Skocz do zawartości
tokarex pontony

Początek spiningu


jarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 465
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mikuś ja bym Ci polacał na początek spinn dwuskład z c.w. 5-25g a długość do łowiska i upodobań. Jak otwarty teren to możesz kupić dłuższy ale jak jest dużo gałęzi - to wybierz krótszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoją prośbę o poradę w zakupie wędki spiningowej Shimano Catana czy Shimano Hyperloop - która lepsza, ewntualnie proszę o polecenie czgoś innego w podobnym przedziale cenowym. Chodzi mi o sprzęt dobry na początek spiningowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pytanie moze wyda sie dziwne ale ja jako totalny amator ( spiningowałem 1 w życiu :oops: ) chce sie dowiedziec czy branie szczupłego jest nie mal automatycznie zakończone jego zacieciem czy też trzeba wykonac w tym selu obszerny ruch wedziskiem tak jak ma to miejsce przy połowie białorybu? Poprostu jak wyglada branie takiego drapieżnika? Czy widac to na szczytówce, czuc na kiju i plecionce? Zdaje sobie sprawe, że jest to kwestia w której nie miożna udzielic jednoznacznej odpowiedzi, mimo wszystko był bym wdzieczny za jakies wskazówki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to w tym roku z 15 szczupłych złapałem a w życiu to 18 ~~

ja jak poczuje cośkolwiek na kiju to przycinam szybkim ruchem nadgarstka ;)

jak narazie 2 mi sie wypieły szczupaki

tak mi sie podoba spiningowanie ze w zime jak wędeczki jeszcze potanieją to sobie zakupie jakąś 10-30 ;) bo jak narazie to spinuje cały czas teleskopem 3 m. :P

Najczęściej dość szybko zwijam przynęty ( nie stosuje mniejszych niz 6 cm ) duze główki wydaje mi sie, że na moją rzeczke to tylko tak trzeba poławiać ;)

Pozdro Krzyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Najczęściej dość szybko zwijam przynęty ( nie stosuje mniejszych niz 6 cm ) duze główki wydaje mi sie, że na moją rzeczke to tylko tak trzeba poławiać ;)

Mógłbyś dać mniejszą główkę i wolniej zwijać. Tak też byś mógł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak poczuje cośkolwiek na kiju to przycinam szybkim ruchem nadgarstka ;)

Ja miałem juz tyle sytuacji, że jak zaciąłem to na pusto i teraz jak coś czuje to przestaję zwijać i trzymam przynęte 2 max 3 sekundy i jak nic sie nie dzieje to zwijam dalej, natomiast jeżeli coś się dzieje koło przynęty to: albo trzymam ją w miejscu bądź też popuszczam z prądem( wtedy ryba nie czuje oporu i gryzie, odpływając napina gwałtownie żyłkę i trzeba tylko dociąć delikatnie dla pewności ( badź też zwijać bez docinania)

Ale widziałem jak wędkarze czując skubniecia zatrzymywali przynęte, trzymali ją przez ok 5sek. i powoli zaczynali zwijać i wyciągali szczupłe na brzeg :shock: ( wogole nie zacinali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Krzyś xD a i jeszcze ruch nadgarstka... tak robiłem, ale od dłuższego czasu wykonuję ruch całym ciałem. Nadgarstkiem nie dam rady gdy kij mam oparty na ręce - a tak się łowi i mniej się męczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero roczek łowie na sztuczne przynęty :P

Ja zacząłem łowić (inaczej: przygode z wędkarstwem) w sierpniu br (i nie żałuję) :cool::oops: Ale doświadzcenia, udawanie idioty i wypytywanie, podglądanie, i prośba o rozmowe z zupełnie przypadkowymi ludzmi dają mi naprawde duza wiedze! I co najważniejsze:duże pojęcie w praktyce [oglądanej :mrgreen: ], teraz trzeba praktykować na swoim sprzęcie :wink: (niektórzy jak się rozgadali to aż miło było sluchać, ale zdarzali się również mało rozmowni :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli idzie o młynek to zależy do czego go zastosujesz, nie podajesz ani wielkości ani do jakiej wędki chcesz go połączyć, ogólnie model jest ok, i powinien Ci posłużyć.

