Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Początek spiningu


jarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

chociaż jak prowadzić przynętę na okonia i jakiej najlepiej użyć

kup sobie taką gumową przynęte Twistera najlepiej perłowego lub żółtego uzbroj ją w głowke< taki ciężarek z haczykiem> wielkość zależy od głębokości łowiska a twisterem ma być taki 3 cm

sposób prowadzenia: czekaj aż przynęta opadnie na dno i prowadz ją skokami takimi około 1,5 metra powoli........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 465
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może ktoś wkleić fotkę jak wygląda wędka zmontowana na spinning i czy mógłby podpisać co jaki elment nosi nazwę :D. Chcę się poprtosu upewnić czy wszytko dobrze zmontowałem. Jak ktoś ma filmik też może być :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda wędka zmontowana na spinning i czy mógłby podpisać co jaki elment nosi nazwę

co do zdjęcia to chyba nie potrzebne.

dwie części kija lączysz ze sobą tak aby przelotki były równo,

do uchwytu montujesz kołowrotek z nawiniętą żyłką/plecionka, którą przeciągasz przez wszystkie przelotki, po przeciągnięciu, do żyłki/plecionki wiążesz przypon stalowy (jeśli ryba tego wymaga) lub agrafkę z krętlikiem, albo od razu przynęte do linki.

i już gotowe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam!

Chciałbym zacząć łowić na gumkę. Jaką rybę? Szczupaka! :)

Powiem na jakim akwenie miałbym zamiar łowić - jezioro. Bardzo proszę Was o doradzenie w wyborze wędziska, przepony, gumki, i innych akcesorii, jakie będą potrzebne (wraz z przybliżonymi cenami). Dodam, iż jestem początkujący, dlatego proszę Was o wskazówki :)

P.S. Powiedzcie mi co to są twistery, woblery, paprochy.... i czy będą mi potrzebne? I czy istnieje coś takiego jak system antyzaczepowy? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tym:

- kołowrotek - JAXON VX MACHINE 200MATCH

- wędka - SHIMANO Catana BX Spinning 3m 10-30g

- przypon - wolframowy, 25cm, wytrzymałość 9kg

- wobler - RYBKA FLUO TOM HAWK 12CM (może zamiasta tej lepszym wyborem będzie - RAPALA JOINTED SHAD RAP - FT - 4 cm/5 g) lub Salmo Slider GS Grey Silver tonący 7cm

gumka - RYBKA PŁOTKA TOM HAWK 6CM lub 5 centymetrowe gumowe rybki o kolorach patriotycznych? :)

Powiedzcie mi jakiej żyłki użyć, haczyka (z obciążnikiem)?

Czy będzie mi jeszcze coś potrzebne (jakieś zanęty)?

P.S. To co wymieniłem znalazłem na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanęty nie potrzebujesz do spiningu

Racja, ale...

Kiedys widzialem cos takiego na jeziorze jak mialem jakies 10 lat

do wody byla wrzucona prawdopodonie kula ktora robila refleksy swietlne, jak pytalem wujka to niby to mialo przypominac male rybki ktore sobie tam zeruja i przyciagaja drapiezniki..czy ktos sie spotkal z czyms takim a moze ktos cos takiego stosuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli spinningujesz w jednym miejscu to nie raz nie za wadzi zanęcić bo wtedy drobnica się zbierze a za nią nadciągnie drapieżnik, jednak tego raczej sie nie stosuje więc raczej skreśl z listy zanęte :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie raz i nie dwa podczas połowu żywców gdy te brały w najlepsze nagle cisza ani brania wystarczyło wpuścić żywca i szczupak brał w ciągu kilku minut zamiast żywca można było użyć spiningu ale nie spotkaem sie z tym by ktoś używał zanęty tylko do spiningowania pozatym to wymaga stacjonarnego łowienia przez dłuższy czas w jedym miejscu a tak robie tylko w listopadzie i grudniu polując w odrze na sandacze i tam zanęta napewno sie nie przyda.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waluś, dobrze prawi :wink: Na początek polecam obrotówki w najlepiej w rozmiarze 2 (uniwersalne) i około 7 cm kopytka i 5 cm twistery na około 10 gramowych główkach, przynęty dosyć tanie i uniwersalne.

