) nie sprawiali wrażenia ludzi pomocnych a nawet przeciwne, kontrola przypominała szukania nieprawidłowości na siłę. Na przyszłość więcej luzu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.W czwartek 10.lipca rano pogoda nie zachęcała do ruszania się z domu.Całkowite zachmurzenie,deszcz wisiał w powietrzu.ale cóż zanęta przygotowana,robaki też - jadę.Decyzja była trafna.Po ok. dwóch godzinach pogoda się poprawiła,no i rybki brały niesamowicie.Dokładnie nie wiem ale myślę że złowiłem ok. 70szt.płotek i leszczyków.

288sk7.jpg

Łowiłem na mady zaprawione dipem ochotkowym i kolendrą.Brały na wszystko.Metoda jak zwykle odległościowa z zestawem 4gr.Rybki nie były duże ale zabawa była świetna.Łowiłem od 10:30 do 16:30.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dziś nocka na jednej z wiślanych główek. Pierwsza główka za przykosą z głębokim zapływem (8-9 metrowy dołek w warkoczu). Po miedzy główkami wypłycenie na jakiś metr Próbowaliśmy połapać z nastawieniem na wąsy. Niestety wywiezionymi krąpiami nic się nie zainteresowało. Do godziny 24 (póki mieliśmy rosówki i dendrobeny) na robale dużo brań sumowej młodzieży do max 50 cm. Łącznie ponad 10 sumików chciało spojrzeć nam w oczy. Jeden skusił się nawet na mady które były przeznaczone na białą rybę :evil: Zastanawiamy się z kolegą czy miejsce w którym jest tyle młodzieży może stanowić ostoję większych pobratymców. Zastanawiamy się czy nie wrócić z większym zapasem rosówek i nie łapać na kilka 4-6 sztuk na haku (wczoraj łapaliśmy ze względu na to co sie działo na max 2). Fotek z oczywistych powodów nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się z kolegą czy miejsce w którym jest tyle młodzieży może stanowić ostoję większych pobratymców

Mieliśmy kiedyś dołek za przykosą gdzie na spina brały duże i małe wąsy. Jednak co drugi mniejszy miał rany po atakach swoich większych braci.

Zastanawiamy się czy nie wrócić z większym zapasem rosówek i nie łapać na kilka 4-6 sztuk na haku (wczoraj łapaliśmy ze względu na to co sie działo na max 2)

Nawet duży pęk rosówek nie będzie przynętą selektywną a więc będą brały Ci dalej małe sumy. Musisz zdecydować czy czekasz na to jedno dobre branie czy chcesz bawić się z maluchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim księżycu jak dziś zwykle mam bardzo słabe wyniki. Dlatego miałem spore wątpliwośći czy w ogóle wstawać rano. Jednak się opłaciło. Jedno branie, jedna ryba, ale za to konkretna.

post-14647-14544973735084_thumb.gif

post-14647-14544973735468_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.