Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

Plakatówkami za 6zł ze Stokrotki:) ...Chciałem pomalować tę serię aero(zrobilem probe z farba i dzialal), jednak przed malowaniem wobkow odmowil posluszenstwa:( postaram sie go udoskonalic i następne już nim pomalować:)

Dla ciekawskich daję link z filmikiem jak psika mój aero:

http://video.google.pl/videosearch?q=aerograf+domowej+roboty&emb=0&aq=f#

A twoje czym malowane bo efekt niezly:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

stasiu wiekszość aero jest przeznaczona pod nitro do których masz stosowne rozcieńczalniki -w sklepie gdzie np, kupujesz farbki modelarskie zapytaj odrazu o rozcieńczalnik.

Zdjęcia aero wrzucę jak tylko go znajdę - odkąd malowanie sprayem uznałem za mniej "brudne" i upierdkiwe leży gdzieś w kącie :sad:

Taką pracę lubię ale nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc00716wr4.jpg

To mój pierwszy w życiu wobler więc dla tego taki ... :neutral:

Radźcie co mam źle co mam dobrze :) Wobler ma równe 5 cm długości . Wiem że nacięcie na ster się wydaje płytkie ale naprawde jest do połowy grubości wobka i mam za bardzo przesunięte je w stronę brzucha :sad: Ale może da sie to uratować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darnok29, ładne, jeśli wcześniej nigdy nie robiłeś wobków to gratulacje :)

Wito, możesz jeszcze troszkę spiłować brzuszek, zrobić takie V patrząc od przodu, i ścienić ogonek wtedy masz większą szanse że praca będzie ok odrazu,

nacięcie na ster powinno być ok tylko jak bedziesz formował przednie oczko to zrób tak aby było skierowane w dół, coś jak w wobku Darnok29, tym w paski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konktenbit, czyli ogonek zrobić trochę chudszy ?

Znalazłem w piwnicy 5 lakierów : Kapon , Dulux , Domalux, i jakieś tam dwa . Który będzie najlepszy ?

A emalia akrylowa (śnieżnobiała) dekoral (czerwona puszka) nada się na podkład pod spray'e ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darnok29 super te twoje wobki, wklejaj ster i opowiedz jak chodzą:)

Wito Ja używam zazwyczaj Duluxa i nie jest zły...tylko trzeba z 4-5 warstw polozyc zeby jakis polysk uzyskac...Jedyny minus to chyba slaby polysk..Domaluxu nie używałem.

Co do emalii to nie wiem bo u mnie wszystko malowane na poczatku biala plakatowka(albo farba do scian Dulux) a potem nitro albo plakatowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homegeon, tym wklejam ster jest to klej do miekkiego pcv technicqll http://www.allegro.pl/item528946725_klej_do_miekkiego_pcv_20ml_technicqll.html

wswoje oczka wklejam każde osobno najczęściej na distal http://www.allegro.pl/item532626564_distal_dwuskladnikowy_klej_epoksydowy.html

lakier zewnętrzny to najczęściej parkietowe lakiery poliuretanowe domalux, hartz lack kolor daje sprayami akrylowymi dostępnymi w każdym sklepie motoryzacyjnym wszystko ze sobą współgra i nie gryzie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.