Slider GS Grey Silver tonący 7cm
Przynęty tego typu zostaw sobie na później, po co od początku masz się zniechęcać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

z góry przepraszam za słabą jakość zdjęć, ale wytężając wzrok można coś tam zobaczyć. Czy w tym pierwszym miejscu [spory konar w rzece] powinny być spore szanse na znalezienie jakiegoś drapieżnika, np. szczupaka?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e06198d27da06737.html

A w podobnych, tyle że z gałęziami sięgającymi bliżej wody powinny znajdować się klenie? Czy się mylę?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ee4aa70e762d53d9.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Prosze o ocene mojego zakupu i wskazówki co do dalszych w tym lub innym temacie :wink:

P.s Prosze o szczere opinie bez litosci Panie i Panowie

Łowić :mrgreen: Co tu dużo gadać :mrgreen::wink:

Oj już niemoge sie doczekac....Ale chyba to czekanie przeciagnie mi sie do niedzieli :???:

Panowie czy mógł bym was prosic o naznaczenie czegoś w rodzaju "dekalogu spiningisty" tzn co wart miec aby miło, w miare bezpiecznie dla siebie i ryby można było wędkowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelka lub torba, w które powkładasz niezbędne drobiazgi, przynęty, czy np. kurtkę przeciwdeszczową.. Skoro jesteś początkującym polecam rozwieracz, napewno będzie bezpiecznie i dla Ciebie jak i ryby. Oraz koniecznie pean'a tj. kleszcze zaciskowe idealne do wyhaczania rybek, co najważniejsze delikatnego wyhaczania..

I co.. to chyba wszystko, z mniej i bardziej przydatnych rzeczy..

Połamania kija, byle nie na kolanie.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jaką obieracie ,,taktykę" łowienia na spinning na nieznanej [podkreślam] wodzie? Już wyjaśniam o co biega. Np. znajdujecie fajnie zapowiadający się zatopiony konar-ile czasu przykładowo obrzucacie to miejsce, jak często zmieniacie przynętę zakładając że nic nie chce gryźć? I tak ogólnie to raczej trzymacie się jednego miejsca np. godzinę, próbując większości przynęt czy spacerujecie wzdłuż rzeki obławiając mniej dokładnie, tylko niektórymi? Dzięki, jeśli komuś zechce się coś podpowiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli poluje na jesienne sandacze w odrze to skupiam sie na dwuch max trzech miejscówkach ktore dokładnie obławiam a jak starczy czasu to wracam na pierwsza i od nowa zaczynam(najczęściej wybieram zewnętrzny zakręt lum pierwsze główki za opaską,staram sie by były to miejsca najgłębsze w okolicy co widać po zachowaniu sie warkocza jak i po prądach miedzyzatokowych) ,mój rekord to po trzech godzinach na jednej główce obławiając tylko napływ dwoma gumami doczekałem sie kilku brań,jak poluje na klenie to najczęściej jeden raz obławiam łowisko i ide na następne często nawet kilometr dalej,jeśli chodzi o łowienie w rzece to mam kilka przynęt nie więcej jak po 10 na każdego drapieżnika i wierze ze jak nie bierze na nie to poprostu nie żeruje i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nieuregulowanej są rynny, burty brzegowe ,przykosy,załamania nurtu które widać na powierzchni, drzewa zwalone do wody,napewno są miejsca takie gdzie jest głebiej , szukaj śladow innych wędkarzy ,skupisk drobnicy koło niej zawsze kręci sie jakiś drapolek ,ale masz racje na uregulowanej jest prościej znależć miejscówke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.