Skocz do zawartości
tokarex pontony

Początek spiningu


jarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 465
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mikuś, porozgladaj sie jeszcze, do zakupu sie nie spiesz.

Kij z akcja szczytowa do nauki spiningu bylby lepsza alternatywa, szybki kij sztywny ale delikatny pomaga w pierwszych krokach i wygodniej sie nim łowi. Pamietaj ze nie ma kija uniwersalnego, takie najczesciej nie sprawdza sie jak powinny. Pisałes ze Twoim celem sa szczupaki wiec szukaj kija ze swoim budrzetem na to przeznaczonym ktory sie sprawdzi u Ciebie na łowiskach, przypominam poczytaj o tym wiecej bo jest tego od groma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Co polecilibyście spiningiście który zaczyna łowić sandacze...żeby sie nie zniechęcił.Łowiskiem jest rzeka. Jak i na co łowić? Czy ciągnąć przynętę po dnie,czy prowadzić skokami,czy twister,ripper,czy może kogut itd. Zaczynam łowić sandały i....nieżle już domarzłem. Prubuje wielu metod. może na początku skupić się na jednej metodzie ,...tylko nie wiem na której :oops: . No i może w wąskim przedziale przynęt. Doradzcie coś.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zad- to co napisałeś to tak właśnie trzeba robić, klasyczny sposób na sandacza to opad- czyli prowadzenie przynęty skokowo, czasami sandacze są leniwe i nie atakują przynęt agresywnie i wówczas lepiej jest wlec przynętę. Bardzo ważną rzeczą jest dopasować ciężar główki do łowiska (głębokość), często jest tak że sandacze lubią szybszy opad lub wolniejszy

to wówczas regulujemy to ciężarem główek, sandacza nie złowisz tylko jednym sposobem niekiedy trzeba kombinować do znudzenia aż się trafi na sposób który mu pasuje, z przynętami jest tak samo kombinuj i z wielkością i kolorem aż trafisz na tego który będzie kilerem na twojej wodzie. Tak że uzbrój się w cierpliwość i kombinuj na pewno trafisz na dobry sposób- powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za rady Roman. Generalnie spininguje już chyba ponad dziesięć lat,ale główną moją zdobyczą były pstrągi. Od momentu jak przeprowadziłem sie na niziny a będzie już trzy lata zacząłem bawić sie ze szczupakami,jaziami itd. Wracając do tematu to jestem na etapie podpatrywania miejscowych. Wiem już,że na sandały nie używają dużych gum(a głównie gum używają),lecztakie 5-7cm. Podpatruje kolory,sposoby prowadzenia.Zdarza się to sporadycznie,gdyż niezmiernie żadko trafiam nad wodą wędkarza który chodzi za sandałem. po podpatrzeniu wielkości przynęt łowienie moje polega na tym,że staje nad dołkiem w którym na pewno sandacze są i młuce rozumiesz wodę to ciągnąc po dnie,to podrywając i tak wieloma przynętami w tym rozmiarze i podpatrzonymi kolorami. tak schodzi mi nad dołkiem z półtorej godziny i nic :roll: . Ciężar główki dobrałem chyba dobry,jednak tego,że sandały czasem wolą wolniejszy a czasem szybszy opad to nie wiedziałem. Następnym razem wezmę to pod uwagę. Jedyne co mnie podnosi na duchu to to,że jak ja nie łapie to nikt nie łapie,czyli mogą po prostu nie brać. Miewam czasem tak zwane pstryknięcia i może było by dobrze dozbroić kotwiczką ogonki ripperów? Co o tym sądzisz? I jeszcze jedno. Stosować przypon wolramowy ,czy może tylko małą agrawkę. Podkreślam,że na ewentualnym przyłowie szczupaka wogóle mi nie zależy,a brak stalki może poprawić prace przynęty. Chce też podkreślić,że co do tego podrywania i kontrolowanego opadu to nie mam jeszcze takiej dobrej wprawy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może szukając sposobów zrób wszystko na odwrót, większe gumy, inne kolory,z ciężarem ostrożniej ale też pokombinuj,może tu jest sposób bo są zainteresowane większym kąskiem zwłaszcza w tym okresie, z dozbrojeniem to dobry pomysł przy delikatnych pstrykach może być skuteczne, co do stalki- przy cięższych główkach nie powinno to mieć wpływu na pracę ale przy delikatnym łowieniu może,jeśli masz wkalkulowane straty gum to na pewno będzie lepiej bez stalki. Tak że sumując spróbuj założyć normalne kopyto (9cm) i główka około 20-25g i kolor jakiś wściekły, i tłuc o dno może pobudzisz je do życia :?: próbuj powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje tak jak piszesz. Spróbuje też dozbroić kilka ogonków i użyć kilku innych niż wszyscy kolorów. Miejscowi twierdzą,że najlepsze wyniki mają od połowy grudnia. Zastanawiam się nad jednym. Co jeśli temperatura spadnie przykładowo do -7stopni i bedzie się utrzymywać przez kilka dni.Jeszcze odnośnie dozbrojenia ogonów. Czego użyć do połączenia kotwicy z główką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem. Ten patent znam,stosuje go do dozbrajania gum na szczupaka. Jeśli chodzi o sandała to nie moge w ten sposób dozbroić,za bardzo łabał bym zaczepy wlokąc tak uzbrujoną gumę po dnie. W przypadku stosowanych przezemnie gum(5-7cm) lepiej byłoby chyba dozbroić ogon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyjmijmy, że macie do wydania 300zł na nowy spining z przeznaczeniem łowienia szczupaków. Łowice na 46ha wodzie o średniej głebokści ok 3m z dosc silone zarośnietą linią brzegową. Jaki kij i mlynek wybralibyscie dla siebie w takiej sytuacji? Tolerancja ok 50 zł :mrgreen: Prosze was o propozycje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Panowie przyjmijmy, że macie do wydania 300zł na nowy spining z przeznaczeniem łowienia szczupaków.

