Skocz do zawartości
tokarex pontony

Początek spiningu


jarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 465
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tom79, ja zakładam sam kretlik z agrafką i jeszcze nie zdarzyło mi sie aby szczupak go obgryzł :wink:
Tez sobie tak tłumaczyłem dopóki jednego razu szczupak 78 cm nie zaorał mi wolframu a akurat miałem przeczucie żeby założyć w ten dzień :wink: Bez wolframu w momencie brania już by uciął żyłeczkę wiec od tamtej pory stosuje regularnie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom79, ja zakładam sam kretlik z agrafką i jeszcze nie zdarzyło mi sie aby szczupak go obgryzł :wink:
a ile szczupaków tak złowiłeś?
Tez sobie tak tłumaczyłem dopóki jednego razu szczupak 78 cm nie zaorał mi wolframu

kiedy nastawiam się na okonia, na delikatnym zestawie - jako zabezpieczenie zakładam dwa krętliki z agrafką - tylko raz zdażyło mi się obcięcie przynęty, ale doradzać nie stosowanie wolframu czy stalki nastawiając się na szczupaka to już przesada kolego rav91,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy nastawiam się na okonia, na delikatnym zestawie - jako zabezpieczenie zakładam dwa krętliki z agrafką - tylko raz zdażyło mi się obcięcie przynęty

mi w ty roku przy okazji polowania na klenie na płyciutkich przelewach na około 10 brań szczupaków(od25 do 65 cm) tylko jeden popłynął z przynętą ,ale łowiłem na 3-4 cm wobki i obrotówki nr.1 które szczupłe brały delikatnie i zapinały sie za"skórke" natomiast na kilkanaście brańń szczupaków na przynęty od 6 do 10 cm ponad połowa byłaby obcięta gdyby nie wolfram.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale doradzać nie stosowanie wolframu czy stalki nastawiając się na szczupaka to już przesada kolego rav91,

Ale ja wcale nie odradzałem mu zakładania przyponu. Napisałem tylko jak ja łapie. Widziałem juz wiele sytuacji kiedy szczupaki po 50pare cm miały gumy az w przełyku a mimo to nie obgryzały plecionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie odradzałem mu zakładania przyponu. Napisałem tylko jak ja łapie. Widziałem juz wiele sytuacji kiedy szczupaki po 50pare cm miały gumy az w przełyku a mimo to nie obgryzały plecionki.

porównaj zęby szczupaka do żyletki....następnie wez plecionke i przjezedz po niej żyletką....tak kończy żywot przynęta połknięta przez szczupaka i niezabezpieczona wolframem lub stalą......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie brania że szczupak bierze delikatnie i jest lekko zapięty a są takie ze łapczywie połyka gumę :wink: Szczupak potrafi tez w czasie wyskoku w walce owinąć sobie też przypon wolframowy w gębie kilka razy i ja tez bym polecał długie wolframy a nie krótkie :wink: Dlatego długie wolframy są nie zbędne :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problemy z zacinaniem w tępo, powinien jednak zdecydować się na wolframy o długości powyżej 35cm..

Nie zawsze tak jest ;) Nie mam raczej problemów z zacinaniem, a nieraz szczupak ma głęboko połkniętą przynętę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze tak jest

Nie zawsze, ale najczęściej, a z resztą, co będe tłumaczył jak wiesz, jeśli szczupak nie żeruje intensywnie to pół biedy, zwykle jest zacięty za kącik swojego dzioba, ale jeśli brania szczupaka są agresywne, a zacięcie nastąpi zbyt późno, lub nie nastąpi, czego następstwem będzie to że szczupak będzie pięknie zażarty, to w tym przypadku 15cm wolframka jest jednak niezbyt przydatna, bo w 50% jest cała wchłonięta przez rybkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opadzie ogólnie ciężko złapać szczupakowe brania

Które to cholernie ciężko zdarzają się już podczas opadania przynęty po rzucie.. tak to prawda.. Co do opadu w sensie prowadzenia przynety, zależy kto jaki opad stosuje.. :grin::razz:

Dokładnie - ja mam chwilkę luzu, gdy przynęta leży na dnie, a szczupak często wtedy lubi capnąć gumkę ;) Ale łowię sandacze, a te rzadko tak biorą :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tak piszecie , a może byśmy sobie panowie przypomnieli jak szczupak pobiera pokarm i bardzo często się zdarza że kaczy bierze idealnie z przodu w tym momencie z 15 cm stalka nie mamy szans bo szczupak łapie przynętę(tak trochę za szable ja bierze) i o razu się obraca(wtedy przynęta już jest w końcówce paszczy) wiec praktycznie połyka wszystko ze stalką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Witam jestem tu nowy chciałem się zapytać bo już łowie na spining 1,5roku i nie złapałem ani jednej ryby. :sad: Ja nie wiem jak to robicie bo mi się wydaje że ja robię błąd w zwijaniu plecionki że zwijam za szybko. :???: I też chciałem się zapytać jak ja mam w wędce plecionkę 30kg to trzeba mieć stalkę. Mam nadzieje że mi pomożecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.