Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak bylo dziś na rybach? Sierpień 2014


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Sierpniowy wypad nad jezioro Lubiąż. W ciągu 5 dni wędkowania, złowiliśmy z ojcem ok 40 szczupaczków w przedziale 40-60cm i parę ładnych okoni. Szczupaki najlepiej brały na gumy do 10cm, kilka szt wzięło na żelastwo. Próbowałem przechytrzyć coś większego, stosując duże przynęty (10-25cm woblery i gumy), jednak nie doczekałem się brania. Chyba rekordy ukryły się i czekają na spokojne jesienne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A tam bzdury. Dwoje dzieci, żona na stanie, dom w wiecznym remoncie, robota na karku - a rybki połapać idzie. Dla chcącego nic trudnego... no, jeśli żona wyrozumiała :D

Gratulacje maryaChi! Wsiego dobrego dla Was!

no pewnie, ja z 2 miesięczną terrorystką już ze 4 razy na rybach byłem,a sam to ze 2 razy w tygodniu jestem nad wodą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy zlot forumowiczów haczyk.pl na rzece ŚLĘZIE przebiegł w atmosferze koleżeńskiej rywalizacji o rybę dnia. Był również dla wielu z nas szansą na spotkanie się z kolegami "po kiju" i wymianę swoich dotychczasowych, wędkarskich doświadczeń. Łowiliśmy 9.00 - 12.00. Efektem moich zmagań został ostatkowy PSTRĄG w wymiarze 36 cm - PB :)

normal_WP_20140831_002%7E0.jpg

thumb_WP_20140831_003%7E0.jpg

Kropek nadal jest do złowienia :)

thumb_WP_20140831_005%7E0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień zaczął się od zlotu jak kolega GuCeK już wspomniał.Atmosfera na zlocie była wspaniała wszyscy dzielnie rywalizowali:) Dziękuje za spotkanie. A mnie udało się ustrzelić trzy kleniki koło 20cm.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie i melduję:

Biegałem w tym miesiącu głównie z żywcówką i dopiero tydzień temu złapałem pierwszego i jedynego wymiarowego sandacza w sierpniu. Obok kilowego szczupaczka był to drugi wymiarowy drapieżnik w tym miesiącu. Biorąc pod uwagę fakt, iż byłem na rybach w sierpniu 20 razy i zakłułem ok. 150 uklei to efekt jest marny. Dlatego dzisiaj wybrałem się dla odmiany z koszykiem i 2 godzinki trenowałem DS. Złapałem dwie ładne płocie - 34 i 37 cm i raz spiąłem coś grubszego. Tę większą - już medalową płoć prezentuję poniżej:

thumb_Ploc_37_cm_2802C70_kg29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekt1000, ależ brzana!

Udało mi się jeszcze raz wyskoczyć na rybki w sierpniu. Od ~18 rozkładanie sprzętu, szykowanie zanęty i najważniejsze - sondowanie dna. Od 19:30 łowienie. Mocne postanowienie, że koło 1:00 lecę do domu, bo następnego dnia, po pracy, siadam w samochód i wyjeżdżam na weekend (niewędkarsko... ). Pierwsza ładna ryba trafia się, a jakże, między 0:30 a 1:00, leszcz 50cm. Postanowienia musiałem dotrzymać, tak więc była to moja ostatnia ładna rybka w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzana 5,5kg, 82 cm -zabrakło 3cm do rekordu Polski ale złoto PZW jest :wink:

Jako wędkarz z ponad 30 letnim stażem nad wodą oceniam, że złowienie takiego brzaniska należy do największych wyczynów wędkarskich. Osobiście jest to dla mnie ryba marzeń, niestety w moim regionie (Warta powyżej Jeziorska) te ryby są już na wymarciu i pewnie nie będzie mi dane spotkać się choć z jedna z nich. Tym bardziej zazdroszczę chłopakom, którzy mają takie ryby w swoich wodach. W Bugu złowiłem suma 15 kg, ale zamieniłbym go na możliwość złowienia takiej brzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaje zdjęcie swojej brzany,data połowu to październik 2013,rzeka Odra,wzieła z opadu co dziwne na 10cm kopyto,już myslałem że mam sandacza 200cm :mrgreen: link do zdjęcia https://plus.google.com/u/0/105323235898805895836/posts/gH4hGCuC3RD?pid=6054981885832638754&oid=105323235898805895836

bez sensu to zamazywanie twarzy. Co do brzany widać jak obie ryby się od siebie różnią. Burzańska brzana jest spasiona, morda jak u prosiaka mięsista i zajewielka. Ta odrzańska smukła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piękne te Wasze brzany - pełny szacun. Moja życiówka z lipca 2010 miała 78 cm i 4,10 kg ale nie będę jej już wklejał bo się Moderator wkurzy ;) A co do zasłaniania twarzy to ja to rozumiem. Gdy np. ktoś nęci w jednym miejscu i nie chce by go jakiś intruz wytropił to jak najbardziej powinien strzec prywatności. Można to zresztą zrobić ciutkę schludniej niż Placenty zasłaniając twarz kwadracikiem w programie ,point' ale nie ważne - jeszcze raz gratuluję pięknych ryb!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.