Czyli kij za 300 zł.?

Jaki kij i mlynek wybralibyscie

Bo nie rozumiem czy i kij i młynek 300zł. czy sam kij :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spro Passion, jak przyjedzie zdam relacje

Szyszek, bardzo ucieszyłes mnie ta informacja :mrgreen: bo przymierzam sie na przyszłosc do tego kreciołka wiec prosze o obszerna opinie :mrgreen:

Za ile co gdzie i jak, i najwazniejsze jaki rozmiar bo jest ich sporo, a nie wiadomo jak to sie ma do zeczywistosci. Mi wstepnie najbardziej odpowiada wersja 740, czyli ta trzecia od najwiekszego chyba... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam spro trochę starszego BlueArc wersja 9300 już od kilku sezonów i nie oszczędzam go, nawet przy bardzo ciężkim wędkowaniu nie robiło to na nim wrażenia, dobra maszynka, nie wiem jak teraz z nowszymi seriami :?:

Mikuś- niewiele przeznaczasz na zestaw do spiningu, na wędkę może i starczy ale kręcioł musi być sprawny, i za małą kasę dostaniesz taki na jeden góra dwa lekkie sezony późnej musisz powtarzać procedurę wkoło,nie wiem czy warto :?: czy nie lepiej przyoszczędzić i kupić coś sprawdzonego ale i droższego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikuś- niewiele przeznaczasz na zestaw do spiningu

Romku cały problem polega na tym, że ja nigdy nie lowiłem na spinning i nie wiem czy powinienem inwestowac wiecej kaski w ten sprzet. Napisałem 300zł bo nie znam, sie na takim sprzecie i nie wiem ile należało by wydac na taki naprawde solidny którego nie trzeba by było wymieniac po sezonie lub 2 :oops: Prawde mówiac mógł bym wydac 500-600 zł ale nie wiem na co :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od tego sezonu Daiwa Powermesh 2,70m 10-35g, kołwrotek Shimano Symetre 4000 Fi.

Wędkę w skali od 1-10 oceniam na 7, ale kołowrotek na 9.

MIKUŚ jak możesz wydać koło 600 zł to ten sprzęt wyniesie cię ok. 630 zł (ja dałem 680, ale teraz patrzyłem w necie i ok. 630 zł jest realne).

to co Roman napisał to racja, nie ma co wydawać zbyt mało, bo co roku lub 2 będziesz wymieniał kołowrotek. Ja kupiłem "jakiś tam" Mikado za 150 zł i po niecałych 2 sezonach idzie do kosza(przeszedł 3 renowacje) a wykończyl go mój największy szczupaczek na 70 cm. Moim zdaniem na kołowrotek możesz dać więcej, bo możesz go zastosować do innych metod a wędkę to już nie bardzo.

A czy to dobry sprzęt dla Ciebie, to niech wypowiedzą się inni, mi ten zestaw polecił gość w sklepie, który łowi tylko na spining lub muchę.

Zresztą większość jego rad co do sprzętu i przynęt jest słuszna.

Przy kupowaniu gumek, woblerów i obrotówek zawsze pyta gdzie będę łowił i dobiera coś odpowiedniego. Myślę, że todobry zestaw na szczupaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.