Hmmm moze napisałem "nieczytelnie" wiec powtórze :wink: Młynek mia by współpracowac z kijem Shimano Catana c.w 10-30g....

Co do wielkości młynka to sam nie wiem jaki bedzie najodpowiedniejsy. Czy 1000 czy 2500 poprostu taki, zeby śmuiao zmieścic 150m plecionki ok 0.16-0.18. tak wiec chyba odpowiedniejszy bedzie 2500 :?::roll:

Generalnie spin dla żłótodzioba :oops::lol::lol::lol:

AAAA.......co najważniejsze WIELKIE DZIEKI za opd. Romku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikuś, wiedzisz jak podajesz parametry to inna rozmowa jest... nie napsałeś tylko na jakie przynęty chcesz łowić (bo gumki a bloszki czy wobki to inne przynęty), oraz na jakich łowiskach.... oraz jak dużo będziesz spiningował.

ostatnio w temacie było wałkowane o catanie:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=75

i tam było pisane, że jeżeli planujesz łowić na duże przynęty, oraz dużo łowić to catana nie pociągnie ci długo.... a w tej cenie można dostać inne młynki (co prawda nie shimano), ale lepiej ołożyskowane, i też przez forumowiczów chwalone.... poczytaj istniejące już tematy o kołowrotkach do spinningu (jest co najmniej kilka), tam znajdziesz dużo informacji, w razie ewentualnych wątpliwości dopytuj, pewnie uzyskasz odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowisko takie na kij 2.7m

Mikuś łowiska nie określaj na dł. kija tylko głębokość, czy stojąca woda czu rzeka, ale już po określeniu ciężaru wyrzutu kija jeśli będziesz go wykorzystywał w tej gramaturze to na pewno młynek jest nieco przymały i za delikatny, w takim zestawie tylko kij typowo okoniowy do 10-15g w zupełności może być, ale z cięższymi przynętami szybko się rozleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikuś łowiska nie określaj na dł. kija tylko głębokość, czy stojąca woda czu rzeka, ale już po określeniu ciężaru wyrzutu kija jeśli będziesz go wykorzystywał w tej gramaturze to na pewno młynek jest nieco przymały i za delikatny, w takim zestawie tylko kij typowo okoniowy do 10-15g w zupełności może być, ale z cięższymi przynętami szybko się rozleci.

Pozwolilem sobie na taką ocenie poniewaz mam zamiar łowic na ok 6ha stojacym zbiorniku wodnym. Bede wedkował z brzegu, który nie jest za mocno zarośniety ale jednak troszke jest :smile: Co do głebokosci to od 2-5m.

Mimo iż "opisany" przeze mnie zbiornik bedzie najczesciej wybieranym łowiskiem nie wykluczas a nawet przewiduje wypady na Wisłe w okolicach Anopola( woj. lubelskie) :mrgreen:

Chciał bym żeby byl to kij typowo szczupakowy, poniewaz własnie ta ryba jest głównym drapieżnikem na "mojej" wodzie, awydaje mi sie, z ena pływajace tam okonie ponad 40 cm też powinien byc ok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak postąpisz ale ja na pewno młynek wybrał bym większy i deko solidniejszy, sam piszesz że po opanowaniu w miarę spina planujesz wypady na Wisłę, to bardziej niż pewne że użyjesz przynęt z pełnego zakresu mocy kija a tego na dłużej ten kręciołek nie zniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat kija za wiele nie powiem ponieważ ni miałem go w ręku ale z opisu c.w powinien być dobry, jeśli nie jest parabolikiem to powinno być dobrze.

ok w takim razie rozejrze sie jeszcze za jakimś przywoity, solidnym młynkiem....

Dzieki za pomoc :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tego co wiem opisywany kij jest parabolikiem i sprawdza sie dobrze na szczupakach, ale nic wiecej.

Mikuś, poczytaj troche wiecej na temat kołowrotkow i przegladnij oferty, w tej cenie catany znajdziesz pare ciekawych modeli np. ostatnio chwalony DRAGON MAXIMA. Jesli chodzi o długosc kija na poczatek to wez sobie 2.7 bo jest to uniwersalna długosc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.